Nejlepší elektrické hrnce – recenze

Nedávno jsem do kuchyně hledala praktického pomocníka, který by zastoupil více kuchyňských přístrojů. Multifunkční elektrické hrnce mě velmi zaujaly. Před výběrem konkrétního modelu jsem si vytipované výrobky důkladněji srovnala. A jak to dopadlo?

Elektrické multifunkční hrnce umožňují rychlé, úsporné a bezpečné vaření, navíc bez neustálé kontroly a míchání. Vy se tak budete moci věnovat jiným činnost a přijít, až bude pokrm dokončen. Jejich výhodou je také úspora místa, neboť v jednom přístroji se schová spousta užitečných pomocníků. Díky tomu jsou ideálními kandidáty do menších kuchyní. Možné je také připravovat více pokrmů najednou, zejména maso a zeleninu. Výhodou vaření v elektrickém multifunkčním hrnci je nepochybně časová úspora. Stačí jen zvolit vhodný program a dále se už nemusíte o nic starat. Po skončení daného programu vás upozorní zvukový signál.

A co všechno můžete v elektrickém multifunkčním hrnci připravit? Samozřejmě steaky, pečené kuře, zeleninu a nejrůznější přílohy (rýže, domácí hranolky, těstoviny, houskové knedlíky, americké brambory atd.). To však není ani zdaleka všechno. Za vyzkoušení stojí polévky, rizota nebo moučníky, které tyto chytré hrnce zvládnou také.

Příprava pokrmů v elektrických hrncích je rovněž mnohem zdravější, neboť stačí mnohem menší množství oleje, běžná je také možnost vaření na páře. Před nákupem elektrického hrnce zvažte například funkci odloženého startu, která je pro mnoho lidí nedocenitelná.

Přehled a test nejlepších elektrických hrnců

Elektrický hrnec ECG MH 168 Fit4life

V multifunkčním zeleno-bílém hrnci ECG MH 168 Fit4life o příkonu 1200 W lze uvařit mnoho nejrůznějších pokrmů. Hrnec nabízí 5 funkcí: vaření, smažení, pečení, fritování, grilování. LCD displej a časovač jsou nedocenitelné při každém použití.

ECG MH 168 Fit4life
Větší obrázek na MALL.cz

O rovnoměrné rozmístění se postará míchací lopatka. Průhledné víko umožňuje sledovat přípravu pokrmů. Díky LCD displeji je ovládání velmi jednoduché a intuitivní. Nepostradatelné jsou protiskluzové plošky. Balení obsahuje rošt, míchací lopatku, odnímatelnou rukojeť vnitřní nádoby a lžičku pro odměření oleje. Vyjímatelná nádoba o objemu 3 litry je opatřena nepřilnavým povrchem. K přípravě pokrmů v tomto hrnci stačí minimální množství oleje.

Výhody multifunkčního hrnce ECG MH 168 Fit4life

 • 5 nejpoužívanějších funkcí
 • Jednoduchý a přehledný LCD displej
 • Časovač
 • Míchací lopatka

Nevýhody multifunkčního hrnce ECG MH 168 Fit4life

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrický hrnec First Austria FA5130

First Austria FA5130
Větší obrázek na MALL.cz

Multifunkční elektrický hrnec First Austria FA 5130 s příkonem 1000 W vyniká elegantním černo-nerezovým provedením. Samozřejmostí je přehledný displej a funkce automatického vypnutí. Vnitřní nádoba má objem 6 litrů. Hrnec nabízí 9 přednastavitelných programů, které umožňují rychlé, úsporné a zdravé vaření. Součástí každého programu je už nastavená doba vaření. Přístroj umožňuje naprogramování času, porcí i teploty. Nedocenitelné je také bezpečnostní zavírání i otvírání.

Výhody multifunkčního hrnce First Austria FA5130

 • Příznivá pořizovací cena
 • 9 praktických programů
 • Funkce automatického vypnutí
 • Bezpečné otvírání i zavírání

Nevýhody multifunkčního hrnce First Austria FA5130

 • Chybějící funkce udržení teploty

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrický hrnec Tefal RK705 Multicooker 12in1

Multifunkční elektrický hrnec Tefal RK705 Multiccoker 12in1 o příkonu 750 W zaujme červeno-bílým provedením a zejména množstvím funkcí. Přístroj 12v1 nabízí následující funkce: dušení, vaření rýže (cereálie), rýže (rizoto), vaření v páře, polévky, smažení, pečení, kaše, jogurty, udržování teploty, ohřívání. Ovládání usnadňuje digitální displej a nastavitelný časovač. 3D ohřev zaručuje rovnoměrné ohřívání.

Tefal RK705 Multicooker 12in1
Větší obrázek na MALL.cz

Praktické jsou funkce auto-stop, funkce udržování teploty a odložený start. Povrch nádoby o objemu 1,8 litru s tlustými stěnami (2 milimetry) je samozřejmě nepřilnavý. Přívodní šňůru je možné odejmout. Pro větší bezpečnost je nutné bezpečnostní uzamykatelné víko.

Výhody multifunkčního hrnce Tefal RK705 Multicooker 12in1

 • Množství praktických funkcí
 • Digitální displej a nastavitelný časovač
 • Bezpečnostní uzamykatelné víko
 • 3D ohřev

Nevýhody multifunkčního hrnce Tefal RK705 Multicooker 12in1

 • Menší objem vnitřní nádoby (1,8 litru)

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrický hrnec Concept CK7070

Multifunkční elektrický hrnec Concept CK7070 o příkonu 1650 W zastoupí v kuchyni fritézu, parní hrnec, kontaktní gril, pomalý hrnec, přenosný gril i elektrickou pánev. Přístroj nabízí 7+1 možností pro přípravu pokrmů: smažení, vaření, grilování, vaření v páře, zapékání, fritování, ohřívání, příprava fondue.

Concept CK7070
Větší obrázek na MALL.cz

Nastavení teploty je možné v rozmezí od 60 do 190 °C. Objem olejové náplně se pohybuje v rozmezí 1,5–4 litrů. Skleněná poklice umožňuje kontrolu připravovaného pokrmu. Vyjímatelná nádoba je opatřena nepřilnavým povrchem. Hrnec lze plně rozebrat a jednotlivé části mýt v myčce. Nechybí ani úchyty pro snadné přenášení a protiskluzové nožičky. Příslušenství zahrnuje fondue set, 6 vidliček, koš na fritování a mřížku na vaření v páře.

Výhody multifunkčního hrnce Concept CK7070

 • 6 výrobků v 1
 • Příznivá pořizovací cena
 • Široké rozmezí nastavení teploty
 • Bohaté příslušenství

Nevýhody multifunkčního hrnce Concept CK7070

 • Únik páry

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrický hrnec Philips HD3037/70 MultiCooker

Multifunkčním elektrický hrnec Philips HD3037/70 MultiCooker o příkonu 86 W je velmi dobrým pomocníkem pro přípravu široké škály pokrmů. Rovnoměrnou přípravu zaručuje 3D ohřev. Vnitřní nádoby se silnými stěnami (2 milimetry) napomáhá dobrému rozvádění tepla pro ještě chutnější pokrmy. Tento hrnec nabízí následující programy: rýže, rizoto, pilaf, džem, vaření, dušení, smažení, jogurt, ohřev, zapékání, příprava v páře, ohřívání.

Philips HD3037/70 MultiCooker
Větší obrázek na MALL.cz

Časovač lze nastavit až na 24 hodin. Sklopné držadlo zaručuje snadné přenášení. Vnitřní objem nádoby činí 5 litrů. Přívodní šňůra je dlouhá 1 metr. Součástí balení je plastový napařovák, odměrka, stěrka a naběračka. Velmi užitečné jsou rovněž dvě kuchařky. Vnější plášť z nerezové oceli se velmi snadno udržuje a čistí.

Výhody multifunkčního hrnce Philips HD3037/70 MultiCooker

 • 3D ohřev pro rovnoměrnou přípravu
 • Velká tloušťka vnitřní nádoby (2 milimetry)
 • Velký objem vnitřní nádoby (5 litrů)
 • 12 praktických funkcí

Nevýhody multifunkčního hrnce Philips HD3037/70 MultiCooker

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ elektrického multifunkčního hrnce Příkon Objem Displej Počet funkcí Nastavitelná teplota Udržení teploty Barva Příslušenství
ECG MH 168 Fit4life 1200 W 3 l ano 5 ano ne bílá/zelená rošt, míchací lopatka, lžička pro odměření oleje

 

First Austria FA5130 1000 W 6 l ano 9 ano ne černá/stříbrná
Tefal RK705 Multicooker 12in1 750 W 1,8 l ano 12 ano ano bílá/červená nádoba, parní košík, lžíce na rýži a na polévku, odměrka
Concept CK7070 1650 W 4 l ne 7 ano ne nerezová/černá fondue set, koš na fritování, mřížka na vaření v páře
Philips HD3037/70 MultiCooker 860 W 5 l ano 12 ano ne nerezová plastový napařovák, odměrka, stěrka, naběračka

Celkové hodnocení nejlepších elektrických hrnců

Zaujaly vás elektrické hrnce, které usnadní vaše vaření? Jestliže nemáte na hrnec žádné zvláštní požadavky, jistě vás příjemně překvapí elektrický hrnec Concept CK7070, který nabízí ty nejpraktičtější funkce. Mnoha užitečnými a méně obvyklými funkcemi naopak zaujme elektrický multifunkční hrnec Philips HD3037/70 MultiCooker. Jaké jídlo připravíte v novém elektrickém hrnci jako první?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *