Solární lampy do zahrady – recenze

Rate this post

Dokonalé osvětlení bez starostí, bez dalších nákladů, bez nutnosti hledat nejbližší elektrickou zásuvku… To vše představují čím dál oblíbenější solární LED lampy do zahrady. Mně osobně tato praktická venkovní svítidla učarovala a věřím, že i vám při jejich výběru pomůže mé vlastnoruční porovnání!

Solární LED světla nevyžadují žádnou baterii ani zásuvku, neboť během dne sama sbírají sluneční energii a po setmění se automaticky zapnou. Solární LED lampy umístněné kolem terasy či klasického zahradního stolu zpříjemní posezení na zahradě. Umístit je však můžete také do truhlíků s květinami, kolem příjezdové cesty nebo kolem chodníčku. Každý host tak už bude vědět, kudy se k vám dostane. A vy tohoto pomocníka jistě oceníte například při parkování. Solární lampy najdou využití i při nejrůznějších akcí, jako jsou rodinné oslavy, letní grilovačky a další speciální příležitosti, jejichž dějištěm je vaše zahrada… K dostání jsou nejen svítidla určená k zapíchnutí do hlíny, ale i působivé světelné dekorace, které si netradičním designem získají vás i vaše hosty.

LED svítidla jsou šetrná nejen k životnímu prostředí, ale také k vaší peněžence. Výkonné LED diody zajišťují dostatečné osvětlení pro orientaci a vytvoření útulné atmosféry. Charakteristická jsou rovněž dlouhou životností. Solární svítidla jsou však praktická zejména díky tomu, že nevyžadují žádnou údržbu. Prostě je jednoduše rozmístíte tam, kde se vám zlíbí, a dále si už jen můžete vychutnávat příjemně osvětlený prostor. Navíc je můžete umístit i tam, kde není zaveden elektrický proud, proto jsou s oblibou využívána například na chatách či chalupách.

Recenze nejlepších solárních zahradních lamp

Ceramic Blade Lunartec solární LED svítidlo (sada 4 ks)

Praktická sada 4 kusů solárních LED svítidel Ceramic Blade Lunartec je skvělým pomocníkem na každou zahradu. Je možné využít jej nejen k osvětlení příjezdové cesty, ale také chodníčku či terasy. Solární svítidla vysoká 26 centimetrů se rozsvítí při západu slunce zcela automaticky a doba svícení činí standardních 6 hodin. Tělo svítidla je vyrobeno z odolné nerezové oceli, která vzdoruje korozi. Světlo je opatřeno dostatečně dlouhým hrotem (11 centimetrů), který umožňuje jeho okamžité a snadné umístění do země, neboť není zapotřebí kopat kabel.

Výhody Ceramic Blade Lunartec solárního LED svítidla

Ceramic Blade Lunartec solární LED svítidlo
Větší obrázek na MALL.cz
 • Praktická sada 4 kusů solárních svítidel
 • Nerez ocel odolná proti korozi a nečistotám
 • Rychlá instalace
 • Dostatečně dlouhý hrot pro větší stabilitu (11 centimetrů)

Nevýhody Ceramic Blade Lunartec solárního LED svítidla

 • Kratší doba svícení (6 hodin)

>> Zjistit aktuální cenu

Ceramic Blade Lunartec solární LED svítidlo (svítící anděl)

Ceramic Blade Lunartec solární LED svítidlo svítící anděl
Větší obrázek na MALL.cz

Solární LED svítidlo Ceramic Blade Lunartec ve tvaru anděla je opravdu netradičním doplňkem, který rozzáří vaši zahradu. Snící anděl je ideálním zahradním svítidlem pro milovníky romantické atmosféry. Solární světlo vyniká překvapivě dobrou svítivostí, díky níž rázem vytvoří příjemné romantické zákoutí nadosah vašeho domova. Netradiční anděl, který svítí až 6 hodin, je odolný proti vodě (stupeň krytí IP44), takže umožňuje dlouhodobé venkovní použití, například na terase, balkóně, parapetu apod. Svítící dekorace, která se automaticky rozsvítí při západu slunce, je vyrobena z polyresinu a měří 25 centimetrů.

Výhody Ceramic Blade Lunartec solárního LED svítidla

 • Romantický doplněk do každé zahrady
 • Všestranné použití
 • Odolnost proti vodě
 • Dostatečně silné světlo

Nevýhody Ceramic Blade Lunartec solárního LED svítidla

 • Nutné umístění na pevném povrchu

>> Zjistit aktuální cenu

Ceramic Blade solární světlo Eco Solem

Ceramic Blade solární světlo Eco Solem
Větší obrázek na MALL.cz

Sada 3 kusů Ceramic Blade solárních lamp Eco Solem poskytuje příjemné teplé světlo, při plném dobití až 8 hodin. Solární svítidla se nabijí během 6-8 hodin slunečního svitu. Automatické rozsvěcení solárních lamp při soumraku zajišťuje vnitřní baterie. Solární LED svítidlo vysoké 29 centimetrů nabízí široké možnosti použití, neboť je bezpečné a voděodolné. Lze jej rychle a snadno instalovat na místo určení díky 11 centimetrů dlouhému kolíku.

Výhody Ceramic Blade solárního světla Eco Solem

 • Dlouhý kolík (11 centimetrů) pro stabilní umístění do země
 • Sada vhodná pro osvícení chodníku (3 kusy)
 • Dlouhá doba svícení (až 8 hodin)
 • Jedinečný design

Nevýhody Ceramic Blade solárního světla Eco Solem

 • Poměrně velké rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Venkovní solární svítidlo Eglo

Sada 4 kusů elegantních solárních svítidel Eglo udělá velmi dobrou službu na nejedné zahradě. Díky hrotu venkovní svítidla umístíte během několika vteřin přesně tam, kam potřebujete. A moderní LED technologie je zárukou dlouhé životnosti. Solární svítidlo z odolné nerezové oceli je dokonale vhodné pro venkovní použití.

Výhody venkovního solárního svítidla Eglo

Venkovní solární svítidlo Eglo
Větší obrázek na MALL.cz
 • Praktická sada 4 kusů
 • Nenápadný vzhled
 • Mimořádně dlouhá doba svícení (8 hodin)
 • Kvalitní nerezová ocel

Nevýhody venkovního solárního svítidla Eglo

 • Méně robustní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Ceramic Blade LED zahradní lampa

Solární osvětlení nemusí mít podobu výhradně zápichů ideálních na umístění kolem chodníku či cesty. Přesvědčí vás o tom zahradní LED lampa Ceramic Blade s motivem tulipánu. Netradiční solární svítidlo lze umístit například na zahradní stůl, na parapet či kamkoli jinak, kde si přejete vytvořit příjemné zákoutí vybízející k relaxaci. Díky netradičnímu motivu lampa vrhá působivé stíny. Neméně příjemné je také teplé světlo, které tato solární lampa vyzařuje. Lampa je decentním doplňkem také díky elegantnímu kovovému povrchu v lesklém provedení. LED technologie s automatickým zapínáním dochází k automatickému rozsvícení při západu slunce. Doba svícení dosahuje 6-8 hodin. Součástí solárního svítidla jsou také dvě nabíjecí baterie.

Výhody Ceramic Blade LED zahradní lampy

Ceramic Blade LED zahradní lampa
Větší obrázek na MALL.cz
 • Originální romantický design
 • Dlouhá doba svícení (6-8 hodin)
 • Luxusní provedení (lesklý kov)
 • Všestranné použití

Nevýhody Ceramic Blade LED zahradní lampy

 • Vhodné pouze na stabilní, pevné povrchy

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ zahradní solární lampy Počet kusů v sadě Umístění Barva Výška Průměr Použití
Ceramic Blade Lunartec solární LED svítidlo 4 ks zapichovací stříbrná 36 cm 8 cm zahrada, příjezdová cesta
Ceramic Blade Lunartec solární LED svítidlo svítící anděl 1 ks volně stojící šedá 25 cm 10 cm zahrada, balkon, terasa
Ceramic Blade solární světlo Eco Solem 3 ks zapichovací šedá 29 cm 8 cm zahrada, příjezdová cesta
Venkovní solární svítidlo Eglo 4 ks zapichovací stříbrná 35 cm 12,5 cm zahrada, příjezdová cesta
Ceramic Blade LED zahradní lampa 1 ks volně stojící černá 19 cm 10 cm zahrada, balkon, terasa

Závěrečné srovnání nejoblíbenějších solárních lamp

Kterou solární LED lampu zvolit? Dobrou službu vám v každém případě udělá praktická sada 4 kusů venkovního solárního svítidla Eglo, které vás zaujme také velmi příznivou cenou. Pokud hledáte nějaký zajímavý doplněk, neměla by vaší pozornosti uniknout zahradní lampa Ceramic Blade LED, která ozdobí zahradní stůl, balkon, terasu i parapet…

Zaujalo vás pomyšlení na nenápadně osvětlenou zahradu bez dalších nákladů, s ohledem na životní prostředí?

4 replies to Solární lampy do zahrady – recenze

 1. Mně by se také líbily solární lampičky, ale ještě jsem se nějak nedostala k tomu, abych je koupila :-). Za to už ale máme fotovoltaickou elektrárnu na střeše, a to je také super. Při jejím zařizování nás nejvíc zaujala fotovoltaická elektrárna na klíč od https://www.trienergo.cz/fotovoltaicka-elektrarna-na-klic/ . Nedokážu si představit sebe nebo manžela, jak fotovoltaiku zařizujeme, když tomu ani jeden nerozumíme 🙂 .

 2. Právě letos bych se konečně rád pustil do naší zahrady ve velkém stylu. Chtěl bych ji celou nějak upravit, aby celá vypadala lépe. Nějaké osvětlení tam určitě chci nainstalovat také. Prvně ale bude potřeba udělat stavební zásahy. Mimo jiné bych si na zahradě rád nechal udělat přelivový bazén, takže to bude jedna z prvních věcí, do které se pustím jak se oteplí.

 3. My máme na zahradě podobné jako na té první fotce a musím říct, že ty solární lampičky fungují celkem dobře. Celou zahradu to ale samozřejmě neosvětlí. Chtěl bych teď přes léto na zahradě trávit více času, tak si tam budu muset nějaké pořádné osvětlení sehnat. Rád bych si tam koupil i nějaký pěkný gril. Chci se zeptat – nemáte náhodou někdo zkušenost s touto značkou – https://www.avenberg.cz/k94-grilovani-plynove-grily ? Díky moc. 🙂

 4. Jako solárky jsou fajn, ale co když chcete jít někam v zimě? Tak jste asi došli, co? Podle mě se více vyplatí analýza půdy a následná elektrická instalace. Prostě si po zahradě rozvedete elektřinu a přípojky tak, jak potřebujete. 🙂 Za mě ideální varianta a hlavně na celý rok. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *