Nejlepší hrnky na kávu – recenze

Rate this post

Hledáte hrnek na kávu, který nebudete chtít dát z ruky? Někdo si dá kávu jednou za čas, jiný se neobejde bez několika šálků denně. Jaký je váš optimální počet?

Máte rádi klasickou černou kávu, vídeňskou kávu se šlehačkou, cappuccino nebo jinou kávovou specialitu? Každá káva si nepochybně zaslouží náležitou prezentaci! O to se postarají sklenice a hrnky na kávu, které mají spoustu podob, už dávno se nemusí jednat o klasické kávové hrnky, které mnoho parády neudělají. Do centra pozornosti se opět dostává skleněné nádobí, které však nabývá úplně jiných podob. Můžete si tak vychutnávat kávu ze stejného hrnku nebo sklenice jako ve vaší oblíbené kavárně…

Z jakých hrnků a sklenic vám bude oblíbená káva chutnat ještě lépe? Do mého užšího výběru se dostaly následující hrnky a sady. Podívejte se na ně!

Přehled nejlepších hrnků na kávu

Sada kávových hrnků MAXXO DF909 Lungo

MAXXO DF909 Lungo
Větší obrázek na MALL.cz

Pozornost si zaslouží sada kávových hrnků MAXXO DF909 Lungo. Hrnky o objemu 220 mililitrů jsou vyrobeny z borosilikátového skla. Ideální jsou na kávu lungo. Zaujmou zejména neotřelým, velmi moderním designem, díky němuž se hodí do každé domácnosti. V této sadě se nachází 4 šálky a 4 podšálky. Dvě stěny lépe zachovávají teplotu, takže nápoj vydrží mnohem déle teplý. Rovněž lze hrnek držet pohodlně v ruce, aniž by pálil do prstů. Tyto hrnky je možné použít v širokém teplotním rozmezí, konkrétně od –20 °C až do +230 °C. Nevýhodou těchto hrnků je křehčí provedení, kvůli kterému vyžadují opatrnější zacházení.

Výhody hrnků na kávu MAXXO DF909 Lungo

 • Velmi dobré izolační vlastnosti
 • Zajímavý design
 • Vhodné na teplé i studené nápoje
 • Udržení teploty nápoje

Nevýhody hrnků na kávu MAXXO DF909 Lungo

 • Křehké provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Sada na snídani Maxwell & Williams

Maxwell & Williams Sada na snídaně
Větší obrázek na MALL.cz

Nápaditým a zároveň elegantním designem je charakteristická sada značky Maxwell and Williams. Sada zahrnuje šálek o objemu 200 mililitrů a větší podšálek, který je vhodný k servírování kávy spolu s menším občerstvením, například při snídani nebo svačině. Hrnek a podšálek jsou vyrobeny z porcelánu. Tento hrnek na kávu lze mýt v myčce nádobí, stejně tak je možné použít jej v mikrovlnné troubě.

Výhody hrnků na kávu Maxwell & Williams

 • Elegantní design
 • Prostorný podšálek
 • Krásný jemný porcelán
 • Vhodné na svačinu nebo snídani

Nevýhody hrnků na kávu Maxwell & Williams

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Sada kávových hrnků BARISTA&CO Electric Steel

BARISTA&CO Electric Steel
Větší obrázek na MALL.cz

Sada dvou šálků vyniká nápaditým designem. V balení se nachází 2 hrnky na kávu nebo také na čaj, které mají objem 220 mililitrů. Vyrobeny jsou z borosilikátového skla a doplněny jsou o držáky z nerezové oceli, která je opatřena speciální povrchovou úpravou Electric Steel. Díky stylové rukojeti se s hrnky velmi dobře manipuluje, zároveň se jedná o zajímavý, ozvláštňující detail. Sklenice se velmi dobře doplňují s dalšími výrobky téže značky.

Výhody hrnků na kávu BARISTA&CO Electric Steel

 • Kvalitní borosilikátové sklo
 • Praktická velikost
 • Netradiční rukojeti
 • Moderní design

Nevýhody hrnků na kávu BARISTA&CO Electric Steel

 • Bez podšálků

>> Zjistit aktuální cenu

Sada kávových hrnků Banquet Bistro Irish coffee

Banquet Bistro Irish coffee
Větší obrázek na MALL.cz

V početnějších domácnostech nalezne využít sada kávových hrnků Banquet Bistro Irish coffee. Objem sklenic je 215 mililitrů, hodí se na studené i horké nápoje. Sklenice na nožce jsou samozřejmě opatřeny uchem pro snadnou manipulaci a lze je mýt v myčce. Vyrobeny jsou z čirého hladkého skla. V sadě se nachází 6 sklenic. Díky elegantnímu obalu se jedná o praktický dárek.

Výhody hrnků na kávu Banquet Bistro Irish coffee

 • Nízká cena
 • Velká sada (6 sklenic)
 • Praktický dárek díky obalu
 • Vhodné na studené i horké nápoje

Nevýhody hrnků na kávu Banquet Bistro Irish coffee

 • Méně moderní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Dárková sada kávových hrnků Metalac Karo

Metalac Karo
Větší obrázek na MALL.cz

Čtyřdílná sada kávových hrnků Metalac Karo zaujme dekorem zelených kostiček. Hrnečky mají objem 85 milimetrů, takže jsou ideální na espresso. Jsou dodávány v krabičce stejné barvy. Jedná se tedy o velmi pěkný dárek. V sadě se nachází 2 šálky a 2 podšálky. Lze je mýt v myčce nebo je používat v mikrovlnce.

Výhody hrnků na kávu Metalac Karo

 • Nízká cena
 • Elegantní dárkové balení
 • Možnost mytí v myčce a použití v mikrovlnné troubě
 • Veselý design

Nevýhody hrnků na kávu Metalac Karo

 • Menší velikost hrnků

>> Zjistit aktuální cenu

Sada kávových hrnků Banquet Penguen

Banquet Penguen
Větší obrázek na MALL.cz

Do početnější domácnosti se hodí sada kávových hrnků Banquet Penguen. Hrnky na kávu, které mají objem 230 mililitrů, jsou vyrobeny z čirého skla. Vhodné jsou na klasického turka, oblíbené lungo a další typy kávových nápojů. Lze je mýt v myčce. Sada obsahuje 6 šálků a 6 podšálků.

Výhody hrnků na kávu Banquet Penguen

 • Velká sada
 • Možnost mytí v myčce
 • Odolné skleněné provedení
 • Praktická velikost

Nevýhody hrnků na kávu Banquet Penguen

 • Méně zajímavé provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ hrnku na kávu Objem Materiál Barva Počet kusů v sadě Cenové rozmezí Aktuální cena
MAXXO DF909 Lungo 220 ml sklo čirá 4 ks 500–650 Kč Zjistit aktuální cenu
Maxwell & Williams Sada na snídaně 200 ml porcelán bílá 1 ks 300–400 Kč Zjistit aktuální cenu
BARISTA&CO Electric Steel 220 ml sklo čirá 2 ks 500–650 Kč Zjistit aktuální cenu
Banquet Bistro Irish coffee 215 ml sklo čirá 6 ks 250–350 Kč Zjistit aktuální cenu
Metalac Karo 85 ml porcelán bílá/zelená 2 ks 200–350 Kč Zjistit aktuální cenu
Banquet Penguen 230 ml sklo čirá 6 ks 400–550 Kč Zjistit aktuální cenu

Celkové hodnocení nejlepších kávových hrnků

Zaujaly vás moderní sklenice a hrnky na kávu? Jestliže hledáte praktickou sadu, kterou oceníte každý den i při návštěvách, vaši pozornost si zaslouží sada kávových sklenic Banquet Bistro Irish coffee. Ty jsou vhodné na klasického turka, vídeňskou kávu, irskou kávu, ale stejně tak se v nich dají podávat studené nápoje nebo čaj. Chcete naopak nějaký speciální hrnek, který promění každou kávu v zážitek? Hitem poslední doby jsou dvojité sklenice, které výrobně izolují a ve kterých káva zůstane dlouho teplá. Vhodným kandidátem je sada MAXXO DF909 Lungo, která je sice trochu dražší, ale o to působivější. Mě osobně nejvíce zaujala sada na snídani Maxwell & Williams. Snídani i odpolední kávu si tak opravdu užívám!

Můj tip pro přípravu a servírování kávy

Čím dál více lidí si potrpí na kvalitní kávu. Patříte mezi ně? Potom by vaše kávové hrnky mohla doplnit praktická konvička. A láká vás nějaký nový způsob přípravy kávy? Skvělou kávu rychle připravíte pomocí frenchpressu. Pozornost si jistě zaslouží frenchpress Bergner, který je doplněn o dva stylové hrníčky. Oblíbené jsou také moka konvičky, na které spousta milovníků kvalitní kávy nedá dopustit. Mě zaujala například moka konvička Pezzetti, díky níž připravíte 3 šálky kávy.

 

Jak si kávu nejraději vychutnáváte vy?

5 replies to Nejlepší hrnky na kávu – recenze

 1. Já doma nemám žádné speciální hrnky. Máme jenom ty klasické, do kterých si dělám kávu i čaj. Výběr hrnků mi nepřišel nijak podstatný, daleko důležitější je výběr rychlovarné konvice. Pokud si člověk vaří jenom kávu, tak je to asi jedno, ale já si dělám ráda různé čaje a některé se mají zalévat jen 80°C a to se mi těžko odhadovalo, ale teď máme rychlovarnou konvici Electrolux, u které jde nastavit teplota ohřevu vody, což je super vychytávka 🙂 . Vůbec jsem netušila, že se takové konvice vyrábí. Narazila jsem na ni náhodou ve srovnání rychlovarných konvic na https://www.testino.cz/test-rychlovarnych-konvic , tak jsem si ji pak hned objednala 🙂 .

 2. Právě takový termohrnek na kávu jsem minulý rok dala jako dárek své kamarádce. Zase bude mít za pár týdnů narozeniny, tak přemýšlím co jí dát jako dárek tentokrát. Co mě napadlo je, že by se jí mohl líbit nějaký zážitek. Já nedávno například na internetu narazila na erotické masáže a myslím si, že to by bylo přesně něco pro ni. Zkusím jí asi sehnat nějaký poukaz.

 3. No tak to já mám svůj oblíbený hrnek na kávu už skoro 20 let. A pořád vypadá dobře, není nijak obouchaný ani nic podobného. Právě kávu jsem si v poslední době hodně oblíbila a dost teď i uvažuji nad tím, jestli neinvestovat do nějakého kávovaru. Velice se mi líbí třeba takovéto pákové kávovary – https://www.atfornax.cz/k:1138/kavovary/ Bylo by super mít něco takového doma. 🙂

 4. No, mně se bohužel před pár dny stalo, že mi můj oblíbený hrnek na kávu rozbil náš kocour. Ten hrnek jsem měla dobrých 15 let, takže už jsem na něj prostě byla zvyklá. Takové hrnečky už se prostě nevyrábí. Nahradit ho nějakým moderním tedy pro mě bude velice těžké. Hlavně bude trvat než si na něj zase zvyknu.

 5. Já mám jeden hrnek na kávu, který jsem dostala jako dárek někdy před pěti lety. Je na něm takový vtipný nápis. Nedokážu si představit, že bych si doma kávu připravovala do něčeho jiného. Co se samotné kávy týče, tak si docela potrpím na kvalitu. Snažím se ale obměňovat odrůdy. Teď u mě například vede brazilská káva. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *