Recenze zahradních altánů

Rate this post

Perfektním ochrana před sluncem, úkryt před deštěm. To nabízí oblíbené zahradní altány a stany, které si nachází cestu na stále více zahrad. Výběr zahradního altánu není nijak komplikovaný, přesto se však vyplatí dát si pozor na několik detailů. Velmi důležité jsou nejen vhodné rozměry, ale neméně podstatné je také stabilita. Tkanina by rovněž měla odpuzovat vodu, v ideálním případě by neměla promoknout vůbec. A při jakých příležitostech je možné zahradní altán použít?

Zahradní altán by zkrátka a dobře neměl chybět na žádné větší zahradě. Nabízí hodně možností využití, takže si můžete být jisti, že nebude na vaší zahradě rozhodně stát jen tak bez povšimnutí. Zahradní stan je možné využít k uspořádání oslavy v rodinném kruhu, stejně tak lze zahradní stan využívat k příjemné relaxaci. Stačí sem umístit pohodlná zahradní křesílka a ostré sluníčko si na vás už nepřijde. A pokud plánujete svatbu na zahradě, pak se bez párty stanu určitě neobejdete. Který zahradní altán nebo stan se bude na vaší zahradě nejlépe vyjímat?

Přehled nejoblíbenějších zahradních a párty stanů

Zahradní altán Happy Green Kentucky

Happy Green Kentucky
Větší obrázek na MALL.cz

Pavilon Happy Green Kentucky umožňuje všestranné využití na každé zahradě. Jeho rozměry 3×3 metry jsou naprosto dostačující pro příjemné posezení na zahradě, oslavy a podobně. Ve středu tento altán dosahuje výšky 2,5 metrů. Průměr ocelových trubek je 19/16 milimetrů. Béžové provedení propůjčuje altánu velmi elegantní vzhled, takže na zahradě nebude působit rušivým dojmem. Jeho hmotnost je pouhých 14 kilogramů, takže se s ním poměrně snadno manipuluje. Tento pavilon je tak jako stvořený k příjemnému posezení na zahradě, rodinné oslavy, party a další příležitosti. Střecha altánu odpuzuje vodu, takže i v menším dešti poskytne altán ochranu. Není však nepromokavá, takže silnějšímu dešti neodolá.

Výhody zahradního altánu Happy Green Kentucky

 • Nízká pořizovací cena
 • Střecha odpuzující vodu
 • Všestranné využití
 • Nízká hmotnost pro snadnou manipulaci

Nevýhody zahradního altánu Happy Green Kentucky

 • Nevhodný pro použití v silnějším dešti

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní altán Myard Barcelona

Myard Barcelona
Větší obrázek na MALL.cz

Elegantním vzhledem a kvalitním provedením je charakteristický zahradní altán Myard Barcelona, který lze využít při nejrůznějších oslavách, ale také při relaxaci na zahradě. Díky ocelovým profilům je celá konstrukce mimořádně stabilní. Béžová barva propůjčuje altánu příjemný, nenápadný vzhled, takže nebude na zahradě působit rušivým dojmem. Celý altán váží 22 kilogramů a jeho rozměry jsou 3×3 metry. Nedocenitelné jsou také závěsy, které působí velmi elegantně a navíc v případě potřeby zajistí dostatek soukromí.

Výhody zahradního altánu Myard Barcelona

 • Elegantní vzhled
 • Možnost dokoupení sítě proti hmyzu a závěsů
 • Stabilní konstrukce díky kvalitním ocelovým profilům
 • Odolné materiály

Nevýhody zahradního altánu Myard Barcelona

 • Vyšší hmotnost (horší manipulace)

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní altán Myard Tarra

Myard Tarra
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní altán Myard Tarra představuje cenově dostupnou variantu. Bílý zahradní altán má půdorys ve tvaru čtverce o hraně 300 centimetrů. Je tedy pro běžné použití naprosto dostačující. Hmotnost zahradního altánu činí 20 kilogramů. Altán poskytne dokonalou ochranu před sluncem, takže vznikne příjemné zákoutí, kde lze přečkat nepříjemná vedra. Stejně tak je možné uchýlit se do tohoto altánu při nepříznivém počasí a nenechat si zkazit rodinnou oslavu. Altán je poměrně mobilní. Lze jej totiž snadno složit a v případě potřeby přemístit.

Výhody zahradního altánu Myard Tarra

 • Nízká pořizovací cena
 • Rychlá montáž
 • Snadná manipulace a přesouvání podle potřeby
 • Efektivní ochrana před slunečním zářením

Nevýhody zahradního altánu Myard Tarra

 • Méně stabilní konstrukce

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní altán LanitPlast

Zahradní hliníkový altán Lanitplast nabízí všestranné využití při nejrůznějších oslavách, ale stín poskytne i při posezení na zahradě. Tento altán má rozměry 3×3 metrů. Lakovaný pozinkovaný plech, kterým jsou tvořené jednotlivé profily, jsou tlusté 1,5 milimetrů. Hliníkové profily jsou ošetřeny tmavě šedou vypalovací barvou. V nejvyšším bodě měří altán 260 centimetrů, rozteč podpůrných sloupů je 257 centimetrů. Hliníkové profily je nutné pevně přimontovat k podkladu za pomoci patek. Komůrkový polykarbonát, ze kterého je střešní konstrukce, je tlustý 6 milimetrů.

LanitPlast
Větší obrázek na MALL.cz

V altánu se mohou komfortně pohybovat osoby, které měří maximálně 196 centimetrů. Výhodou tohoto altánu je nejen ochrana před sluncem, ale také odolnost proti dešti. V případě silnějšího větru je nicméně nezbytné uvázat závěsy a také zajistit síť proti hmyzu. Součástí balení však závěsy ani síť proti hmyzu nejsou. Altán je dodáván v demontovaném stavu. V balení samozřejmě nechybí návod k jeho sestavení.

Výhody zahradního altánu LanitPlast

 • Masivní konstrukce zaručující velmi dobrou stabilitu
 • Tlustý komůrkový polykarbonát použitý na střechu
 • Možnost přikoupení závěsů a sítě proti hmyzu
 • Elegantní tmavě šedé provedení

Nevýhody zahradního altánu LanitPlast

 • Vysoká pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní altán Rojaplast DU327

Rojaplast DU327
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní stan Rojaplast DU327 vyniká nejen elegantním vzhledem. Zahradní altán váží 39 kilogramů. Základem je odolná kovová konstrukce. Barva plachty je v odstínu slonová kost, který působí velmi elegantně a luxusně. Vrchní část stříšky je tvořena dvěma vrstvami pro větší odolnost. Nutné je pamatovat na to, že tento altán není odolný proti dešti. Půdorys altánu má tvar čtverce, jedna strana měří celé 3 metry, což je pro menší sešlosti naprosto dostačující. Výška tohoto altánu je 2,65 metrů. Zahradní altán je dodáván i s bočnicemi, které slouží jako moskytiéra.

Výhody zahradního altánu Rojaplast DU327

 • Praktické moskytiéry součástí balení
 • Stabilní kovová konstrukce
 • Vysoká střecha (2,65 metrů)
 • Dvojitá vrchní část stříšky

Nevýhody zahradního altánu Rojaplast DU327

 • Vyšší hmotnost (39 kilogramů)

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ zahradního stanu Velikost Výška Barva Cenové rozmezí
Happy Green Kentucky 3×3 m 2,5 m bílá 3000-3500 Kč
Myard Barcelona 3×3 m béžová 5000-6000 Kč
Myard Tarra

 

3×3 m bílá 3200-3600 Kč
LanitPlast 3×3 m 2,6 m tmavě šedá 18000-19000 Kč
Rojaplast DU327 3×3 m 2,65 m bílá 5000-5500 Kč

Rady pro výběr zahradního altánu a stanu

Nehodláte nákup zahradního altánu už déle odkládat? Pak vám předchozí srovnání jistě napovědělo, který zahradní altán se bude na vaší zahradě nejlépe vyjímat. Pokud však stále ještě tápete, můžete vsadit na oblíbený zahradní altán Myard Barcelona, který je charakteristický velmi dobrým poměrem kvality a ceny. Pro spíše příležitostné použití je vhodný zahradní altán Myard Tarra, který se velmi snadno sestavuje i přenáší podle momentální potřeby. Pro náročné uživatele, kteří chtějí zahradní altán využívat pro pořádání nejrůznějších akcí a oslav, bude velmi dobrou volbou zahradní altán LanitPlast, který se pyšní velmi elegantním, ale také stabilním provedením.

Těšíte se, až ve stínu nádherného zahradního altánu strávíte nejednu příjemnou chvíli při odpočinku nebo rodinné oslavě?

4 replies to Recenze zahradních altánů

 1. Některé altány by se na mé zahradě určitě vyjímaly, ale osobně bych měl strach z toho, jak bude takový altán vypadat po několika měsících, nebo letech a jestli jej neroztrhá první větší vítr. Proto jsem já osobně vybral skládací nůžkový altán u tohoto prodejce https://www.a-market.cz/2527-party-stany-a-altany s tím, že jej stavím vždy, když je potřeba a po uspořádané akci jej zase složím. Sice je s tím o něco více práce, ale zase mám jistotu, že mi altán při takovém používání vydrží docela dlouho.

 2. Díky za recenze. Jak tak na to koukám, tak si říkám, jestli by vůbec nejjednodušší nebylo si takový zahradní altán postavit svépomocí. Má s tím někdo zkušenost? Zrovna tu nad tím přemýšlím a prijde mi to vlastně docela jednoduché. Stačila by nějaká plachta a svařit kovovou konstrukci. Až bude venku tepleji, tak se do toho možná pustím. Alespoň konečně využiji svojí samostmívací kukly která mi leží v dílně a skoro ji nepoužívám.

 3. Jeden takový altán jsme si koupili před lety a pořád ho ještě máme. Občas ho na zahradě postavíme. Bohužel tam zatím nemáme pergolu, tak nám ji supluje právě altán. Manžel ale říkal, že během léta pergolu už opravdu postaví, tak jsem zvědavá. Chtěli bychom si letos i na zahradu koupit nějaký nový zahradní nábytek. Já jsem se třeba dívala na takováto zahradní houpací křesla – https://www.avenberg.cz/k140-zahrada-kresla-lavice-a-stoly-zahradni-houpaci-kresla V tom musí být opravdová pohoda. 🙂

 4. Taky jeden takový altán máme v garáží. Postavili jsme ho na zahradě vždycky když jsme pořádali nějakou grilovačku. Teď už tam máme ale pevně stojící pergolu – https://www.albixon.cz/pergoly/ takže se altán moc nevyužívá. Pergolu jsem chtěla hrozně dlouho, tak jsem ráda, že už ji konečně máme. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *