Bohemia Energy a ceníky elektřiny pro 2016

5/5 - (1 vote)

I když v posledních letech ceny energií stagnují nebo i klesají, ne vždy se to projeví na našem vlastním účtu za elektřinu. Proto stále více zákazníků minimálně uvažuje o změně dodavatele, případně už k jinému dodavateli rovnou přešli. Přispět k tomu může řada faktorů – od marketingových akcí přes nepříjemný rozhovor s operátorem současného dodavatele až po vyúčtování nákladů na odběr elektřiny, díky němuž se necítíte být zákazníkem, ale pouhým platičem. Koho by nerozčílilo automatické zvýšení zálohy na další rok, i když jste za uplynulý rok měli přeplatek, což některé firmy bez skrupulí svým zákazníkům dělají.

Český trh už několik let rozviřuje společnost Bohemia Energy, která kvalitními službami a příznivými cenami silně konkuruje zavedeným energetickým společnostem. V roce 2006 byla Bohemia Energy vůbec prvním alternativním dodavatelem elektrické energie pro domácnosti a od roku 2008 svou nabídku rozšířila i o plyn. V segmentu domácností a malých až středních firem je mezi alternativními dodavateli jedničkou i v současnosti. Působí také na Slovensku prostřednictvím Slovakia Energy a do skupiny patří i další sesterská firma Comfort Energy.

Společnost si zakládá na tom, že své služby umí nabídnout levněji než velcí dodavatelé. Zkušený obchodním tým nakupuje energii co nejvýhodněji a zároveň firma udržuje své náklady na velmi nízké úrovni. I proto může dlouhodobě nabízet výhodné ceny elektřiny i plynu. Samozřejmostí je připravenost reagovat na potřeby zákazníků každý den, včetně víkendů.

Pro rok 2016 připravila firma Bohemia Energy pro nové zákazníky speciální produktovou řadu Jubileum, díky které mohou získat až o 25 procent výhodnější cenu silové energie. Konkrétní výše úspor závisí na distribučním území a pásmu odběru. Stávající zákazníci mohou i nadále využívat například výhod řady Garance, díky které budou mít v letošním roce cenu silové elektřiny v průměru o 10 procent nižší než zákazníci dominantních dodavatelů.

Produktová řada Jubileum je určena výhradně novým zákazníkům a zahrnuje produkty speciálně nastavené dle potřeb konkrétních zákazníků. Zákazník může uzavřít smlouvu na dobu určitou či neurčitou, přičemž při sjednání smlouvy platné na dobu určitou na jeden, dva nebo tři roky získá navíc dodatečnou slevu ve výši 1 % ze silové elektřiny po celou dobu trvání smlouvy. Tato výhoda se však po uplynutí sjednané doby trvání automaticky neprodlužuje.

Celková cena elektřiny se skládá ze dvou základních částí. První z nich je regulována Energetickým regulačním úřadem a tvoří ji činnosti spojené s dopravou elektřiny od výrobce prostřednictvím přenosové a distribuční soustavy ke konečnému zákazníkovi a také se zajištěním stability elektrizační soustavy České republiky. Druhou část tvoří silová elektřina, jejíž cena je určována tržním prostředím. A právě na silové elektřině můžete u Bohemia Energy nejvíce uspořit, protože ji nabízí za výrazně výhodnější ceny než velcí dodavatelé. To, jestli je skutečně výhodnější, si můžete ověřit v této kalkulačce.

bohemia energy - logo

Cena za elektřinu v jednotlivých produktech Bohemia Energy zahrnuje měsíční platbu za rezervovaný příkon podle jmenovité proudové hodnoty hlavního jističe před elektroměrem, platbu za distribuované množství elektřiny, daň z elektřiny, silovou elektřinu a související poplatky služby. Věděli jste například, že z každé megawatthodiny platí dodavatel státu daň (28,30 Kč bez DPH/Mwh) a také, že přispíváte na výkupu elektřiny z podporovaných (obnovitelných) zdrojů, a to 23,96 Kč/A za každý měsíc? Všechny tarify mají 10 variant platby za jistič dle velikosti, přičemž nejnižší je 7 Kč bez DPH (za jistič do 3×10 A nebo 3x 25 A) a nejvyšší 655 Kč bez DPH u specializovaných tarifů Home Přímotop 20 a Home Tepelné čerpadlo 22 (za jistič nad 3×50 A do 3×63 A včetně). U ještě větších jističů je v sazebníku cena za každý 1 A. Konkrétní tarif pro své odběrné místo si ověřte na webu firmy – stačí zadat své poštovní směrovací číslo a uvidíte příslušný ceník.

Pro běžně vybavené odběrné místo, kde není elektřina využívána k topení ani ohřevu vody a mezi která patří i velká část domácností, je nejvhodnější jednotarifový produkt Home Standard 24.  Pokud zákazník elektřinou i topí a hřeje vodu a jeho domácnost je tak vybavena větším množství akumulačních spotřebičů, je pro něj vhodný dvoutarifový produkt Home Aku 8. Kombinaci ohřevu vody v domácnosti a spotřebičů určených pro hybridní elektrické vytápění zase nejlépe pokryje dvoutarifový produkt Home Aku 16. Domácnosti vytápěné přímotopy ocení speciální dvoutarifový produkt Home Přímotop 20 a Bohemia Energy myslí i na domy vybavené moderní tepelným čerpadlem  – také Home Tepelné čerpadlo 22 je dvoutarifový produkt. Majitelé chalup a chat, kteří své nemovitosti využívají v podstatě výhradně o víkendech a odebírají elektřinu v pásmu nízkého tarifu, mohou využít jednotarifový produkt Home Víkend.   

Služba Garance nižší ceny, kterou využívají stávající zákaznici Bohemia Energy, se nemění. Její podstatou je porovnání ceny Bohemia Energy a dominantního dodavatele v dané oblasti. Pokud by se náhodou stalo, že cena od Bohemia Energy by nebyla nižší, například kvůli extrémně nízkému odběru zákazníka, poskytne společnost zákazníkovi jednorázovou slevu tak, aby byl dodržen příslib nejnižší celkové ceny za dodávku energie právě od Bohemia Energy. Firma tak sama hlídá úspory a zákazník se o nic nemusí starat. Zároveň může koncem roku získat ve webové kanceláři tzv. Průkaz Garance, který přehledně obsahuje všechny odběrná místa zákazníka a ukazuje jednotkovou úsporu u elektřiny i plynu.

Nižší ceny garantuje Bohemia Energy i malým a středním firmám a institucím z veřejného sektoru. I pro ně jsou určeny produkty řady Jubileum v případě nových klientů a Garance u stávajících. Bohemia Energy nabídla na českém trhu jako první poradenskou službou VIP Servis, která umožňuje také klientům z řad menších a středních podniků, měst a veřejných zadavatelů nakupovat energie tak, jak to dosud mohly jen instituce s extrémně vysokými odběry. Obcím a státním institucím nabízí i možnost nákupu za velkoobchodní ceny, včetně auditu odběrných míst a odborného poradenství.

Přechod k Bohemia Energy je velmi jednoduchý, firma se o vše zdarma postará sama. Stačí kontaktovat prodejce na zákaznické lince 840101010 nebo smlouvu vyplnit na www.bohemiaenergy.cz. Potřebovat budete jen poslední vyúčtování od svého současného dodavatele elektřiny (případně i plynu). Přechod trvá dle typu smlouvy zpravidla několik měsíců, takže smlouva s Bohemia Energy je platná dnem podpisu, ale účinná až dnem skutečného zahájení dodávky energie. Způsob platby záloh si zákazník může vybrat (převod z účtu, SIPO, poštovní poukázka nebo hotovost). Přeplatky jsou vraceny zákazníkům automaticky. Pokud se stane, že vaše faktura s vyúčtováním za dodávku energie bude na více než 3000 Kč, můžete požádat také o splátkový kalendář. Ten je však poskytován jen zákazníkům s dobrou předchozí platební morálkou a musí se o něj požádat ještě před splatností faktury.

Pokud si nejste jisti výběrem konkrétního produktu, nebo potřebujete další informace, navštivte zákaznické centrum Bohemia Energy v Praze, Na Poříčí 24, a to v pondělí – čtvrtek od 8.00 do 17.00 hodin, v pátek od 8.00 do 13.30 hodin. Informovat se můžete také na zákaznické lince, tel. 840101010, a to v pracovní dny od 7.00 do 20.00 hodin a o víkendech od 9.00 do 17.30 hodin. Podrobné informace, včetně odpovědí na nejčastější dotazy zákazníků, najdete i na webové stránce www.bohemiaenergy.cz.

39 replies to Bohemia Energy a ceníky elektřiny pro 2016

 1. Docela se mi zamlouvá že už i bohemia energy přichází se smlouvou na dobu neurčitou. Pokud by mi dokázali snížit výdaje, tak bych se přestupu k nim asi nebránil.

  • My od nich máme tarif na dobu neurčitou. Cenově nám teda říkali, že by nám asi o něco málo vyšlo líp vzít si smlouvu třeba na dva roky, jenže u té, co jsme brali my, je pro nás naopak benefitem to, že ji případně můžeme kdykoliv rozvázat aniž by jsme museli čekat až uběhnou ty dva roky. Vždycky je to hold něco za něco, ale my jsme s nastavením spokojeni.

   • Mně spíš přijde fajn, že si dneska u tarifu můžu podle sebe vybrat jestli to s nimi podepíšu na dobu určitou a nebo neurčitou, ne že hnedka nutí na dva roky a hotovo.

  • Tak je u nich momentálně bych řekl na prvním místě, ale třeba chápu, že u řady, která je s fixací to na dobu neurčitou nejde, ale to je dle mého i pochopitelné. Nicméně jako pokud to jen jde tak taky vždycky beru smlouvu, abych nebyl ničím vázám. Člověk má pak lepší rozmach. U Bohemky mi jí dali bez problémů i přijatelnou cenou.

   • Tak to nevím, co bylo za tarif, ale já u nich mám teďka Start++, kdy je cena domluvená na rok a smlouva na dobu neurčitou u toho je. Takže i v tomto se postupně vyvíjí k lepšímu. 🙂

 2. Doma topíme přímotopem, takže spotřebu máme celkem velkou, pohybujeme se někde kolem 18 MWh a když jsme si nechávali dělat propočet na zákaznickém centru, úspora nám vycházela celkem dost solidně. Smlouvu jsme si nechali nastavit na dva roky, aby jsme měli možnost dosáhnout i na finanční bonus za protopené MWh.

  • Taky v baraku mame vyssi spotrebu jak jeste nemame zatepleno, dokud nebudeme mit nastradano, tak to zatim resime pres dodavatele, k ty vyssi spotrebe nam doporucily tarify dynamickou cenou, tak jsme s pomoci kalkulacky dosli k Bohemii, kde nas to vyslo nejlip a celkem me to prekvapilo, ze ta rada nasla uplatneni.

 3. Já myslím, že letos se ta garance nižší ceny konečně pořádně vyplatí, když jsem v různých ekonomických článcích četl, jak velké společností zlevňují o desítky procent, tak jsem zvědav o kolik to půjde dolů nám, určitě se dostanem niž než loni.

  • My si nechali poradit od Tarifomatu, je to zadarmo a nakonec nám dali Bohemia energy Jubileum. Oproti našemu původnímu klasickýmu dodavateli jsme při roční spotřebě plynu 16,5MWh ve slevě 2.800,- kč, což se nám vyplatí.

 4. Nedoplatek je věc, která mě dokáže nadzdvihnout ze židle. Dva roky po sobě jsem se ho dočkal u dodavatele, kterého jsem měl od samých počátků, několikrát jsem s ním komunikoval, jak je to možný, že zálohy co jsme měl nastavený mi vždy stačily a teď najednou už ne. Když se ke mě dostala nabídka přes Bohemia prodejce, moc dlouho mě přesvědčovat nemusel. Říkal jsem si, že začnu na novo a u nového dodavatele. U nich mi mé zálohy stačí a ještě se mi z nich část vrátí, jsou to třeba jen tři stovky za měsíc, ale změna je ku prospěchu.

  • Znám tyhle situace s nedoplatkem až moc dobře a přitom mi u původního dodavatele pořád tvrdili, že mám zálohy nastavený dobře takže bych měl pokrýt celý rok dobře a že jim to poslední dva roky nevyšlo tak jsem odešel. Bohemia energy má tu online kancelář, kde si to po celý rok kontroluju, takže jsem díky tomu nedoplácel ani jednou.

 5. Docela mě těší, že není na příští rok v plánu zdražování, ještě zima by mohla být ne příliš mrazivá a já myslím, že fajnové přeplatky budou doma, obdobně jako letos. Tak snad se to nějak nezvrtne.. Topit jsme ještě nezačali.

  • Tak i přesto že zima teplá nebyla a byla naopak dost studená tak mě Bohemia energy překvapila když mi vraceli skoro tři tisíce na přeplatku. Přitom si nemyslím, že bych si na zálohách připlácel, protože mi je nastavili podle loňský spotřeba, takže bylo asi nějaká zlevnění.

 6. Díky balíčku od Tarifomatu se nám podařilo s bohemia energy hezky pěkně ušetřit. Na to vyúčtování už jsem dost zvědav a to ať byla zima jakákoliv.

  • No letos byla zima celkem dost mírná, když to porovnám s předchozím rokem, kdy napadl i nějaký sníh, takže si myslím, že bychom se mohli dopracovat na celkem fajn přeplatek. Jako zálohy co nám loni nastavili si myslím že budou OK, tak jsem na to zvědav.

 7. Ceník na 2016 mě nalákal, ceny byly dobře postavený, takže jsem se k Bohemii přehlásil a musím teda uznat, že když mi přišel ceník na letošní rok, trochu jsem se obával, jestli se mnou nezacloumá, ale vypadá skoro jak přes kopírák toho loňskýho u kterýho jsem ušetřil.

 8. Na příští rok by ceny měly bát hodně podobné i když všichni kolem vyhrožují jak se budu zdražovat. Nevím jak vám, ale já jsem se na internetu pro změnu dočetl, že bohemka nám ceny nechá stejně atraktivní jako jsme měli předchozím roce a to je myslím si, že zpráva dobrá.

 9. V roce 2016 jsem k nim akorát přestoupil a cenu co mi tenkrát nastavili jsem měl až do nynějška, takže jsem byl schopný ušetřit dost pěkný peníze. To zdražení co je teď ohlášený si nemyslím, že bude nějak extrémní, jde o to jaké produkty se srovnávají, znám to už z dřívějška, a to jsem u Bohemia energy ještě ani nebyl.

  • Já od Bohemia Energy mám neveřejnou cenu, dali mi jí, aby si mě udrželi, měl jsem roupy, že bych změnil obchodníka, ale postavili se tomu čelem a takto zareagovali, tak jsem u nich zůstal, když dali lepší podmínky.

 10. V roce 2016 jsem akorát měnil poskytovatele. Bylo to nějak těsně po novém roce co přišlo vyúčtování nezdálo se mi adekvátní a už předchozí roky jsem si nebyl úplně jistý, že tohle budu ochotný dál tolerovat. Takže v roce 2016 jsem si udělal na radu kamaráda na internetu porovnání, kde mi právě mezi nejlevnějšími firmami vyšla Bohemia Energy. Pamatuji si, že změna nebyla nijak náročná, Bohemia Energy za nás vše do posledního papíru vyřídila, nebýt teda toho, že o nás najednou původní firma začala urputně usilovat, tak by vše proběhlo tak, že bychom o změně ani nevěděli, ale nic jsme si jimi nenechali rozmluvit. Zpětně by mě docela zajímalo, jestli by ty slevy nabídli i kdybychom se nikam nechystali.

  • Já už si přesně nepamatuju v kterým roce jsme měnili obchodníka, smlouvu už jsme teď po několikáté prodloužili u Bohemia energi, a zatím to u nich nevypadá, že bychom je měli potřebu měnit. Ceny co jsem se díval, tak se vyvíjí u  všech firem a tak už moc neřeším jestli  nějakou kačku připlatím nebo mi jí vrátí na účet.

 11. Tak já je mám od začátku loňského roku, doporučil mi je vyhledávač, přes který jsem se s nimi i spojil. Zatím jsem se z jejich strany se špatným jednáním nesetkal, ani letos když jsem u nich řešil finanční stránku tarifu. Jsem s nimi spokojený.

  • Tak tu já řešil na konci loňskýho listopadu, tak doufám, že budu mít na letošek už klid. Snížili mi cenu i dali úplně nějakou novou řadu, takže bych měl mít teďka určitou jistotu, ale nevím jak moc na to můžu spoléhat… 😊 Co myslíte?

   • No spoléhat může vždycky a jen na sebe 😀 ..tady bych to viděl podle toho, co máte u Bohemia energy domluvený za tarif, pokud je to ten s fixací, tak můžete být v klidu, u toho je cena pevně daná na dobu podepsané smlouvy. Já tenhle typ smlouvy měl jednou ale u jiné firmy, kde jsem se zafixoval nějakým dodatkem a byl jsem rád, že jsem toho pak mohl vůbec zbavit. Takže se jim snažím spíše vyhýbat, ale cenově je to zas záchranný prut, když se cena zvedá. Takže to má své výhody i úskalí.

 12. Ceník nevím pod jakou řadou mám, ale stojí mě ročně o dva tisíce míň, velkou zásluhu přičítám jejich prodejci, co mě k nim dostal a pomohl mi ušetřit.

  • Já jsem si je našel přes porovnávač, kde jsem hledal slevu a Bohemia Energy mě vyšla téměř o jednu zálohu líp. Sice to pro mě byla téměř neznámá firma, ale z finančního pohledu mi byla hnedka daleko sympatičtější. 

   • Sympatie k těmto firmám opravdu nemám, vzhledem k tomu, že jim něco platím, to samé banky a jim podobné instituce, nicméně vzhledem k tomu, že z výběru co na trhu je mě oni vychází se svojí nabídkou nejatraktivněji, tak jsem se k nim přihlásil, ale změna mi nedělá problém a beru vždy co je pro mě výhodnější.

 13. Dobrý den. Elektřinu od společnosti Bohemia Energy odebíráme již několik měsíců a zatím naprostá spokojenost. Od prosince se k nim chystáme přejít i s plynem, kde by úspora měla být snad ještě lákavější. 🙂

  • Tak mi začínáme až od nového roku, kdy necháváme přesunou obě komodity. Hlavní náš záměr bylo snížit ceny za elektřinu, když se mají tak zvedat, ale nakonec jsme u nich našli lepší ceníky i za plyn, tak převádíme i ten.

   • Davide, mám cenu zafixovanou na tu nižší, takže jakékoliv případné zdražování řešit nemusím až do konce příštího roku.

    • O jaký šlo tarif?..já mám teď u Bohemie garantovanou lepší cenu až do konce roku ’23. 

 14. Koukal jsem se, že někdo už tak nějak věští ceníky i na příští rok, jak by mohly vypadat. Letos tomu dala na frak Korona, ale je fakt, že cena díky tomu i dost klesla. U Bohemky jsme letos měli přeplatek za loňský rok, tak s tím jaká byla zima si myslím, že za rok na tom budeme obdobně a ušetříme pár korun.

  • Mně se to u nich účtuje podle tržní ceny, takže mám fakturu v meilu každý měsíc a na ceníky vůbec nečekám, protože mám cenu stále aktuální a zatím díky tomu tak i výhodnější.

   • Celkem rád jsem si po téhle smlouvě nechal udělat úpravu s horní hranou ceny 1249 korun bez dpháčka na 1 MWh. Proti spotu nic nemám, ale v tuhle chvíli mi tohle přijde jako lepší řešení. Ale ke spotu se nemám problém později zas vrátit, ale musí být vhodná doba.

 15. Od toho roku 2016 u nich máme smlouvy a zatím stále spokojení. Jde o to, že vždycky si nové ceny snažíme domluvit s dostatečným předstihem a proto vycházíme tak jak vycházíme, že nechcem měnit.

  • já si teda cenu nijak nedomlouvám a mám jí stále nižší kvůli té tržní, která mi jí u BE ovlivňuje, teď se tomu fakt daří v týhle době 🙂

 16. Já k nim teď šel, se stejnou cenou elektřiny na dva roky mě teď vyšli nejlíp.

 17. Sleva spojená s přechodem přes kamaráda byla fajn.

 18. Od letoška jsme si od nich začali brát elektřinu, v porovnání s jinými firmami nás vyšli levněji o několik tisíc, tak jsme toho využili i kdyby to bylo jen na nějakou dobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *