Recenze: Jaké je nejlepší elektrické topení?

Rate this post

Co rychle vytopí menší prostor? Jednoznačně elektrické topení, které nalezne široké využití nejen ve vaší domácnosti, ale také na chatě, v kanceláři a na dalších místech, kde je čas od času potřeba trochu více přitopit…

Jsem poměrně zimomřivá, či spíše jsem věčně zmrzlá až na kost. Takže s příchodem zimy se vždy zabalím do několika dalších vrstev, připravím si konev horkého čaje, ale ani to většinou nepomáhá… Však to jistě sami znáte!

Jelikož však mé elektrické topení už mělo svá nejlepší léta za sebou, dala jsem mu definitivní sbohem. Následovalo dlouhé hledání, srovnávání a pročítání specifikací jednotlivých produktů. Také vás čeká vybírání nového elektrického topení? Pak jistě uvítáte nejen tipy na spolehlivé a cenově dostupné výrobky. Proto jsem pro vás připravila následující srovnání, které vám pomůže rozhodnout se mezi 5 nejprodávanějšími typy elektrického topení s ohledem na vaše požadavky a potřeby.

 

Přehled nejlepších elektrických topení

Sencor SFH 9013
Větší obrázek na MALL.cz

Sencor SFH 9013

Jestliže elektrické topení Sencor SFH 9013 s příkonem 2500 W něčím suverénně vyniká, pak je to jeho elegantní a poměrně nenápadný vzhled, díky němuž dokonale zapadne i do moderního interiéru. Ale opomenout nelze ani množství praktických funkcí, jako je například možnost otáčení o 80 stupňů, nastavení automatického vypnutí, 2 stupně topného výkonu, vypnutí při převržení přístroje či ochrana proti přehřátí. Při častém používání je však nedocenitelný zejména dotykové ovládání s LED displejem a dálkové ovládání.

Výhody elektrického topení Sencor SFH 9013

 • LED displej, dotykové a dálkové ovládání
 • Automatické vypnutí díky časovači (až 7,5 hod.)
 • Možnost nastavení topného výkonu (1300/2500 W)

Nevýhody elektrického topení Sencor SFH 9013

 • Trochu hlučnější chod

>> Zjistit aktuální cenu

ECG TK 2010 T

ECG TK 2010 T
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrické topení ECG TK 2010 T o příkonu 2000 W je vskutku univerzálním přístrojem, který se díky elegantnímu černému provedení hodí do koupelny, obývacího pokoje i na chatu.

Konvektor je vybaven plynule regulovatelným termostatem a jeho bezpečnost zvyšuje ochrana proti přehřátí. Ovšem při každodenním použití jsou nedocenitelné 3 stupně nastavitelného výkonu (750/1250/2000 W) a funkce turbo zajišťující rychlé šíření tepla v místnosti. V případě nedostatku prostoru je možné přístroj zavěsit na zeď a zabudovaná rukojeť umožňuje jeho rychlé přenášení.

Výhody elektrického topení ECG TK 2010 T

 • Regulovatelný termostat pro nastavení výkonu (3 stupně)
 • Funkce turbo pro rychlejší distribuci tepla
 • Možnost připevnění na stěnu

Nevýhody elektrického topení ECG TK 2010 T

 • Větší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Bionaire TANSUN Apollo Profi

Elektrické topení TANSUN je k dostání ve výrazné červené barvě, díky níž je opravdu nepřehlédnutelné. Optimální využití nalézá v garážích, dílnách a podobných prostorách. Ovšem topení je určeno také pro průmyslové použití, například pro vytápění hal, výrobních prostor, neboť tělo přístroje je vyrobeno z pevného, extrudovaného hliníku.

Bionaire TANSUN Apollo Profi
Větší obrázek na MALL.cz

Skvěle se hodí také pro komerční použití, například v restauračních zařízeních apod. Jeden stupeň výkonu zaručuje optimální vytápění i větších místností. Díky speciálnímu reflektoru je totiž výstup tepla maximálně optimalizován a spotřeba elektrické energie je tedy maximálně využita.

 

Výhody elektrického topení Bionaire TANSUN Apollo Profi

 • Dlouhá životnost lampy (5000-7000 hodin)
 • Vysoké využití elektrické energie (více než 90 %)
 • Malé rozměry

Nevýhody elektrického topení Bionaire TANSUN Apollo Profi

 • Průmyslový vzhled

>> Zjistit aktuální cenu

Bionaire TANSUN Carnival

Topidlo Bionaire TANSUN Carnival je charakteristické nenápadným designem a také svou úsporností. Vzhledem k tomu, že elektrické topení funguje na principu infračerveného záření, tepelná energie není využívána k ohřevu vzduchu, takže nedochází k nežádoucím tepelným ztrátám. S příkonem 750 W je elektrické topení ideální pro vyhřátí menších prostor, například koupelen, dílen či chat. Stejně tak je vhodné i pro komerční použití, například na krytých zahrádkách apod.

Bionaire TANSUN Carnival
Větší obrázek na MALL.cz

 

Výhody elektrického topení Bionaire TANSUN Carnival

 • Efektivní využití elektrické energie
 • Nízká hmotnost
 • Dlouhá životnost lampy (3000 hodin)

Nevýhody elektrického topení Bionaire TANSUN Carnival

 • Menší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

ROHNSON R-066

ROHNSON R-066
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrický topný panel  ROHNSON R-066 s příkonem 2000 W je díky keramickému provedení mimořádně elegantní, ale nijak nezaostává ani co do praktičnosti a bezpečnosti, neboť disponuje ochranou proti přehřátí a funkcí automatického vypnutí při převržení.

Jako velmi praktické při častém používání se ukazuje nejen dálkové ovládání, ale také časovač na 24 hodin. Ve prospěch tohoto elektrického topení hovoří také rychlý tepelný účinek, ovšem se zárukou nízké spotřeby elektrické energie.

Tento model elektrického topení je obzvlášť vhodný do menších prostor, neboť po odejmutí podstavce umožňuje zavěšení na stěnu. Voděodolné provedení je přímo předurčuje k použití v koupelnách a dalších místnostech s velkou vlhkostí.

 

Výhody elektrického topení ROHNSON R-066

 • Rychlý tepelný účinek díky ventilátoru
 • LCD displej s ukazatelem aktuální teploty
 • Dálkové ovládání a časovač

Nevýhody elektrického topení ROHNSON R-066

 • Méně skladné elektrické topení

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ radiátoru Příkon Počet stupňů výkonu Rozměry (vך×h) Hmotnost
Sencor SFH 9013 2500 W 2 78,8×26,3×26,3 cm 3 kg
ECG TK 2010 T 2000 W 3 33,5×59×9,5 cm 3,3 kg
Bionaire TANSUN Apollo Profi 2000 W 1 4 kg
Bionaire TANSUN Carnival 750 W 1 16×36×18 cm 1 kg
ROHNSON R-066 2000 W 1 104×33×32 cm 11,5 kg

Hodnocení elektrických topení

Které elektrické topení se hodí do menších prostor a které jsou naproti tomu vhodné i do náročnějších provozů?

Náročné uživatele nejvíce uspokojí elektrické topení Sencor SFH 9013, které disponuje řadou praktických funkcí, včetně užitečné regulace výkonu. Opomenout nelze ani jeho luxusní vzhled, který nijak nenaruší nadčasový design vašeho domova.

Pro komerční užití je vhodné odolné elektrické topení Bionaire TANSUN Apollo Profi, které je zárukou maximálního využití elektrické energie a minimálních tepelných ztrát.

Ideální kompromis v rámci poměru ceny a kvality představuje elektrické topení ROHNSON R-066, které se vyznačuje dostatečně velkým výkonem a mnoha praktickými funkcemi, jež usnadňují jeho každodenní použití.

Rada pro nákup

Elektrické topení vybírejte nejen s ohledem na požadovaný výkon, ale také podle designu, zvlášť pokud jej hodláte používat převážně v obytných místnostech.

 

8 replies to Recenze: Jaké je nejlepší elektrické topení?

 1. Musím říct, že při tom, jak se elektřina pořád zdražuje bych elektrické topení nechtěl ani kdyby mi za to někdo zaplatil. Chápu, že někteří nemají jinou možnost, ale já osobně jsem hrozně rád, že máme v domě krbová kamna. Krásně nám vytopí celý dům a za zlomek toho, co bychom dali za topení elektřinou. Je ale pravda, že ta počáteční investice byla docela velká. Hlavně z toho důvodu, že jsme byli nuceni postavit ke krbovkám nový komín.

  • Přesně takto bych to letos taky rád vyřešil. My teda v současnosti topíme plynem, ale upřímně se trochu bojím, že si ho příští rok už s těmi cenami ani pořádně nebudu moct dovolit. Právě proto bych rád přešel na dřevo. V obýváku máme úplně ideální místo kam by se dal dát krb, takže to tak asi uděláme. Díval jsem se, že třeba na https://www.levnekrby.cz/ ty krby nemají vůbec drahé.

 2. Nejsem si úplně jistá, jestli bych chtěl teď topit elektrickým topením. Se nedivím, že všichni teď houfně pořizují kotle, kupují uhlí a tak dále. 😉 Elektřina je teď prostě cenná komodita a pokud nechcete v zimě topit na 18 °C, tak si pořiďte kotel. Navíc i ušetříte. My díky akumulačním kamnům šetříme přes 30 % energií. 😉 A tak si můžeme dovolit třeba i dovolenou v Austrálii, kde jsme letos byli. A dokonce pojedeme ještě do Maďarska. Zrovna jsem si zařídil cestovní pojištění. 😉

 3. Tak nějak mi přijde, že dneska už topit elektřinou (a vlastně ani plynem) nikdo moc nechce. Ono při těch cenách, proč taky. Nedávno jsem na magazínu https://www.vyberdomov.cz/magazin/ četla i různá srovnání toho, jak se co komu vyplatí. Docela dobře z toho samozřejmě vycházejí ti, co bydlí v nájmu a topí teplou vodou, která je zafixovaná. Ale samozřejmě nejvíc si pískají ty domácnosti, které mají klasický kotel na tuhá paliva. 😉

 4. Já si teda myslím, že v dnešní době jsou nejlepší tepelná čerpadla. Topit plynem je nesmysl a komu se chce jezdit do lesa na dřevo? Když si ho necháte přivést domů, tak se to nevyplatí + ještě ta práce a nepořádek kolem kamen, to by mě teda nelákalo. Já jsem objednal tepelné čerpadlo z https://mastertherm.cz/tepelne-cerpadlo/ a mám svatý pokoj a topení za přijatelné peníze.

  • Musím s vámi souhlasit, taky doma topíme pomocí tepelného čerpadla a nemůžu si to vynachválit. Dřív jsme topili právě dřevem a to, že člověk nemusí pořád řešit jeho štípání je pro mě obrovský luxus. Ještě teda topná soustava u nás doma by si zasloužila modernizaci. Rád bych právě letos vyměnil regulátor teploty a nejspíš i všechny staré radiátory za nějaké modernější.

 5. Ideálně bych doporučil ještě něco, kdy můžete jet třeba v klidu na dovolenou a bude vám to v pohodě temperovat. My jsme teď byli pár dní zde. Byly to nějaké valašské slavnosti, tak jsme to spojili s návštěvou příbuzných na Moravě a udělali si fajn prodloužený víkend. A naštěstí máme doma kvalitní topení, protože začalo mrznout a přesto jsme měli doma příjemné teplo. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *