Recenze: parní mop s vysáváním

Neholdujete nikdy nekončícímu úklidu domácnosti? Osobně se musím přiznat, že vytírání patří mezi domácí práce, které opravdu nesnáším. A vzápětí za vytíráním následuje vysávání, které snad nikdy nebere konce. Vadí mi, že musím úklidem trávit tolik času, a proto mě nadchl přístroj, který zvládne vysávání i vytírání najednou, jedním tahem. Proto mě parní mop s vysavačem Bissell 1132N VacSteam nadchnul. Parní mop s vysavačem by mohl být dobrým řešením pro každého, kdo chce čas strávený úklidem podlahy omezit na minimum, ale s důrazem na maximální čistotu!

Co si promyslet, než koupíte parní mop s vysavačem

Parní mop s vysavačem poslouží zejména v bytech či domech s drtivou převahou tvrdých podlahových krytin. Než si však vyberete konkrétní parní mop, zvažte, co od něj vlastně očekáváte. Sortiment parních čističů je velmi široký, ovšem pouze malá část z nich nabízí funkci vysávání. Ale pro ušetření spousty časy a také energie vynaložené na dokonalé vyčištění podlahových ploch ve vašem domově je spojení těchto dvou funkcí více než žádoucí. Při výběru parního čističe dbejte také na dostatečnou délku přívodního kabelu. Tento zdánlivý detail je při každodenním používání velmi důležitý, neboť neustálé hledání volné zásuvky dokáže pěkně otrávit… Bojujete s nedostatkem místa? Nespornou výhodou parního mopu s vysavačem je jeho skladnost.

Na co se při výběru parního čističe zaměřit:

 • Funkce (parní čištění, vysávání, zametání, ruční čištění)
 • Snadná manipulace (otočná hlava apod.)
 • Délka přívodního kabelu
 • Hmotnost parního čističe

Představení parního mopu s vysavačem Bissell 1132N VacSteam

Bílo-červený Bissell 1132N VacSteam o příkonu 16200 Wumožňuje vysávání a čištění párou současně díky technologii One Pass, nebo odděleně. Dokonale se tedy přizpůsobí vašim aktuálním potřebám. To vše beze šmouh a bez nežádoucí chemie. Parní čištění nezanechává na povrchu nežádoucí mokré stopy, neboť podlaha rychle vysychá. Při každodenní manipulaci se osvědčí otočná hlava, která umožňuje čištění i méně dostupných prostor. Přístroj je dodáván včetně bohatého příslušenství, které zahrnuje 2 Microban® návleky na mop z mikrovlákna (jeden jemný a jeden hrubý, vhodné do pračky i sušičky), 2 speciální přídavné jarní vůně Spring Breeze, vodní filtr, papírový a pěnový filtr a nalévací nádobka.

Parní mop s vysavačem Bissell 1132N VacSteam je určen pro každého, kde nechce trávit dlouhé hodin nesmyslným úklidem, když moderní technologie nepříliš oblíbené domácí práce, jako je vysávání a vytírání, zvládne za zlomek času, s minimální námahou. Parní mop s vysavačem však nalezne uplatnění nejen ve vaší domácnosti, ale například i v kanceláři, zejména v situacích, kdy potřebujete rychle uklidit reprezentativní prostory, jako je recepce či zasedací místnost, ale nemáte čas čekat na příchod úklidové firmy.

Bissell 1132N VacSteam
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody parního mopu s vysavačem Bissell 1132N VacSteam

 

 • Technologie Dry Tank (suchá nádoba na nečistoty pro snadné vyprazdňování)
 • Snadné ovládání díky tlačítkům pro ovládání páry na rukojeti
 • Dlouhý přívodní kabel (7,6 m)
 • Snadná údržba a čištění
 • Nastavitelná výška rukojeti

Nevýhody parního mopu a vysavače Bissell 1132N VacSteam

 • Vyšší hlučnost při vysávání (79 dB)
 • Větší hmotnost (4,4 kg)
 • Menší účinnost v případě velmi silného znečištění

Výhody a funkce

Vysávání

Všude tam, kde jsou děti či domácí mazlíčci, je vysávání na denním pořádku. Parním čističe Bissell 1132N VacSteam disponuje funkcí vysávání. Příkon 400 W je naprosto dostačující, cyklonový vysavač zachycuje jemný prach na kobercích i tvrdých podlahách. Tato funkce je praktická zejména v případě menších koberců, kvůli kterým se vám nevyplatí pořizovat velký plnohodnotný vysavač. O zachycení prachových části se starají dva filtry (papírový a pěnový). Aby zůstal zachycené prachové částice a větší nečistoty v suchu, je přístroj vybaven patentovanou technologií Dry Tank. Nádoba na prach o objemu 0,93 l umožňuje snadné vyprázdnění pomocí stisku jednoho tlačítka.Bissell 1132N VacSteam

Parní čištění

Parní mop o výkonu 1100 W funguje na principu průtokového ohřevu vodní páry a směřuje veškerou produkovanou páru přímo na čištěnou plochu. Ohřátí vody trvá 30 sekund. Voda je filtrována, aby nedocházelo k nežádoucímu usazování vodního kamene. Kapacita nádoby činí 0,38 l. Poté přístroj umožňuje 15 minut parního čištění, navíc s přídavkem příjemné jarní vůni pro svěží pocit. Pro snadnou manipulaci je parní mop opatřen digitálními dotykovými ovladači pro vypnutí a nastavení intenzity páry přímo na rukojeti. Důležitý je také indikátor množství vody a možnost dolévání vody při používání přístroje, takže není nutné čištění podlahy přerušovat.

Hodnocení uživatelů

Jistě vás však nejvíce zajímá osobní zkušenosti a hodnocení uživatelů. Na tom, že parní mop s vysáváním Bissell 1132N VacSteam je praktickým pomocníkem do každé domácnosti, se jeho uživatelé bez výhrad shodují. Na internetu jsme našli vesměs kladná hodnocení a zákazníky, kteří jsou příjemně překvapeni všestranností tohoto výrobku. Velmi ilustrativní je například níže následující hodnocení:

Alternativy

 • Philips FC7020/01 SteamPlus: Parní čistič Philips FC7020/01 SteamPlus je opatřen praktickou stěrkou, takže umožňuje čištění párou a vytírání jedním tahem. Zbaví tedy všechny tvrdé podlahy nežádoucích bakterií a mikrobů. Parní čistič se vyznačuje dlouhou dobou chodu (20 minut), ale v porovnání s recenzovaným parním mopem nedisponuje nástavcem na koberce a indikátorem množství vody. Více informací o produktu naleznete zde.
 • Black+Decker FSM 1630: Parní mop Black&Decker FSM 1630 Deluxe je určen pro hloubkové čištění, navíc umožňuje navýšení množství páry pro odstranění odolných nečistot. Filtrovací systém zabraňuje usazování vodního kamene pro delší životnost přístroje. Parní čistič zaujme zejména dlouhou výdrží (25 minut) a velmi rychlým ohříváním (10 sekund). Jestliže vás zaujal tento parní mop, můžete jej zakoupit zde.
 • Dirt Devil DD 302-0: Parní čistič Dirt Devil 2v1 je rovněž všestranný pomocníkem díky odnímatelnému ručnímu čističi. Přístroj disponuje širokým příslušenstvím (8 různých nástavců, 2 utěrky na podlahu). Ještě preciznější čištění umožňuje použití dezinfekce, na kterou je určena speciální nádoba. Nevýhodou čističe je malý objem nádoby na vodu (0,3 l). Jestliže potřebujete parní čistič vhodný i na ruční čištění, můžete jej pořídit zde.

Celkové hodnocení

Jak je vidno, v porovnání s alternativními produkty obstojí parní mop s vysavačem Bissell 1132N VacSteam velmi dobře. Vyniká nejen velkým výkonem, ale také možností snadného vyprazdňování a množstvím praktického příslušenství.

Chcete si pořídit pomocníka, který se postará o dokonalý úklid podlahy ve vaší domácnosti, pak by parní mop s vysavačem Bissell 1132N VacSteam mohl být velmi dobrou volbou! Přístroj si můžete objednat zde, kde se také dozvíte další potřebné informace o tom, jak odstranit odolné nečistoty vysavačem a následně vydezinfikovat podlahu parním čističem v jednom tahu.

A čas, který rychlejším a efektivnějším úklidem ušetříte, budete konečně moci využít mnohem smysluplněji.

One reply to Recenze: parní mop s vysáváním

 1. Mám parní čistič Kärcher SC 4 a jsem maximálně spokojen. Člověk by nevěřil, jak si tyto stroje se špínou poradí. Díky za tipy a rady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *