Topení do auta – jaké existuje vytápění na 12 V?

2/5 - (1 vote)

Zamlžené okno, přes které nejde vidět ani na metr, to je noční můra každého řidiče, když se začíná ochlazovat a pomalu přichází ranní mrazíky. Oškrábání námrazy je časově náročné a následné zamlžení okna navíc může představovat překážku pro bezpečnou jízdu. A to se většinou stane tehdy, když potřebujeme v zimě co nejrychleji odjet… Málo výkonné topení většinou nic nezmůže a je třeba čekat. Každý, kdo neparkuje v garáži, tyto potíže jistě velmi dobře zná. Levné, avšak velmi účinné řešení představují topení do auta, na které v zimě jistě nedáte dopustit!

Škrábání autoskel v mrazivém ránu není nijak příjemnou záležitostí. Stejně tak nastoupit do vymrzlého auta a čekat, dokud nezačne proudit teplý vzduch z topení. Jestliže nechcete letošní zimu nic ponechat náhodě a nastupovat do příjemně vyhřátého auta, pořiďte si spolehlivé topení do auta. V následující recenzi se dozvíte, které topení do auta bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Topení do auta je vhodné zejména do starších vozů a také do horských oblastí, kde se řidiči musí s mrazivým počasím potýkat mnohem častěji.

Přehled nejlepších topení do auta na 12 V

Vyhřívaní na autosklo Profi Power 2970003

Přídavné vyhřívání na autosklo Profi Power 2970003 s provozním napětím 12 V a výkonem 120 W účinně ochrání před námrazou i v tuhých mrazech. Podložka je charakteristická nízkou hmotností, ale velmi dobrou funkčností. Snadná je rovněž její instalace, mimo jiné i díky nízké hmotnosti (600 g). Nechybí ani kabel dlouhý 180 centimetrů. Během 20 minut provozu dečka odčerpá z akumulátoru 5-10 % energie. Jestliže chcete autobaterii šetřit, můžete použít 12V externí baterii, případně také 12V spínací hodiny. Takto budete mít jistotu, že auto bude zbaveno námrazy ve chvíli, kdy budete chtít odjet. Topný výkon dosahuje až 60 °C. Dečka je opatřena proudovou pojistkou a proti přehřátí slouží tepelná pojistka.

Vyhřívací podložka nemá žádná omezení v souvislosti se značkou a modelem vozidla. Proto je možné použít ji v jakémkoli autě. Nutné je však dbát na to, aby autosklo bylo nepoškozeno. V opačném případě by se mohlo i menší poškození v podobě takzvaného pavouka zhoršit a zapříčinit neodkladnou výměnu autoskla. Naopak pouhé povrchové poškození nepředstavuje pro instalaci vyhřívací podložky překážku. Konečně tak budete moci ráno ihned odjet, bez zdlouhavého škrábání oken. Při příchodu k autu podložku rychle odstraníte a uložíte například do kufru auta. Tím však možnosti použití vyhřívací podložky nekončí. Díky použití externí baterie je možné podložku použít jako vyhřívání do stanu nebo přímo spacího pytle.

 

Vyhřívaní na autosklo Profi Power 2970003
Větší obrázek na CONRAD.CZ

Výhody vyhřívaní na autosklo Profi Power 2970003

 • Všestranné použití ve všech typech aut
 • Účinná ochrana proti přetížení a přehřátí
 • Pohodlná instalace zevnitř vozidla na čelní sklo
 • Časové spínací hodiny

Nevýhody vyhřívaní na autosklo Profi Power 2970003

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Keramický topný ventilátor do auta Cartrend

Keramický topný ventilátor do auta Cartrend o výkonu 120 W je ideálním pomocníkem pro odmražení autoskel. Provozní napětí činí 12 V. Praktická je také malá velikost tohoto přístroje umožňující snadné přenášení a manipulaci. Připojovací kabel do autozásuvky měří 175 centimetrů. Nevýhodou topného ventilátoru je poměrně pomalé zahřátí, které je však rychlejší než v případě klasického topení ve vozidle, a také vyšší hlučnost. Následně je však vytápění naprosto dostačující. Vytápění lze zapnout také bez použití ventilátoru. Keramický topný ventilátor však umožňuje i jiné použití, například k vytápění psí boudy a dalších malých prostor. Ovšem i jako ohřívač nohou vás příjemně překvapí. Topný ventilátor zaručuje udržení teploty nad bodem mrazu.

Výhody keramického topného ventilátoru do auta Cartrend

Keramický topný ventilátor do auta Cartrend
Větší obrázek na CONRAD.CZ
 • Kompaktní provedení
 • Dostatečný výkon díky keramickému topnému článku (120 W)
 • Spínací hodiny pro nastavení a udržení požadované teploty
 • Všestranné použití

Nevýhody keramického topného ventilátoru do auta Cartrend

 • Hlučnější provoz a pomalý náběh

>> Zjistit aktuální cenu

Síťový přímotop do auta Defa Warm Up Termini 1400

Praktický síťový přímotop do auta Defa Warm Up Termini 1400 je možné spustit manuálně nebo za využití spínacích hodin. Provozní napětí činí 230 V, výkon dosahuje 1400 W. Nutné je tedy počítat s tím, že tento přímotop není opatřen zabudovaným akumulátorem a je nutné jej připojit do sítě. Nedochází však k nežádoucímu oslabení autobaterie. Nechybí ani pojistka proti přehřátí. Zástrčka je opatřena ochranným kontaktem SCHUKO pro provoz na 230 V. Zprovoznění přímotopu je velmi jednoduché, pouze stačí připevnit jej zacvaknutím do držáku a zapojit do sítě. Díky malým rozměrům přímotop v autě nijak nepřekáží. Výkon síťového přímotopu je závislý na venkovní teplotě. Obecně je však jeho výkon velmi vysoký v porovnání s jinými typy topení do auta (přes 1000 W). Jedná se o dobré řešení pro každého, kdo neparkuje v garáži, ale zároveň má možnost připojit do vozu 230 V. Držák, který slouží k pohodlnému přenášení přímotopu, můžete snadno namontovat do interiéru vozidla.

Síťový přímotop do auta Defa Warm Up Termini 1400
Větší obrázek na CONRAD.CZ

Výhody síťového přímotopu do auta Defa Warm Up Termini 1400

 • Jednoduchá a rychlá montáž
 • Ochrana proti přehřátí
 • Provoz bez oslabení autobaterie
 • Nízká hmotnost

Nevýhody síťového přímotopu do auta Defa Warm Up Termini 1400

 • Větší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Ionizátor DX-4314

Vadí vám zatuchlý vzduch pokaždé, když nastoupíte do auta? Potom by vás mohl příjemně překvapit ionizátor DX-4314 s provozním napětím 12 V a v elegantním stříbrném provedení a kompaktní velikosti, s hmotností pouhých 48 gramů. S jeho pomocí dojde k neutralizaci nepříjemného zápachu, například cigaretového kouře, výfukových plynů a dalších nepříjemných pachů. Díky možnosti načasování se ionizátor automaticky vypne po uplynutí 15 minut. Ionizátor lze snadno zapojit do zásuvky autozapalovače. Během chvilky je vzduch v kabině vozidla svěží, bez nepříjemného zápachu. Ionizátor neutralizuje pachy zdravým způsobem tvorbou záporně nabitých iontů, bez použití chemických přípravků. Někomu se však může zdát vzduch v interiéru až příliš elektricky nabitý, což nemusí citlivější osoby dobře snášet.

Výhody ionizátoru

Ionizátor DX-4314
Větší obrázek na CONRAD.CZ
 • Nejmodernější ionizační technologie
 • Neutralizace pachů bez použití chemie
 • Funkce časovače
 • Snadná instalace

Nevýhody ionizátoru

 • Větší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ topení do auta Napájení Hmotnost Barva Rozměry
Vyhřívaní na autosklo Profi Power 2970003 12 V 600 g oranžová 100×40 cm
Keramický topný ventilátor do auta Cartrend 12 V černá
Síťový přímotop do auta Defa Warm Up Termini 1400 230 V 595 g šedá 13,8×18,2×2,8 cm
Ionizátor DX-4314 12 V 48 g šedá 3,8×15,5×4 cm

Celkové hodnocení nejlepších topení do auta

Zaujala vás praktická topení do auta? Potom nezbývá, než si vybrat nejvhodnější model, který bude splňovat vaše požadavky. Jestliže hledáte levné, avšak praktické řešení, potom vás jistě nezklame Keramický topný ventilátor do auta Cartrend. V případě, že máte možnost zapojit přímotop přímo do sítě, pak můžete investovat do síťového přímotopu do auta Defa Warm Up Termini 1400, který vyniká vysokým výkonem.

7 replies to Topení do auta – jaké existuje vytápění na 12 V?

 1. Moc díky za info, já bych právě potřebovala ještě pořádně vyřešit topení v autě, předtím, než ho prodám. Ale moc jsem nevěděla, jaké jsou možnosti. No a co se týče toho prodeje, tak vlastně ani nevím, jestli je nutné dávat auto celkově dokupy. Nemáte prosím někdo zkušenost s tímhle a v jakém stavu je možné auto prodat?

 2. Do auta je potřeba vhodně investovat. A teď to nemyslím jenom peněžně, to přece zvládne každý. Ale musíte mít taky nějaké znalosti. Dnes je na českém internetu nepřeberné množství magazínů o autech. Ale kdo se v tom má potom vyznat. Celkem jednoduše a přitom velmi obsáhle je o autech psáno na https://www.atlaso.cz/auto-moto/, tak se nezapomeňte podívat.

 3. Něco takového jsem teď nedávno sháněl do své Fabie. Rozbilo se mi v ní topení a jak je teď venku zima, tak se v autě nedalo skoro vydržet. Hlavně ráno, když jsem jezdil do práce. Všechny autoservisy teď navíc mají narváno, takže bych na opravu musel čekat bůhví jak dlouho. Nakonec jsem to tedy vzal do svých rukou a opravil jsem to sám. Závadu jsem našel během odpoledne a náhradní díly jsem si objednal přes internet. Ve finále mě to vyšlo docela levně, v servise bych za to dal určitě několik tisíc.

 4. Právě nad něčím takovým jsem přemýšlel někdy začátkem prosince. V autě se mi rozbilo topení a potřeboval jsem to nějak rychle vyřešit. Přecejen jezdit v těch mrazech bez topení je prostě sebevražda. Nakonec jsem to ale vyřešil jinak. Auto jsem odvezl známému, který má autoservis a ten mi to za odpoledne opravil. Nestálo mě to skoro nic, což byla taky velká výhoda.

 5. Škoda, že jsem nevěděl, že takovéto věci existují. Právě topení mi v autě nedávno začalo stávkovat. Naštěstí už to mám ale opravené. Nakonec to byla prý jen vada nějakého senzoru, takže to nebylo ani nijak drahé. Můžu vám ale říct, že jezdit v tomhle počasí bez topení byl docela zážitek.

 6. Jakmile vám v autě přestane fungovat topení, tak to může být pěkně nepříjemné. Sám s tím mám zkušenost, u mého starého auta topení nefungovalo nikdy. Bohužel tam ale nefungovalo víc věcí a ke konci se auto mělo i problém rozjet. Nakonec to tedy skončilo tak, že se o jeho osud postaral tento výkup aut Praha.

 7. V tomhle se teda moc nevyznám, to přiznávám na první dobrou, protože auto šlo mimo mě a vždycky jsem si nechal poradit. Ale velmi dobře mi fungují v autě autodoplňky Blackmont, tak bych se podíval třeba i tam, jestli nemají nějaké to auto topení. Protože ano, to je skutečně potřeba. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *