Recenze a test: šetřiče vody od Watersavers

Rate this post

Zdá se vám, že spotřeba vody ve vaší domácnosti je zbytečně vysoká? I v případě, že se snažíte vodou zbytečně neplýtvat, můžete její spotřebu ještě snížit. Osvědčeným pomocníkem jsou v tomto případě šetřiče vody. Pokud si nevíte rady s jejich výběrem, mohla by vám pomoci tato recenze šetřičů vody Watersavers.

Přínos šetřičů vody

Než se vrhnete do výběru konkrétního šetřiče vody, ujasněte si, co od něj vlastně očekáváte. Jestliže se rozhodnete pro pořízení šetřičů vody, je vhodné si uvědomit, že šetření vody začíná jinde. Důležité je nepouštět vodu zbytečně. Častým prohřeškem proti úspoře vody je v každém případě její pouštění během čištění zubů, dále také umývání nádobí pod proudem tekoucí vody a takto by se dalo pokračovat ještě dlouho.

Šetřiče vody sice budou šetřit vodu za vás, ale stejně tak je důležité nakládat s vodou uvědoměle a hospodárně, s ohledem na náklady i životní prostředí.

Vybírat můžete ze tří typů šetřičů vody. V první řadě jsou to šetřiče na vodovodní baterie (umyvadlové, dřezové), dále můžete v domácnosti použít šetřič na sprchové baterie a také na toalety, takzvaný WC STOP.Šetřiče vody od Watersavers

Šetřiče vody Watersavers: pro a proti

Není šetření jako šetření… Mnoho lidí se domnívá, že instalace úsporné vodovodní baterie nebo úsporného splachovacího systému je pro dosažení maximální úspory vody naprosto dostačující. I přesto je možné spotřeby vody ještě více optimalizovat za použití čím dál oblíbenějších šetřičů vody. Úspora dosahující několika tisíc korun ročně představuje vítanou přilepšení v rámci každého rodinného rozpočtu. Šetřičů vody na trhu najdete celou řadu. Jak si však stojí šetřiče vody od Watersavers a jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Výhody šetřičů vody Watersavers

  • Snadná montáž
  • Okamžitá úspora vody bez ztráty komfortu
  • Možnost použití v celé domácnosti i ve firmě
  • Příznivá pořizovací cena
  • Ochrana proti usazování vodního kamene
  • Rychlá návratnost investice (1-5 měsíců)

Nevýhody šetřičů Watersavers

  • Nutná počáteční investice
  • Důležitost správného nastavení

Princip fungování šetřiče vody není v podstatě nijak složitý. Stručně by se dalo říci, že voda je nejdříve zredukována, poté usměrněna a následně provzdušněna. I menší průtok vody je tak naprosto dostačující a z uživatelského hlediska nedochází k výraznější změně. Důležitým aspektem šetřičů vody je také ochrana proti usazování vodního kamene, a to zejména v oblastech s tvrdou vodou. Díky tomu se prodlužuje životnost šetřiče, i když i v tomto případě je vhodné občasné omytí šetřiče octovým roztokem.

Typy šetřičů vody od Watersavers

Šetřiče na vodovodní baterie

Po jednoduché montáži šetřiče vody na dřezovou nebo umyvadlovou baterii voda, konkrétně místo stávající perlátoru, prochází přes odnímatelné sítko. Průtok vody je možné nastavit podle aktuální potřeby a místa užití pomocí speciálních O-kroužků, které mají různé průměry. Rozsah nastavení průtoku se pohybuje od 4 do 14 litrů za minutu. Šetřiče na vodovodní baterie Watersavers jsou dobrým prvním krokem k hospodárnějšímu fungování vaší domácnosti z finančního i ekologického hlediska.

Šetřiče na sprchové baterie

Šetřič do sprchy Watersavers je možné instalovat mezi sprchovou baterii a sprchovací hadice s klasickou sprchovací růžicí. Stejně tak lze šetřič namontovat i na stropní sprchovou růžici, která se stále častěji objevuje v českých koupelnách. Šetřič Watersavers, který je složen ze soustavy O-kroužků, zajišťuje zvýšení rychlosti proudění vody při menším průtoku. V podstatě tak vzniká soustava trysek. Komfort při sprchování tak zůstává nezměněn. Běžný průtok 25 l/min je tak snížen na 10 l/min. Uvedené nastavení je však možné snadno změnit podle návodu. Jedná se o úsporu minimálně poloviny spotřebované vody s respektem na maximální komfort při sprchování.Šetřiče vody od Watersavers

Šetřiče na toalety

Valnou část spotřeby vody v domácnosti představuje splachování, které dosahuje až 30 procent. To rozhodně není zanedbatelné množství. I zde je proto vhodné přistoupit k úspornému řešení v podobě šetřiče na toaletu. Takzvaný WC STOP účinně kontroluje množství splachované vody. Zařízení je možné nastavit na základě aktuální potřeby. Šetřiče na toalety Watersavers nijak nemění vzhled toalety, přičemž úspora vody činí až 70 procent při efektivním používání.

WC STOP je v podstatě speciální nerezové zařízení, jež se namontuje na vypouštěcí ventil ve splachovací nádržce. Zatímco bez šetřiče vody se vždy zmáčkne tlačítko a vyteče celá splachovací nádrž, v případě použití tohoto zařízení uživatel splachovací tlačítko drží tak dlouho, jak je potřeba.

Funkci šetřiče na toaletu lze snadno regulovat a splachování je možné kdykoli přerušit. Je tak regulováno množství splachované vody. Další výhodou je zabránění protékání vody, neboť šetřič představuje další těsnicí prvek. Pět nerezových válečků reguluje celkovou váhu a změnou jejich počtu je možné nastavit množství takzvaného minimálního spláchnutí.

Užitečné rady ke koupi a instalaci šetřiče vody

Na co si dát při koupi šetřiče pozor? Nezapomeňte věnovat pozornost závitu, který musí být stejný jako u vaší vodovodní baterie. Důležité jsou také kvalitní materiály, které se vyznačují nejen dlouhou životností, ale také zdravotní nezávadností. Přece jenom přichází do styku s pitnou vodou, takže rozhodně je na místě vyvarovat se výrobků s obsahem ftalátů a podobně.

Dobrou zprávou je, že instalace šetřiče vody značky Watersavers není v případě baterie ani toalety nijak zvlášť složitá a zvládne ji téměř každý. V případě vodovodních baterií vybraný šetřič vody nahradí původní perlátor.Šetřiče vody od Watersavers

Kvalita nemusí být drahá

Rozhodně nemá valnou cenu kupovat drahý šetřič, když by se vám investice měla vrátit až za velmi dlouhou dobu. To by se nemělo stát v případě šetřičů Watersavers, které jsou dostupné za poměrně příznivou cenu. V případě drahých šetřičů většinou totiž neplatí, že fungují lépe. Princip zůstává velmi podobný, přičemž úspora vody se už nijak nezvyšuje, jenom počáteční náklady budou zbytečně vysoké. I při pořízení levného, avšak spolehlivého šetřiče Watersavers je možné dosáhnout roční úspory v řádu několika tisíc, přinejmenším v případě větší rodiny s vyšší spotřebou vody. Důležité je však vsadit na kvalitní výrobky, které se obecně vyznačují dlouhou životností. Ta u šetřičů vody Watersavers běžně dosahuje 10 až 20 let. Opomenout nelze ani kvalitní povrchovou úpravu v podobě chromu, jehož vrstva je dvojnásobná v porovnání s ostatními šetřiči vody.

Hodnocení uživatelů šetřičů vody

Recenze zákazníků napovídají, že šetřiče vody se těší čím dál větší oblibě. Zajímají se o ně nejen lidé, kteří se snaží zlepšit hospodaření své domácnosti, ale také každý, kdo smýšlí ekologicky. Stále častěji se šetřiče vody objevují i ve firmách, kde rovněž přináší vítanou úsporu nákladů. V rámci celého trhu si šetřiče vody Watersavers stojí velmi dobře, neboť uživatelů si na nich cení zejména dlouhé životnosti, snadné instalace a také rychlé návratnosti vstupní investice.

 

Máte už zkušenosti s šetřiči vody, nebo se teprve zajímáte o to, jak snížit ve vaší domácnosti nebo firmě spotřebu pitné vody?

4 replies to Recenze a test: šetřiče vody od Watersavers

  1. Bohužel jsem si tyto šetřiče koupil.Proč bohužel. …..protože v mém případě jsem neušetřil ani kubík vody.Vyplatí se možná u komerčních objektů. V bytě nebo domě neušetříte nic nebo velmi málo. Při mytí vlasů budete stejně potřebovat více vody na vymytí šamponu. Je to jen klamavá reklama.Šetřit vodu můžete jen přístupem ne technologií watersavers

  2. No, bohužel dnešní doba je taková, že člověk opravdu musí šetřit kde se dá. Vodou se doma snažíme šetřit, ale nejen tou. Já třeba hodně šetřím i když objednávám věci přes internet. Člověk by nevěřil kolik se dá ušetřit s pomocí takových těch slevových kódů. Když se to nastřádá, tak je to docela dost. Stránek, kde se dají hledat je spousta, já je hledám třeba tady: http://kuponozdroj.cz/

  3. My se taky doma snažíme šetřit vodou jak to jen jde. V poslední roky to bylo nutné, protože tady u nás bylo vody opravdu málo. Letos už to ale naštěstí bylo lepší. Jsem třeba hrozně ráda, že letos jsme konečně napustili náš přelivový bazén. Například minulý rok jsme ho raději nenapouštěli vůbec.

  4. Nechal jsem se napálit na šetření vodou a zakoupil tyto spořiče do celého domu.Ze začátku jsem si myslel,že to byla dobrá koupě,ale bohužel asi po roce používání mně začli vypadávat vodovodní ramínka a v jednom případě i praslo ramínko baterie.Po poradě s instalatérem bych podobný produkt již nekoupil jelikož tento spořič spoří pouze tím,že má omezený průtok přes sítko takže potřebuje vysoký tlak vody,aby začal šetřit takže vlastně je to stejné jako když se obyčejný perlátor zanese a protéká přes něj méně vody.Perlátory od této firmy jsem vyměnil za obyčejné s cenou 29 kč a vše funguje bez problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *