Test napařovacích žehliček

Rate this post

Musím se přiznat, že nové modely napařovacích žehliček mě velmi zaujaly. Žehlení z duše nenávidím, o to příjemněji mě překvapilo, jak může dobrá žehlička usnadnit práci!

Osobně na žehličkách nejvíce oceňuji nejen dobrý výkon, ale ještě důležitější je pro mě kvalitní žehlicí plocha. Na vlastní kůži jsem se totiž přesvědčila, že žehlicí plocha s dobrou kluzností ušetří spoustu času i energie. Za užitečnou shledávám kromě možnosti vertikálního žehlení i velkou nádobku na vodu a dlouhý přívodní kabel. Při výběru žehličky je dobré dbát nejen na dobrý výkon, ale také snadnou manipulaci.

Recenze nejlepších napařovacích žehliček

ETA Viento 6284 90020

Napařovací žehlička ETA Viento 6284 90020 s příkonem 2400 W disponuje dvoukomorovým parním systémem, který zajišťuje dlouhotrvající napařování. Na sobě nezávislé komory jsou charakteristické stabilním výkonem. Stiskem tlačítka vznikne silný parní ráz, díky němuž bude textilie dokonale rovná. Efektivnější žehlení zaručuje také žehlicí plocha Eloxium premium, která velmi dobře vede teplo, jež je optimálně rozloženo. Plocha se vyznačuje také dobrou kluzností, vysokou nepřilnavostí a odolností proti poškození. Funkce AntiCalc zabraňuje tvorbě vodního kamene, díky čemuž se životnost žehličky prodlužuje. Další z funkcí, SelfClean, se postará o jednoduché čištění vnitřních částí žehličky. VerticalSteam umožňuje svislé napařování, což je vhodné například při žehlení záclon apod. Žehlicí plocha nemusí přijít do styku s jemnou tkaninou. Nechybí ani systém zajišťující automatické odpojení žehličky od elektrické sítě v případě delší nečinnosti nebo při převržení žehličky. Příjemně překvapí také dlouhá přívodní šňůra (3 metry) a objemná nádržka na vodu (300 ml).

Výhody napařovací žehličky ETA Viento 6284 90020

ETA Viento 6284 90020
Větší obrázek na MALL.cz
 • Funkce DripStop proti odkapávání vody
 • Velká nádržka na vodu (objem 300 ml)
 • Dvoukomorový parní systém pro konstantní výkon
 • Žehlicí plocha Eloxium premium pro dobré vedení tepla

Nevýhody napařovací žehličky ETA Viento 6284 90020

 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Philips GC3925/30 PerfectCare PowerLife

Napařovací žehlička Philips GC3925/30 PerfectCare Powerlife o příkonu 2500 W nabízí funkci OptimalTemp, tedy snadné nastavení ideální kombinace páry a teploty. Tkaniny jsou tak dokonale chráněny, ale zároveň precizně vyžehleny. Klouzavý povrch SteamGlide Plus zaručuje rychlý pohyb po žehleném prádle. Z hlediska bezpečnosti je důležitá funkce automatického vypnutí při nečinnosti. Vaše oblečení před skvrnami naopak ochrání systém proti odkapávání Drip Stop. Nechybí ani Calc Clean systém pro dlouhou životnost a dobrý výkon napařování. Opomenout nelze ani objemnou nádržku na vodu (300 ml).

Philips GC3925/30 PerfectCare PowerLife
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody napařovací žehličky Philips GC3925/30 PerfectCare PowerLife

 • Funkce OptimalTemp pro nastavení perfektního poměru páry a teploty
 • Mimořádně velký plnicí otvor
 • Klouzavý povrch SteamGlide Plus
 • Praktická funkce Calc Clean pro dlouhou životnost a dobré provozní vlastnosti

Nevýhody napařovací žehličky Philips GC3925/30 PerfectCare PowerLife

 • Kratší přívodní kabel

>> Zjistit aktuální cenu

Philips GC4527/00 Azur Performer Plus

Napařovací žehlička Philips GC4527/00 Azur Performer Plus vyniká T-ionicGlide žehlicí plochou s výstupem páry na špičce. Zahřátí žehličky je rychlé díky příkonu 2600 W. Špička zvaná Triple Precision ještě zlepšuje přesnost jednotlivých pohybů a dobrou ovladatelnost zajišťuje také nízká hmotnost žehličky. O delší životnost žehličky se zaslouží integrovaná nádoba na vodní kámen a také samočisticí funkce. Vodní kámen se tak neusazuje uvnitř žehličky. Díky tomu bude napařovací výkon mnohem vyšší a žehlení efektivnější. Zejména při delším žehlení je nedocenitelná nízká hmotnost. Nepostradatelná je také bezpečnostní pojistka, díky níž se žehlička při nečinnosti sama vypne. Za zmínku stojí také režim ECO pro úsporu elektrické energie až o 20 procent. Nechybí ani možnost vertikálního napařování a systém Drip Stop proti tvoření skvrn.

Výhody napařovací žehličky Philips GC4527/00 Azur Performer Plus

Philips GC4527/00 Azur Performer Plus
Větší obrázek na MALL.cz
 • Automatické nastavení množství páry (Auto Steam Control)
 • Odolná žehlicí plocha T-ionicGlide pro rovnoměrnou distribuci tepla
 • Vysoký výkon pro rychlé zahřátí
 • Nízká hmotnost a dobrá ovladatelnost

Nevýhody napařovací žehličky Philips GC4527/00 Azur Performer Plus

 • Kratší přívodní kabel

>> Zjistit aktuální cenu

Philips GC4881/20 Azur Pro

Napařovací žehlička Philips GC4881/20 Azur Pro vyniká zejména velkou nádržkou na vodu (350 ml) pro plynulejší žehlení a také dlouhou špičkou pro dokonalou kontrolu. Speciální žehlicí plocha T-ionicGlide zajišťuje maximální kluznost a zároveň je odolná proti poškrábání. Ergonomicky tvarovaná rukojeť je nedocenitelná zejména při častém a dlouhém žehlení. Zahřátí žehličky je rychlé díky příkonu 2800 W. Z pohledu životnosti žehlení je důležitá integrovaná nádobka na zachytávání vodního kamene. Poté dochází díky funkci samočištění Self Clean k jeho vyplavení. Při žehlení je možné používat vodu z kohoutku. Žehlička umožňuje také vertikální napařování a samozřejmostí je funkce kropení. Z bezpečnostního hlediska je nedocenitelná bezpečnostní pojistka, která žehličku při nečinnosti nebo při převržení vypne. Dlouhý kabel usnadňuje manipulaci při žehlení.

Výhody napařovací žehličky Philips GC4881/20 Azur Pro

Philips GC4881/20 Azur Pro
Větší obrázek na MALL.cz
 • Velký objem nádržky (350 ml)
 • Odolná žehlicí plocha T-ionicGlide s vysokou kluzností
 • Dlouhý přívodní kabel
 • Vysoký výkon a rychlé zahřátí

Nevýhody napařovací žehličky Philips GC4881/20 Azur Pro

 • Vyšší spotřeba elektrické energie

>> Zjistit aktuální cenu

Tefal FV 3922E0 Easygliss 22

Odolná žehlící plocha Durilium s vysokou kluzností je hlavním benefitem napařovací žehličky Tefal FV 3922E0 Easygliss 22 o příkonu 2300 W. Úzká špička umožňuje přesnější žehlení i těch nejmenších detailů. Žehlička se vyznačuje také velmi snadným ovládáním a také inovativní funkci automatického nastavení vhodné kombinace teploty a páry podle konkrétní tkaniny. Vysoký výkon zaručuje ještě rychlejší žehlení. Větší pohodlí a bezpečnosti při používání žehličky zaručuje Anti-drip systém proti odkapávání vody a také Easy cord systém pro snadnou manipulaci s přívodní šňůrou. Praktický je rovněž systém rychlého plnění vodou bez rozlití. Úzká špička umožňuje přesné žehlení každého detailu a široká základna je zárukou lepší stability. Samozřejmostí je vertikální napařování, samočištění a kropení. Nedocenitelný je také dvojí odvápňovací systém.

Výhody napařovací žehličky Tefal FV 3922E0 Easygliss 22

Tefal FV 3922E0 Easygliss 22
Větší obrázek na MALL.cz
 • Automatické nastavení páry a teploty podle tkaniny
 • Dlouhý přívodní kabel
 • Dvojitý systém proti vodnímu kameni
 • Žehlicí plocha Durilium s mimořádnou kluzností

Nevýhody napařovací žehličky Tefal FV 3922E0 Easygliss 22

 • Nižší parní ráz (120 g/min) a menší příkon (2300 W)

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním napařovacích žehliček

Typ napařovací žehličky Příkon Žehlicí plocha Parní ráz Napařování Hmotnost Délka přívodního kabelu Objem nádržky Barva
ETA Viento 6284 90020 2400 W hliník 170 g/min 40 g/min 1,8 kg 3 m 300 ml vínová
Philips GC3925/30 PerfectCare PowerLife 2500 W keramika 180 g/min 45 g/min 1,5 kg 1,8 m 300 ml fialová
Philips GC4527/00 Azur Performer Plus 2600 W keramika 210 g/min 50 g/min 1,2 kg 2 m 300 ml černá/zlatá
Philips GC4881/20 Azur Pro 2800 W keramika 200 g/min 50 g/min 1,2 kg 2,5 m 350 ml modrá
Tefal FV 3922E0 Easygliss 22 2300 W keramika 120 g/min 40 g/min 1,6 kg 2 m 270 ml červená

Hodnocení oblíbených napařovacích žehliček

Ještě stále se nemůžete rozhodnout, která žehlička pro vás bude ta pravá? Pro nenáročné zákazníky je ideálním kandidátem napařovací žehlička Tefal FV 3922E0 Easygliss 22, která zaujme nejen příznivou cenou. Pro náročné hospodyňky je jako stvořená napařovací žehlička Philips GC4881/20 Azur Pro, která jistě zkrátí čas věnovaný žehlení.

Větší obrázek na MALL.czVětší obrázek na MALL.czVětší obrázek na MALL.czVětší obrázek na MALL.cz

2 replies to Test napařovacích žehliček

 1. what are the best airlines to work for Delta

 2. Já jsem si také chtěla koupit napařovací žehličku, ale nakonec jsem si vybrala jen malý napařovač. Vůbec jsem nevěděla, že se něco takového vyrábí. Objevila jsem je na https://www.testino.cz/naparovace-odevu a líbily se mi, tak jsem si objednala od Eta a používám ho jen občas. Většinou totiž nežehlím 😀 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *