Recenze kávovarů na kapsle

Rate this post

Neobejdete se bez lahodné kávy stejně jako já? Miluji však nejrůznější kávové speciality, proto moje volba nepadla na klasický kávovar, ale na kávovar na kapsle.

Po několika týdnech používání musím říci, že klasická doma připravená káva mi už nic neříká. Mé největší obavy byly ohledně dostupnosti kapslí, ale už vím, že se dají koupit téměř všude a jejich výběr je navíc obrovský!

Kávovar na kapsle je skvělým pomocníkem nejen do domácnosti, ale využití najde určitě i v kanceláři. Pří výběru konkrétního kávovaru na kapsle je třeba však vzít v úvahu i samotné kapsle. Ty by měly být samozřejmě snadno dostupné. Rovněž je vhodné pořídit si kávovar, který umožňuje přípravu hodně druhů kávy, tedy výběr z mnoha druhů kapslí.

Přehled nejprodávanějších kávovarů na kapsle

Kávovar na kapsle Krups KP 2205 NESCAFÉ Dolce Gusto Melody 3

Základní model kávovaru na kapsle Krups KP 2205 NESCAFÉ Dolce Gusto Melody 3 je naprosto dostačují pro nenáročné uživatele. Na první pohled zaujme červenou barvou, stejně jako kompaktními rozměry. Pomocí tohoto přístroje s tlakem 15 barů a výkonem 1500 W připravíte horké i studené nápoje. Obsluha kávovaru je velmi jednoduchá. Stačí vložit příslušnou kapsli a ostatní práci kávovar obstará za vás, včetně lahodné mléčné pěny. Objem nádržky na vodu činí 1,3 litru, takže není třeba vodu často doplňovat. Z hlediska úspory elektrické energie je důležitá funkce automatického vypnutí po pěti minutách a také rychlého nahřátí, což navíc ještě urychluje přípravu kávy. Pro delší životnost a lepší fungování přístroje je možné použít odvápňovač stejné značky. Obecně však kávovar vyžaduje minimální údržbu. Velmi praktický je také nerezový magnetický držák kapslí, zásobník na použité kapsle a odkapávací tácek umožňující nastavení výšky ve 3 různých polohách.

Výhody kávovaru Krups KP 2205 NESCAFÉ Dolce Gusto Melody 3

Krups KP 2205 NESCAFÉ Dolce Gusto Melody 3
Větší obrázek na MALL.cz
 • Velký objem nádržky na vodu (1,3 litru)
 • Kompaktní provedení
 • Jednoduchá obsluha
 • Velký výběr a dobrá dostupnost kapslí

Nevýhody kávovaru Krups KP 2205 NESCAFÉ Dolce Gusto Melody 3

 • Hlučnější chod

>> Zjistit aktuální cenu

Kávovar na kapsle Bosch TAS 3202 Tassimo Sunny

Bosch TAS 3202 Tassimo Sunny
Větší obrázek na MALL.cz

Kompaktní a elegantní kávovar Bosch TAS 3202 Tassimo Sunny o tlaku 3,3 barů je vybaven plnoautomatickým systémem ovládání. Pomocí jednoho tlačítka lze připravit spoustu kávových specialit. Přístroj s technologií čtení čárových kódů ještě zjednodušuje přípravu kávy. Každá kapsle obsahuje potřebné informace o množství vody, přípravě a teplotě. Inovativní technologie průtokového ohřívače umožňuje velmi rychlé připravení vybraného nápoje, bez nutnosti čekání na zahřátí přístroje, navíc s maximálním omezením spotřebované elektrické energie. Nádrž na vodu je dostatečně velká (0,8 litru) pro přípravu většího množství nápojů a navíc ji lze snadno vyjmout. Přístroj se vyznačuje tichým provozem a praktická je také bezpečnostní pojistka. Součástí balení je automatický čistící a odvápňovací program a k dispozici jsou také odvápňovací tablety. Na nutnost odstranění vodního kamene upozorňuje červená LED kontrolka.

Výhody kávovaru Bosch TAS 3202 Tassimo Sunny

 • Inteligentní technologie čtení čárových kódů
 • Bezpečnostní pojistka
 • Čisticí a odvápňovací funkce
 • Snadno vyjímatelná nádrž na vodu

Nevýhody kávovaru Bosch TAS 3202 Tassimo Sunny

 • Menší výběr kapslí

>> Zjistit aktuální cenu

Kávovar na kapsle Krups KP 1006 NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo

Krups KP 1006 NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo
Větší obrázek na MALL.cz

Kávovar Krups KP 1006 NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo s tlakem čerpadla 15 barů je díky kompaktním rozměrům vhodný do menších kuchyní a kanceláří. Oslnivá červená barva zaujme na první pohled. Úsporný režim zajišťuje rychlé nahřátí kávovaru. Spotřebu elektrické energie minimalizuje také funkce automatického vypnutí po 5 minutách nečinnosti. Přístroj umožňuje přípravu horkých i studených nápojů, stejně jako kávových specialit s lahodnou mléčnou pěnou. Praktický je plastový magnetický držák kapslí, stejně jaké odkapávací tácek s nastavením výšky ve 3 polohách. Odnímatelná nádržka na vodu má objem 0,6 litru. Kávovar vyžaduje pouze minimální čištění a údržbu a jeho nespornou výhodou je také snadná manipulace.

Výhody kávovaru Krups KP 1006 NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo

 • Kompaktní rozměry
 • Funkce automatického vypnutí po pěti minutách a rychlé nahřátí
 • Minimální údržba
 • Snadná obsluha

Nevýhody kávovaru Krups KP 1006 NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo

 • Chybějící zásobník na použití kapsle

>> Zjistit aktuální cenu

Kávovar na kapsle Krups KP 1205 NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me

Krups KP 1205 NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me
Větší obrázek na MALL.cz

Skladný a nepřehlédnutelný červený kávovar na kapsle Krups KP 1205 NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me překvapí svým výkonem, mimo jiné i díky tlaku 15 barů. Díky přístroji je možné připravit studené i horké nápoje, stejně jako nejrůznější druhy kávy s krémovou pěnou. Nádržka o objemu 0,8 litru je naprosto dostačující pro přípravu několika nápojů. Nedocenitelná je také možnost nastavení množství vody, stejně jako úsporný režim zaručující rychlé nahřátí přístroje. Po 5 minutách nečinnosti se přístroj sám vypne. Odkapávací tácek umožňuje nastavení výšky ve 3 polohách, takže lze kávu připravit i do vyšší sklenice. Kávovar je nenáročný na údržbu.

Výhody kávovaru Krups KP 1205 NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me

 • Možnost nastavení množství vody
 • Úsporný režim a rychlé nahřívání
 • Velmi malé rozměry
 • Odkapávací tácek s nastavením výšky (3 polohy)

Nevýhody kávovaru Krups KP 1205 NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me

 • Chybějící zásobník na použité kapsle

>> Zjistit aktuální cenu

Kávovar na kapsle Nespresso Delonghi Pixie Clips EN126

Kompaktní kávovar Nespresso Delonghi Pixie Clips EN126 o tlaku 19 barů zaujme na první pohled elegantním designem. Kávovar se však přizpůsobí vzhledu kuchyně také vyměnitelnými bočními panely opatřenými zacvakávacím systémem. Tento kávovar na kapsle je mimořádně kompaktní, zároveň však nabízí maximální komfort při přípravě nejrůznějších kávových nápojů. Díky výklopné odkapávací mřížce lze použít i vyšší sklenici. Rychlé nahřívání umožňuje začít s přípravou kávu už 25 vteřin po zapnutí kávovaru. V rámci úspory elektrické energie se přístroj po 9 minutách nečinnosti sám vypne. Kávovar se rychle nahřívá, nápoje s lahodnou krémovou pěnou tak můžete začít připravovat za 25 vteřin. Rovněž je možné zvolit velikost šálku kávy pomocí dvou tlačítek. Nádrž na vodu o objemu 0,7 litru umožňuje přípravu několika šálků. Přístroj disponuje nádobkou na použité kapsle (pojme až 10 kapslí).

Výhody kávovaru Nespresso Delonghi Pixie Clips EN126

 • Vysoký tlak (15 barů)
  Nespresso Delonghi Pixie Clips EN126
  Větší obrázek na MALL.cz
 • Vyměnitelné postranní panely se zacvakávacím systémem
 • Funkce automatického vypnutí pro úsporu elektrické energie
 • Rychlé nahřívání (25 vteřin)

Nevýhody kávovaru Nespresso Delonghi Pixie Clips EN126

 • Vyšší cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním recenzovaných kávovarů

Model kávovaru Příkon Tlak Objem nádrže na vodu Barva
Krups KP 2205 NESCAFÉ Dolce Gusto Melody 3 1500 W 15 bar 1,3 l červená
Bosch TAS 3202 Tassimo Sunny 1300 W 3,3 bar 0,8 l černá
Krups KP 1006 NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo 1500 W 15 bar 0,6 l červená
Krups KP 1205 NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me 1500 W 15 bar 0,8 l červená
Nespresso Delonghi Pixie Clips EN126 19 bar 0,7 l bílá/červená

Závěrečné vyhodnocení nejoblíbenějších kávovarů na kapsle

Už se nemůžete dočkat, až si budete moci připravit svou oblíbenou kávu kdykoli? Jestliže hledáte kvalitní a spolehlivý kávovar za přijatelnou cenu, potom by vás mohl zaujmout oblíbený kávovar na kapsle Krups KP 1006 NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo. Pro náročné uživatele je dokonalým kandidátem kávovar na kapsle Nespresso Delonghi Pixie Clips EN126, který je nesmírně skladný, zároveň však překvapivě výkonný. Výhodou těchto přístrojů je bezesporu také nízká cena kapslí, jejich dobrá dostupnost a velký výběr.

2 replies to Recenze kávovarů na kapsle

 1. Právě kávovar na kapsle jsem doma chvíli měl, ale nakonec jsem se ho zbavil. Ony ty kapsle jsou bohužel celkem drahé a podle mého názoru ani ta káva není bůhvíjak světoborná. Lepší je si podle mě koupit normální kávovar a nějakou opravdu kvalitní kávu. Mně třeba kávu dodává nejlepší pražírna kávy, takže o kvalitu doma opravdu nemám nouzi. 🙂

  • V tomhle máte určitě pravdu. Taky těm kapslovým kávovarům zrovna dvakrát nefandím. Navíc je to vlastně celkem drahá sranda. Když už bych do kávovaru chtěla dát takové peníze, tak bych se teda asi spíš dívala na nějaké pákové kávovary. Sama právě už nějaký ten pátek nad něčím takovým přemýšlím. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *