Jak vybrat zahradní houpačku

Rate this post

Hledáte způsob, jak ještě více zútulnit vaši zahradu a vytvořit další příjemné zákoutí? Potom by vaše volba mohla padnout na zahradní houpačku, která by na žádné větší zahradě neměla chybět. Jak však vybrat vhodný model? To se dozvíte v následujícím článku. Nechybí ani recenze a srovnání nejoblíbenějších zahradních houpaček.

Houpačku je možné umístit nejen na terasu, ale využití nalezne i jinde. Například na terase poskytne místo k odpočinku a relaxaci, stejně tak se houpačka hodí například do zimní zahrady. A u bazénu by rovněž rozhodně neměla chybět! Houpačka je zkrátka ideálním prostředkem, jak zútulnit zahradu snadno a rychle. Na houpačce lze strávit nejednu příjemnou chvíli s přáteli nebo dětmi. Stačí houpačku doplnit o pohodlná zahradní křesla, židle a prostorný stůl a idyla bude dokonalá!

A podle jakých kritérií houpačku vybírat? Houpačka by samozřejmě měla být prostorná, s dostatečnou nosností. Důležitá je rovněž stabilita. V případě pochybností je důležité houpačku zajistit proti převržení, zejména při silnějším větru. Jaké houpačky vám prokážou dobrou službu a budou se na vaší zahradě dobře vyjímat? To se dozvíte v následujícím textu.

Recenze nejlepších zahradních houpaček

Kteří výrobci patří mezi nejoblíbenější? Velmi dobré pověsti se mezi uživateli těší výrobky značky Myard. Mnoho zákazníků nedá dopustit také na zahradní houpačky Happy Green. Nyní se už však detailněji podívejme na nejoblíbenější zahradní houpačky. A co více, zahradní houpačka se může stát skvělým dárkem.

Zahradní houpačka Myard MALAGA

Zahradní houpačka Myard MALAGA je určena pro tři osoby. Nechybí nepostradatelné plátěné zastřešení, které je vyrobeno z odolné textilie. Zavěšena je pomocí vinutých pružin. Houpačka má nosnost celých 260 kilogramů, což je naprosto dostačující. Houpačka visí na třech vinutých pružinách. Pro výrobu byly použity pevné ocelové trubky. Celá konstrukce z kovu byla ošetřena práškovým lakováním, které houpačce propůjčuje elegantní vzhled, stejně jako antracitové textilie. Sedák je vyroben z pevného materiálu, který je příjemný na dotek a je dostatečně odolný. Zastřešení je vyrobeno ze stejného materiálu. Houpačka je dodávána ve složeném stavu, ale její sestavení je velmi snadné.

Výhody zahradní houpačky Myard MALAGA

Myard MALAGA
Větší obrázek na MALL.cz
 • Vysoká nosnost (260 kilogramů)
 • Elegantní tmavě šedé provedení
 • Pevná konstrukce z ocelových trubek
 • Jednoduché sestavení

Nevýhody zahradní houpačky Myard MALAGA

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní houpačka Happy Green STRIPY II

Happy Green STRIPY II
Větší obrázek na MALL.cz

Kovová zahradní houpačka Happy Green Stripy II je vybavena pohodlným polstrováním. Tato houpačka na první pohled zaujme bílo-zeleným provedením, díky němuž se výborně hodí na jakoukoli zahradu, k bazénu nebo také na terasu. Kovová konstrukce je ošetřena práškovým lakováním v zeleném odstínu. Sedák je vyroben z příjemného polyesteru, jeho tloušťka je 6 centimetrů. Nosnost zahradní houpačky činí 220 kg a pohodlně se na ni posadí tři osoby. Nutno počítat s tím, že montáž této houpačky vyžaduje jistou zručnost. Výsledná houpačka je však velmi stabilní a pevná, včetně polstrování.

Výhody zahradní houpačky Happy Green STRIPY II

 • Pevný a příjemný potah v zeleno-bílém provedení
 • Práškové lakování v pěkné zelené barvě
 • Pohodlné polstrování
 • Nižší pořizovací cena

Nevýhody zahradní houpačky Happy Green STRIPY II

 • Méně robustní konstrukce

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní houpačka Happy Green CAPRI

Happy Green CAPRI
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní houpačka Happy Green CAPRI poskytne příjemné posezení třem osobám. Zaujme na první pohled díky tmavě hnědé barvě, která se na každou zahradu perfektně hodí. Konstrukce je zavěšena na vinutých pružinách. Maximální nosnost houpačky činí 260 kg, samotná houpačka váží 30 kilogramů. Kovová konstrukce je ošetřena práškovým lakováním v tmavě šedé barvě, což jí dodává velmi elegantní vzhled. Chybět nemůže ani odolné plátěné zastřešením z pevného polyesteru. Posed je vyroben z oblíbeného ratanu, který je rovněž velmi odolný. Tato zahradní houpačka nabízí prostor ke strávení mnoha příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel.

Výhody zahradní houpačky Happy Green CAPRI

 • Vysoká nosnost (260 kilogramů)
 • Odolný ratanový posed
 • Kovová konstrukce ošetřená práškovým lakováním
 • Zastřešení z pevného polyesteru

Nevýhody zahradní houpačky Happy Green CAPRI

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní houpačka Happy Green ELENA II

Happy Green ELENA II
Větší obrázek na MALL.cz

Kovová zahradní houpačka Happy Green ELENA II Green disponuje třemi místy. Tato houpačka má zelenou barvu, takže dokonale zapadne do jakékoli části zahrady. Maximální nosnost této zahradní houpačky činí 220 kilogramů. Sedák je vyroben z odolného, ale příjemného polyesteru. Jeho tloušťka je 6 centimetrů. Nevýhodou houpačky je menší stabilita. Může se tak stát, že se v silnějším větru houpačka převrátí. Také montáž houpačky vyžaduje jistou zručnost.

Výhody zahradní houpačky Happy Green ELENA II

 • Dostatečný prostor pro tři osoby
 • Pevná ocelová konstrukce s práškovým lakováním
 • Příznivá pořizovací cena
 • Pohodlné sedáky z odolného polyesteru

Nevýhody zahradní houpačky Happy Green ELENA II

 • Menší stabilita při větru

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní houpačka Happy Green NELLA

Happy Green NELLA
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní houpačka Happy Green NELLA Extra je určena pro tři osoby. Nosnost této houpačky činí 240 kilogramů. Rám je vyroben z kvalitní oceli, konkrétně pevných ocelových trubek, stříška z polyesteru. Černo-antracitové provedení propůjčuje houpačce mimořádně elegantní vzhled. Nosnost zahradní koupačky je 240 kg. Nespornou výhodou tohoto modelu je velmi dobrá stabilita a robustní provedení. Sestavení houpačky je velmi snadné a nezabere mnoho času. Částečnou nevýhodu představuje menší stříška.

Výhody zahradní houpačky Happy Green NELLA

 • Velmi dobrá stabilita
 • Jednoduchá montáž
 • Velmi elegantní vzhled díky tmavě šedému provedení
 • Odolná a pevná stříška

Nevýhody zahradní houpačky Happy Green NELLA

 • Menší rozměry střechy

>> Zjistit aktuální cenu

Přehledné srovnání recenzovaných produktů

Model zahradní houpačky Rozměry (dך×v) Počet míst k sezení Nosnost Barva
Myard MALAGA 188×118×190 cm 3 260 kg tmavě šedá
Happy Green STRIPY II 170×110×153 cm 3 220 kg tmavě zelená / bílá
Happy Green CAPRI 193×117×173 cm 3 260 kg tmavě hnědá
Happy Green ELENA II 190×120×185 cm 3 220 kg zelená/hnědá/bílá
Happy Green NELLA 190×110×180 cm 3 220 kg antracitová

Vyhodnocení zahradních houpaček a doporučení k nákupu

Jste už pevně rozhodnutí pořídit si na zahradu houpačku, ale nemůžete se rozhodnout pro konkrétní model? Jestliže hledáte výrobek s dobrým poměrem kvality a ceny, pak vás určitě nezklame zahradní houpačka Happy Green STRIPY II, která zaujme i zajímavým barevným provedením. Vysokou kvalitou, velmi dobrou stabilitou a precizním zpracováním vyniká zahradní houpačka Happy Green CAPRI, který se navíc vyznačuje vysokou nosností.

6 replies to Jak vybrat zahradní houpačku

 1. Koupili jsme novou zahradu. Při návštěvě jsme objevili zahradní jezírko. Tak se nám zalíbilo, že jsme se do něj po nějaké době zamilovali. Začali jsme se o něj dost starat a vymysleli jsme spoustu nápadů. Díky stránce https://www.zahradnijezirka.net/ za všechny potřebné věci, co jsme potřebovali. Až budeme zase něco potřebovat, víme kde nakoupit.

 2. Mockrát díky za rady. To se docela hodí. Právě nějakou zahradní houpačku bych na zahradu příští rok rád pořídil. Přednost ale teď momentálně bohužel mají trochu jiné věci. Mimo jiné bych si příští rok na zahradě rád nechal nainstalovat přelivový bazén. Už to bylo v plánu letos, ale nakonec z toho sešlo, tak snad to příští rok vyjde.

 3. Hodně dobré tipy. Zahradní houpačka je něco, co bych na zahradu chtěla koupit hlavně kvůli dětem. Věřím ale tomu, že i já pro ni najdu nějaké to využití. No každopádně dívala jsem se už po nějakých na internetu a koukala jsem, že třeba na https://www.avenberg.cz/k46-zahrada-lehatka-a-houpacky mají dobrý výběr. Máte někdo s jejich zahradním nábytkem zkušenost?

 4. Bez urážky k nikomu, tak ty ukázané houpačky jsou spíš nic než moc. 🙂 My jsme si ji nechali udělat na míru, protože jsem chtěl, aby to skutečně něco vydrželo a pak se to pod dětma nesložilo. Je u nás ve vsi docela slušná kovovýroba, takže nebylo za čtrnáct dní, co řešit. A když vám řeknu cenu, tak možná budete překvapeni, ale nebylo to o moc dražší než houpačka z Hornbachu.

 5. Taky jsme si nedávno pořídili na zahradu takovou houpačku. Pokud člověk chce relaxovat na zahradě třeba s nějakou dobrou knížkou, tak je to parádní věc. Osobně bych ale ještě rád do naší zahrady investoval. Dva měsíce zpět jsem na ni koupil poměrně velký bazén a ještě zvažuji investici do nějaké venkovní sauny. To je totiž něco, co bych chtěl už hrozně dlouho.

 6. Hezké shrnutí, nicméně já už bych chtěl určitě jen zahradní houpačku s rozkladem- třeba něco takového https://y-nabytek.cz/1631-zahradni-houpacky Je to opravdu super, když si můžete houpačku rozložit na lůžko a jen tak relaxovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *