Europe Easy Energy – zkušenosti, recenze, diskuze

4.7/5 - (4 votes)

V dnešní době je trh s energiemi opravdu velmi nepřehledný. Pohybuje se na něm celá řada dodavatelů, přičemž mnoho jich má pouze jediný cíl, a to rychlé zbohatnutí. Je pochopitelné, že se tak děje především na úkor jejich zákazníků, kteří často jen nevěřícně zírají na vyúčtování a křižují se, komu se to vůbec upsali. Nepodceňujte proto srovnávací kalkulačky jako je tato a nezapomeňte čas od času srovnat nabídku aktuálního dodavatele s konkurencí! Jak ze srovnání poskytovatelů energií vyjde Europe Easy Energy, která o sobě tvrdí, že přináší dlouhodobě jedny z nejnižších cen na trhu?

Europe Easy Energy se představuje

Je třeba konstatovat, že hned několik věcí je na této firmě na první pohled velmi sympatických. V dnešní době je třeba bezesporu vyzdvihnout skutečnost, že se jedná o ryze českou společnost bez zahraničního kapitálu. Navíc se nesnižuje k tomu, aby své služby vnucovala lidem prostřednictvím podomních prodejců. Zastává totiž názor, že kvalita se prodává sama. Europe Easy Energy (mezi zákazníky známá také jako EEE energy nebo EEE energie) není bezohledná ani ke svému okolí a angažuje se v celé řadě projektů, a to sociálních i dobročinných. Zmínit je možné třeba Taxi pro seniory, podporu Linky bezpečí, ale třeba i adoptování zvířat z pražské zoologické zahrady nebo sponzorování české paralympijské reprezentace v alpském lyžování. O tom, že nemá se svými zákazníky špatné postranní úmysly, vypovídá okolnost, že stála u zrodu členského sdružení ANDE, které má jako svoji prioritu vytýčenu snahu zlepšit služby poskytované na trhu s energiemi, a to hlavně ve vztahu ke konečnému zákazníkovi.

Produktové řady

Při pohledu na ceník elektřiny je možné srovnat a charakterizovat produktovou řadu EASY pro domácnosti, DUO pro domácnosti, JUNIOR, SENIOR, ZTP pro domácnosti, COMPANY pro domácnosti a EASY pro firmy.

Patrně nejoblíbenější je produktová řada EASY pro domácnosti, která je vhodná pro všechny typy odběrných míst, přičemž je lhostejné, zda jde o byt, dům nebo chatu. Produkt 24, jenž je ideální volbou pro domácnosti s běžným využitím elektřiny, je možné pořídit za 1308,01 Kč za MWh. Cena energie zůstává po celých 24 hodin denně stejná.

Kromě produktu 24 patří do produktové řady EASY pro domácnosti i AKU 8, AKU 16, Přímotop, Tepelné čerpadlo a Víkend. AKU 8, jak již název napovídá, je produkt s platností nízkého tarifu po dobu 8 hodin denně. AKU 16 má platnost nízkého tarifu 16 hodin denně. Tato doba ještě dále stoupá u Přímotopu (20 hodin) a Tepelného čerpadla (22 hodin). Produkt Víkend je pak cílen především na chalupáře a chataře. Tyto produkty nalezneme i u dalších produktových řad, pro větší přehlednost článku však bude jejich charakteristika provedena na výše zmiňovaném produktu 24.

Europe Easy Energy - logo

Pro domácnosti, jimž Europe Easy Energy dodává plyn i elektřinu, je jednoznačně nejvýhodnější produktová řada DUO pro domácnosti. Této nabídky mohou využít nejen noví zákazníci, ale také lidé, kteří již plyn nebo elektřinu od této společnosti odebírají, a rozhodnou se pro odběr druhé komodity. V rámci produktu 24 ji lze sjednat za 1294,70 Kč za MWh.

Europe Easy Energy se nebojí vyjít vstříc ani skupinám obyvatelstva, které podle rozličných statistik pomoc potřebují. Právě pro ty je připravena produktová řada JUNIOR, SENIOR a ZTP. Mohou ji využít všichni zákazníci do 30 let věku včetně, nad 60 let včetně a držitelé průkazů ZTP poté, kdy doloží platnou kopii tohoto průkazu. Také zde je možné pořídit tento produkt za 1294,70 Kč za MWh.

O tom, že Europe Easy Energy myslí na blahobyt svých zákazníků, svědčí existence produktové řady COMPANY. Ta je určena pro klienty z domácností, kteří mohou doložit stávající pracovní poměr u některé společnosti, do níž tato firma v čase uplatňování nároku poskytuje elektřinu nebo zemní plyn. Zde je cena stanovena na 1271,71 za MWh.

Konečně produktová řada EASY pro firmy je věnována všem zákazníkům z řad firem. Produkty z této řady jsou ideální pro všechny typy odběrných míst, přičemž nehraje výraznou roli, jak velká firma je. Cena tu je příjemných 1349,15 za MWh. Všechny výše zmíněné ceny byly uváděny pro ČEZ Distribuci, a. s. Stejné názvy jako produktové řady pro elektřinu nesou i produktové řady pro plyn. Velmi sympatické je, že Europe Easy Energy neúčtuje žádné aktivační poplatky. Smlouva je uzavírána na dobu neurčitou s klasickou standardní výpovědní lhůtou 3 měsíce.

Kontaktní místa a reference

Pokud vás nabídka zaujala, jistě se zajímáte i o to, kde lidi zodpovědné za poskytování této služby v případě potřeby naleznete. Sídlo společnosti se nachází v Praze. Pobočky je možné navštívit v Brně, Ostravě, Hradci Králové a Českých Budějovicích.

Europe Easy Energy si pochvaluje celá řada spokojených zákazníků, kteří využívají jejích služeb. Patří mezi ně kupříkladu i jedna z největších světových společností, jež poskytuje služby v oboru stavebnictví a projektového developmentu – SKANSKA. Ta oceňuje hlavně spolehlivost svého partnera, jenž dokáže vyjít jejím požadavkům vždy včas vstříc.

Dalším spokojeným odběratelem jsou například Vodárny a kanalizace Karlovy Vary, a. s. Ty zajišťují vodu pro přibližně 188 000 obyvatel a čištění odpadních vod pro 175 000 lidí. Taková zodpovědnost je nejlepším důkazem toho, že si musí hledat skutečně kvalitního partnera, o něhož se mohou v případě potřeby opřít.

Za firmu vždy nejlépe hovoří výsledky. Europe Easy Energy se může pochlubit tím, že se jí v letošním roce podařilo získat vysoce ceněné hodnocení CZECH STABILITY AWARD 2015, což se jen tak někomu nepodaří. Mezi další aktuální vyznamenání patří i cena Zaměstnavatel regionu Praha v rámci projektu Zaměstnavatel roku.

Jakým způsobem se dá přejít k Europe Easy Energy?

Vše výše řečené jsou patrně dostatečné argumenty pro to, aby člověk o přechodu k Europe Easy Energy alespoň uvažoval. Co je k tomu potřeba? Především je pro nové připojení nezbytné uzavřít s touto společností Smlouvu o sdružených službách dodávky plynu/elektřiny. Dále musíte poskytnout i doklad o vztahu k nemovitosti, kopii revizní zprávy a Smlouvu o připojení k distribuční soustavě. Posledně jmenovanou dokonce zaměstnanci firmy ochotně vyřídí za vás, jestliže jim dáte svoji plnou moc. Se zahájením dodávky elektřiny/plynu můžete počítat zhruba za 30 kalendářních dnů. Jestliže chcete celý proces urychlit, uzavřete Smlouvu o připojení k distribuční soustavě přímo v kontaktním místě Vašeho distributora.

Asistenční služba

Jako velmi sympatický počin je možné vidět, že Europe Easy Energy ve snaze vyjít svým zákazníkům co nejvíce vstříc provozuje zdarma také asistenční službu. Nevíte, na koho se obrátit v případě nějaké nehody v domácnosti, zabouchnutých dveří či jiné patálie? Pokud jste zákazníky této firmy, máte svůj problém vyřešen. Po zavolání na asistenční linku vám bude zařízen a zcela uhrazen příjezd zámečníka, instalatéra, elektrikáře i jiných zručných řemeslníků, kteří vám pomohou z nesnází. Využít můžete zdarma i rady po telefonu od lékaře nebo vám do výše plnění Europe Easy Energy uhradí taxi na cestu z nemocnice. Europe Easy Energy je možné perspektivně považovat za velmi silného hráče na českém trhu s energetikou.

Je jistě příjemné vidět, že stojaté vody, v nichž pobývají tuční a zlenivělí kapři, víří čerstvá štika s velkými plány a pořádně ostrými zuby. Budoucnost ukáže, zda se jí povede její ambiciózní cíle naplnit. Čím vyšší je konkurence v kterémkoli oboru lidské činnosti, tím spokojenější může být potenciální zákazník! V současnosti má Europe East Energy zatím desetitisíce klientů, kteří ji zahrnují kladnými referencemi.

24 replies to Europe Easy Energy – zkušenosti, recenze, diskuze

 1. Dobrý den,
  chtěl bych všechny zákazníky nebo potenciální zájemce varovat před praktikami společnosti Europe Easy Energy. Zkusím stručně shrnout svoji zkušenost. Žena viděla odečtáře z distribuční společnosti, že provedli odečet na elektroměru. Velkou část posledního roku jsme byli v zahraničí, tak jsme pochopitelně očekávali přeplatek a těšili jsme se na fakturu s přeplatkem. Utekl měsíc od odečtu a faktura nikde. Tak volám do 3E a dozvím se něco o tom, že to se stává, že odečet není každý rok stejně a že to může být déle než rok, že zaváděli nový účetní systém a že to prověří. Když operátorka po 5 minutách hovoru a naučených frází o zákaznické spokojenosti pochopila, že u nás odečtáři od distributora nejen byli ale že to máme i zdokumentované včetně fotografie z elektroměru v den odečtu, tak slečna najednou otočila. Najednou se nějakým zázrakem vyúčtování našlo, faktura se našla, druhý den jsem ji měl. Na faktuře přeplatek více než 10 tisíc Kč, tak jak jsme očekávali. Peníze jsme nakonec dostali. Ale jak dlouho bychom čekali, kdybychom si odečet nehlídali a neozvali se? Ptal jsem se přátel, kteří mi 3E doporučili a ti se ptali svých přátel, ukázalo se, že i v dalších dvou případech měli stejnou zkušenost, jen jim to nedošlo, prostě si mysleli, že byl odečet plynoměru a elektroměru později než po roce. Tahle firma si prostě bez ptaní a bez úroků půjčuje peníze od svých zákazníků! Navíc nejen že peníze poslali pozdě a až po upomenutí, ale prostě se tváří, že nebyl odečet a že nebyla faktura. Zvažuju proto stížnost na Energetický regulační úřad, protože tohle přece dodavatel energie dělat nemůže, na co pak ERÚ vydává licence a dělá dohled. Hlavně že každou chvíli vidím v televizi reklamu a že se 3E vychvalují, jak hrají fér. Mám obavu, že to celé je jeden velký podvod na reklamu v televizi v hlavním čase mají a na přeplatky domácnostem ne??? Na tradičního dodavatele reklamu dělat nebudu, ale u 3E taky nebudu!
  ZB

  • Mám firmu sice dva roky, ale tohle co je tu popisovaný se mi ani jednou nestalo a to jsme v prvním roce, kdy jsme měnili firmu měli přeplatek skoro 8000,- korun a to taky není žádná zanedbatelná částka, kterou bych nechal jen tak někde trčet. Jako je fakt, že odečty dělá distributor a další zpracování od dodavatel může zabrat nějakou dobu, ale nejdýl do měsíce jsme to vždycky měli doma jak papír o zúčtování tak peníze z přeplatku na účtu.

   • ..a mně teda zas přijde, že se firma dost zlepšila, tak asi věc názoru a zkušeností.

  • Vyúčtování nám od 3E chodí minimálně už tak 5 let, je to stabilní firma a hlavně solidní. Chyba se může stát, nikdo není neomylný, jednou jsme měli taky nějaký nedorozumění a po telefonu aniž bychom k nim museli osobně se to všechno objasnilo. Vždycky na to chce mít aspoň chladnou hlavu minimálně.

 2. Děs a bída. Před uzavřením smlouvy jsou rychlé jak fretky, ale po podepsání smlouvy naprostý opak. Slíbí že se ozvou, neozvou se, odpovídají na maily 1 za měsíc. Jako blbci posílají nějaké formuláře k vyplnění bez vysvětlení. Nejsou schopni zavolat a vše zákazníkovi vysvětlit. Už nikdy víc. Zřejmě jakmile je vykoupila Bohemka – převzali způsob jednání. Že jsem se kvůli těm ušetřeným pár stovkám na to nevy….

  • Mám je poslední dva roky, takže jak firma fungovala před tím nemám ponětí. Vybíral jsem je kvůli ceně, kterou jsem potřeboval snížit kvůli výpadku financí v domácnosti, to člověk hledá různá řešení. Všechno bylo řešený emailem a odpovědi jsem měl ještě stejný den. Závěr se řešil pak nějak telefonicky abychom si to potvrdili a i když to řešila zas jiná osoba, tak nemám ani za celou tu dobu ohledně servisu co vytknout.

 3. Nenechal jsem se změnou dodavatele odradit. Dokonce jsem se od firmy dočkal podpory ve směru vyřízení administrativních úkonů, kterými bych se jen dokázal zahltit, ale neuměl se jimi prokousat. Oceňuji jednoduchost, že je vše vedeno na přímo. S formou jejich komunikace a jednání jsem zatím velice spokojen.

  • Mně změna dodavatele k 3E ušetřila dobré peníze, dneska najít slušnýho dodavatele mi přijde že není jen tak, tak jsem rád, že u nich jsem se nespálil.

 4. Já mám Europe easy energy a vyhovují mi díky jejich možnostem platit každé odběrné místo jiným způsobem. Jedno platíme SIPEm, druhé inkasem atd. Všechno to dá hezky spravovat přes online zákaznický účet.

  • My to s nimi od samého začátku řešíme online, přes ten jejich formulář a i u záloh to tak máme nastavené. Daleko jednodušší cesta než lítat se sipem na poštu, ale nic proti gustu, je to nakaždém.

 5. Máme je v bytě 3+1 a máme u nich dobírky, chovají se slušně a není problém u nich udělat jakoukoliv změnu.

  • My je v podnájmu přebrali po předchozích lidech a udělali jsme jen drobnou úpravu na zálohách, protože nás bylo o jednoho navíc, tak abychom měli pokrytou i tu spotřebu navíc a taky nám vrací v podstatě od prvního vyúčtování, co jsme dostali od nich.

 6. V současnosti pro mě výhodnější dodavatel v otázce odběru elektřiny, plyn nemáme. Oceňuji ochotu domluvy a snahy co nejvíc vyhovět.

  • Protože jsem slyšel, že se má zdražovat a v minulém týdnu akorát dorazilo vyúčtování, který když jsem prohnal kalkulačkou a zjistil, že by mohlo být klidně o 2000,- levnější, tak jsem se rozhodl jít do změny a právě u 3E mě vychází nejvýhodnější cena s fixací na následující dva roky. Tak to ještě po bližší kontrole mojí starý smlouvy dám pravděpodobně sem.

 7. Kompletně jsme si u nich nechali předělat původní smlouvy a nejen že nyní platíme ročně o několik tisíc míň, ale když se nám stane že zapomeneme zaplatit zálohu, tak nás hned nebombardují upomínkami, ale jen se připomenou.

  • Máme stejný zážitek a zkušenost, ono je to celkově o přístupu firmy, máme je sice zatím rok, ale v mnoha věcech přistupují daleko líp než by člověk čekal, proto jsem rád, že jsem to dal k nim.

   • Za dobu co je mám, jsem neměl absolutně problém, se s nimi spojit

 8. Hned při podpisu smlouvy jsem se s nimi domluvil na převedení nedoplatku do dalších záloh. Vím že u předchozího dodavatele to byl celkem problém, že jim to dělalo v penězích bordel, ale tady jsem měl první zálohu skoro uhrazenou a domluva byla ok.

 9. S nimi jsem spokojený, mám je za kvalitního dodavatele, začal jsem s nimi u nás doma a pak je přetáhl v návaznosti i k nám do firmy, abych měl účet lépe pod dohledem.

 10. Změna dodavatele mi u nich zajistila lepší cenu k mýmu odběru.
   

 11. Mají své kvality, hodně jsem koukal na cenu, ale pak jsem zjistil, že jsou i další parametry, který je třeba sledovat jako možnost spojení atp. Ani kvůli ceně jsme zatím nevyhodnotili nutnost je měnit, když to funguje.

  • Když tu zmiňujete to spojení, tak za roky zkušeností u nich jsem ve spojení nikdy problém neměl a to jsem s nimi řešil i změnu tarifu nebo přepis odběrnýho místa.

 12. Na svoje požadavky nejsem náročný, jsem rád když přijdou s něčím novým a mám možnost volby. U mě zatím nejpoctivější dodavatel co jsem měl možnost brát energie.

 13. Má vlastní osobní zkušenost po roce u Europe easy energy, kdy jsem k nim přecházela v období prvního lockdownu je více než dobrá. Po vyřízení nových smluv a ukončení té původní zbytečně neotravují, žádné spamování do meilu ani telefonáty navíc. Nyní jsem obdržela první vyúčtování, který mě nadchlo jednoduchostí. Cena dodržená, co jsem si s nimi dohodla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *