Plynové topení na PB – test a recenze

5/5 - (1 vote)

Jak konečně vyzrát na zimu na chalupě či na pracovišti? Nedejte už zimě šanci a pořiďte si plynové topení na propan-butan, které je mimořádně variabilní. Plynové topení na propan-butan představuje účinný zdroj vytápění v nejrůznějších prostorách. Praktickými pomocníky jsou kombinovaná topení, která jako zdroj využívají jednak propan-butan, ale také elektrickou energii.

Plynová kamna se dají využít například na chatě, v dílně, v kancelářích apod. Kamna na propan-butanové láhve obstarají vytápění i v místnostech, kde není možné použít jiný zdroj tepla. Plynová kamna je možné využít také k přechodnému vytápění, například novostaveb. Všude jinde, samozřejmě i v domácnosti, poslouží také jako efektivní dodatkové vždy, když běžný způsob vytápění není dostačující. Nespornou výhodou plynového topení je to, že jsou okamžitě připravena k použití, neboť nevyžadují žádnou zdlouhavou instalaci.

Výběr plynového topení není nijak složitý, přesto by vám však můj vlastní přehled a srovnání ten nejoblíbenějších typů mohl ušetřit spoustu času. Pojďte se tedy podívat na to, které topení na PB bude pro vaši domácnost či jiný prostor tou nejlepší volbou!

Přehled nejlepších plynových topení na PB

Který výrobce plynových topení si zaslouží vaši pozornost? Jednoznačně jsou to topení značky Asist, o které možná slyšíte poprvé, ale která v této oblasti téměř nemá konkurenci. Podobně je tomu i v případě topidel značky M.A.T. Group. Stačí si jen vybrat ideálního kandidáta!

Asist AE7HPBE

Asist AE7HPBE
Větší obrázek na MALL.cz

Plynové topení ASIST AE7HPBE je možné napájet jednak běžnými propan-butanovými lahvemi. Kamna však lze zapojit do sítě a místo propan-butanu k napájení využít elektrickou energii. Třístupňová regulace výkonu umožňuje nastavení na 1,5 kW, 2,8 kW a 4,2kW. Pozitivem plynového topení je bezesporu mobilita, kterou zajišťují čtyři pojezdová kolečka. Neméně důležité jsou také bezpečnostní prvky. Topení je určeno do místností o objemu až 120 m3. Spotřeba plynu činí maximálně 305 g/hod. v případě chodu na maximální stupeň výkonu. Opomenout nelze ani bezpečnostní prvky, jako je například strážce plamene.

Výhody plynového topení Asist AE7HPBE

 • Možnost napájení ze sítě
 • Bezpečnostní prvky (strážce plamene)
 • Třístupňová regulace výkonu
 • Praktická pojezdová kolečka

Nevýhody plynového topení Asist AE7HPBE

 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

M.A.T Group kamna na PB KOMBI

M.A.T Group kamna na PB KOMBI
Větší obrázek na MALL.cz

Plynové topení M.A.T. Group kamna na PB KOMBI je vybaveno piezoelektrickým zapalováním. Kamna je možné napájet propan-butanovými lahvemi o velikosti 5–15 kg. Přístroj však lze zapojit přímo do sítě. Při použití obou zdrojů se jedná o mimořádně účinný způsob vytápění. Kamna umožňují 3 výkonnostní nastavení (1,4 kW, 2,8kW a 4,2 kW). Topení je dodáváno včetně nezbytného příslušenství (hadice a regulátoru), takže je ihned připraveno k použití. Snadnou manipulaci obstarají čtyři pojezdová kolečka, díky nimž je přístroj opravdu variabilní. Plynová kamna vynikají nízkou hmotností, takže i jejich přenášení je velmi snadné.

Výhody plynového topení M.A.T Group kamna na PB KOMBI

 • Pojezdová kolečka pro snadné přemisťování
 • Piezoelektrické zapalování
 • Napájení proban-butanem nebo ze sítě
 • Nízká hmotnost

Nevýhody plynového topení M.A.T Group kamna na PB KOMBI

 • Méně precizní zpracování

>> Zjistit aktuální cenu

Asist AE7HPB

Asist AE7HPB
Větší obrázek na MALL.cz

Plynové topení na propan-butan ASIST AE7HPB jsou schopna vytopit místnost až o objemu 120 m3. Kamna jsou napájena z běžně dostupné propan-butanové láhve. Nechybí ani důležité bezpečnostní prvky. Výhodou topení je bezesporu variabilita a mobilita díky pojezdovým kolečkům. Kamna vytopí místnost až do objemu 120 m3. Přístroj umožňuje nastavení 3 různých stupňů výkonu (1,5 kW, 2,5 kW a 4,2 kW). Spotřeba topení je 305 g/hod. při maximálním stupni výkonu.

Výhody plynového topení Asist AE7HPB

 • Pojezdová kolečka pro snazší manipulaci
 • Tři stupně výkonu
 • Termopojistka
 • Bezpečnostní prvky

Nevýhody plynového topení Asist AE7HPB

 • Nemožnost napájet topení ze sítě

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ plynového topení na PB Výkon Počet stupňů výkonu Pojezdová kolečka Hmotnost Zdroj Spotřeba plynu Barva Rozměry (vך×h)
Asist AE7HPBE 4200 W 3 ano 13 kg PB láhev (10 kg) max. 305 g/hod. černá 74,5×42×37 cm
M.A.T Group kamna na PB KOMBI 4200 W 3 ano 9 kg PB láhev (10 kg) max. 305 g/hod. černá 72×42×30 cm
Asist AE7HPB 4200 W 3 ano 13 kg PB láhev (10 kg) max. 305 g/hod. černá 74,5×42×37 cm

Celkové hodnocení nejlepších plynových topení na PB

Nehodláte už nákup plynového topení déle odkládat, ale nemáte dostatek času na zdlouhavé vybírání nejlepšího modelu? Dobrou službu vám jistě prokáže plynové topení Asist AE7HPBE, které umožňuje vytápění nejen propan-butanem, ale také napájení přímo ze sítě. Představuje dobrou volbu s ohledem na cenu i výkon, opomenout nelze ani tři stupně výkonu. Zmíněné plynové topení je praktické také z uživatelského hlediska, neboť se snadno přemísťuje za pomoci pojezdových koleček.

Neotálejte zbytečně s výběrem nejlepšího plynového topení a připravte se na další mrazivé dny!

2 replies to Plynové topení na PB – test a recenze

 1. Něco takového jsme si před pár lety chtěli koupit k nám na chatu. Nakonec jsme si to ale rozmysleli a místo toho jsme si tam od rolig.cz koupili taková malá krbová kamna. Právě na místě, kde chatu máme není problém sehnat dřevo na topení, takže nám nakonec toto rozhodnutí dávalo větší smysl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *