Jak opravit bojler

5/5 - (1 vote)

Bojlery

Používání bojlerů v domácnosti je skoro běžná věc. Samozřejmě zdroj teplé vody může být v každém bytě nebo domě jiný. Například plynový kotel nebo elektrokotel. Existují i jiné zdroje teplé vody ale dnes budeme mluvit o bojlerů. Proč zrovna o bojlerů? protože je to nejpopulárnější spotřebič na teplou vodů. Bojlery jsou ruznych druhu, maloobjemové od 5 litrů nebo velkoobjemové až 500 litrů.
Většina bojlerů v domácnosti jsou objemem od 50 do 200 litrů. Velice zaleží kolik lidi používájí teplou vodu, kolík je koupelen a jak často to používají. Výrobce Nejzmanějších bojlerů v česku Dražice, doporučují nasledujíci oběm pro počet lidi v domacností. jedna až dvě osoby v domacnosti 80 litrů. Dvě až tři osoby 100 litrů. Pro čtyři osoby bude dostačující mít bojler 125 litrů. Pro pět až šest osob 160 až 200 litrů. Vybrat správný objem je docela důležitá věc. Ale první bod je vždy koupit kvalitní a spolehlivý bojler, co se stane pokud Vám bojler přestal fungovat?  Určitě bude potřeba nalehava oprava bojleru praha.


Jaké jsou značky bojlerů

 • Dražice
 • Tatramat
 • Ariston
 • STIEBEL ELTRON
 • AEG
 • Electrolux

Pokud vybíráte bojler, nejdříve je dobré vědět, kolik peněz jste ochotni do bojleru investovat. Každý bojler má svou životnost. Jaká je životnost bojlerů, vám poradím v oprava bojleru Praha.

Podle našeho průzkumu 90% řemeslníků používá bojlery Dražice kvůli kvalitě materiálu a dlouhé životností bojleru. 

Teče bojler – co mám dělat? 

Především doporučujeme vypnout elektřinu, protože bojler je elektrické zařízení. Potom vypnout přívod vody do bojleru. Potom se v klid obraťte na oprava bojleru Praha. Specialisté rychle dorazí a pomohou vám s opravou nebo výměnou bojleru. 

Příčiny nefunkčností bojlerů

Nefunkčnost bojlerů může být například z následujících příčin:

 • Elektřina
 • Prasknutí nádoby
 • Topné těleso
 • Vodní kámen 

Pokud nádoba bojleru není prasklá,je možnost ten bojler ještě opravit. Konstrukce celeho bojleru je hodně jednoducha. V bojleru není drahá základní deska jako například v elektrickych nebo plynových kotlích. Ve většině případů je potřeba vyměnit relátko. Ale především je třeba zjistit příčinu. Oprava bojleru Praha poskytuje svým zákazníkům základní diagnostiku bojleru vždy zdarma. Pokud z nádoby bojleru protéká voda, bohužel nezbývá nic jiného než vyměnit starý bojler za nový. Pro diagnostiku zdarma stačí navštívit  stránku výměna vodovodní baterie.

12 replies to Jak opravit bojler

 1. Vadný bojler se hlavně dokáže pořádně prodražit. O tom něco vím. Měli jsme takhle snad měsíc a půl špatný a ten účet byl fakt šílený. Ještě štěstí, že mám docela dobře fungující internetový obchod s dobře nastaveným SEO, takže netrpíme nedostatkem peněz. Ale mít běžnou výplatu, tak bych byl asi docela dost nemile překvapený. Ale i takováhle překvapení občas život přinese. To se nedá nic dělat.

 2. Zdravím, nám se bojler rozbil přibližně před rokem. Naše finanční situace nebyla zrovna dobrá, a tak jsme se snažili sehnat dobrého opraváře, který bude schopný ho opravit za relativně nízké náklady. Bohužel oprava nepomohla, a tak jsme museli chtě nechtě koupit do koupelny úplně nový bojler, který už však šlape jako hodinky.

 3. Mně doma se také nedávno rozbil bojler. Celý den šel, ale večer jsem najednou přišla na to, že neteče teplá voda a začal vydávat i divné zvuky. Dostala jsem trochu strach a nebyla jsem si jistá, co se s ním děje. Proto jsem raději zavolala manželovi, který má s takovými opravami zkušenosti. Sice to chvíli trvalo, ale nakonec se mu to podařilo.

 4. Kluci, můžete mi říct, co dělat, když je ucpaná trubka ve dřezu v kuchyni? Už nevím co mám dělat…. sama to nezvládám! Pomozte mi, prosím!

 5. Chcete tento problém vyřešit sami? Jen si myslím, že je bezpečnější zavolat instalatérům a ti problém rychle vyřeší.

 6. No, pokud existuje možnost, jak vše opravit sami, řekněte mi jak. A pokud je tam vše složité, můžete mi doporučit dobré instalatéry v Praze?

 7. Mimochodem, jsem také z Prahy)) Pokud nevíte, jak vyčistit dřez od ucpání sami, je samozřejmě lepší obrátit se na specialisty. Několikrát jsem se zde hlásil na číslo https://vmb-servis.cz. Tamní specialisté jsou dobří a na hovor přicházejí velmi rychle. Můžete je kontaktovat a oni zodpoví vaše dotazy. Doufám, že jsem vám mohl pomoci)

 8. Právě s opravou bojleru mám celkem nedávnou zkušenost. Ten náš tekl a naštěstí se mi to povedlo opravit svépomocí aniž bych musel volat nějakého technika. Je ale pravda, že u dnešních výrobků jsou takovéto domácí opravy čím dál složitější. Dobrý příklad je například můj kompresor, který se mi nedávno rozbil. Jeho opravu jsem nakonec vzdal a raději jsem ho poslal na oprava šroubových kompresorů.

 9. Vy jste teda dobří kutilové, to já se na takové věci musím vždy ptát manžela. On je totiž přes ty manuální věci, to já jsem více na hlavu a na myšlení. Jsem totiž zaměstnaná jako učitelka na základní škole, on opravuje věci na baráku všeho druhu. Nedávno ho volali kvůli nefunkčnímu jezírkovému čerpadlu

 10. Nám se rozbil bojler nedávno a opravář nám ihned doporučil se rozmyslet, zda chceme investovat do opravy, která bude velice finančně náročná. Proto jsme se rozhodli pro koupi nového bojleru, který byl dražší jen o několik stokorun, nežli by stála oprava toho starého. Při výměně bojleru jsme se ještě rozhodli pro výměnu umyvadla.

 11. Mám ráda tento styl bydlení, a proto bydlím na samotě u lesa, kde mám velikou zahradu. Nedávno jsem se rozhodla vrátit se k včelaření, a tak jsem si pořídila úly a doplňky k úlům, abych měla vše pro začátek. Úly jsem postavila na louku k lesu a moc se těším až budu stáčet svůj první lesní med.

 12. Kéž bych o tomto článku věděl dříve. To jsem mohl pár tisíc ušetřit. U mě doma je totiž teďka už celkem dlouho taková velká rekonstrukce bytu Praha a při ní se nám podařilo právě bojler rozbít. No ale protože jsme blbí, tak jsme si hnedka koupili novej že jo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *