Nejlepší krbové vložky s výměníkem

Rate this post

Uvažujete, že si pořídíte krbovou vložku s teplovodním výměníkem? Potom vám s výběrem nejvhodnějšího modelu jistě pomůže následující recenze. Krbová vložka s teplovodním výměníkem je jistě dobrou investicí, které nebudete litovat!

V porovnání s krbem vyžaduje krbová vložka složitější instalaci, ale její účinnost je poté výrazně vyšší. Krbové vložky s výměníkem se hodí k ohřevu teplé užitkové vody. Teplovodní vložky představují efektivní řešení pro vytápění novostaveb, ale stejně tak je možné instalovat je do starších budov. A pohled do hořícího ohně je navíc tak příjemný!

Přehled nejlepších krbových vložek

HS FLAMINGO Aquaflam 7

Krbová vložka HS FLAMINGO Aquaflam 7 s účinností až 80 procent a vytápěcí schopností 200 m3 je konstruována s ohledem na platné evropské normy. Krbová vložka je určena ke spalování dřeva a dřevěných briket. Sekundární spalování napomáhá dokonalému spalování plynných částí. Celkový výkon vložky je 3-10 kW, do vody potom 3-7 kW. Dvojitý oplach skla je zajištěn předehřátým vzduchem. Velmi důležitá je klapka sloužící k regulaci komínového tahu, stejně jako bezpečnostní čidlo, které ji zavírá v případě přetopení. Manuální regulace přívodu vzduchu umožňuje fungování bez elektrické energie. Ovládání zajišťuje táhlo. Jedná se tak o klasický model s jednoduchou obsluhou. Z bezpečnostního hlediska i většího uživatelského komfortu je důležitý zvukový hlásič přetopení. Automatická regulace reguluje průběh hoření, dále ovládá celý topný systém a rovněž zajišťuje výraznou úsporu paliva. Jednoduché ovládání se nachází přímo na krbových kamnech, bez nutnosti zapojení do elektrické sítě. Vývody teplé a studené vody se nachází na obou stranách. Výhodou je rovněž snadná instalace a zapojení. Možné je ovládání až tří čerpadel a tří teplotních čidel. Provozní tah této krbové vložky o hmotnosti 130 kilogramů je 12 Pa. Objem tepelného výměníku činí 22 litrů. Díky chybějící vyzdívce je předávka tepla do teplovodního výměníku efektivnější.

Výhody krbové vložky HS FLAMINGO Aquaflam 7

HS FLAMINGO Aquaflam 7
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Bezpečnostní čidlo proti přetopení
 • Sekundární spalování a terciární přívod vzduchu
 • Dvojitý oplach skla předehřátým vzduchem
 • Manuální a automatická regulace

Nevýhody krbové vložky HS FLAMINGO Aquaflam 7

 • Nižší celkový výkon (7 kW)

>> Zjistit aktuální cenu

KRATKI AQUARIO M 8

Teplovodní krbová vložka KRATKI AQUARIO M 8 určená pro vytápění dřívím je vyrobena z vysoce kvalitní oceli. Nechybí vestavěný přívod vzduchu a také chladicí smyčka. Spalování je bezroštové, takže ve vložce se po vytápění nachází minimální množství popela, který je nutné odstranit. Vytápěcí výkon dosahuje 8 kW, výkon do topných těles je až 5,5 kW. Průměr kouřovodu činí 180 milimetrů. Spalovací komora, která je vyložena speciálním materiálem Acumotte, zajišťuje účinnost krbové vložky dosahující až 86 procent. Krbovou vložku o hmotnosti 213 kilogramů je dále možné opatřit dvojitým prosklením dvířek, což sníží množství tepla předávaného přes dvířka do místnosti, kde je krbová vložka instalována.

Výhody krbové vložky KRATKI AQUARIO M 8

KRATKI AQUARIO M 8
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Chladicí smyčka
 • Bezšrotové spalování
 • Vysoká účinnost (až 86 procent)
 • Speciální materiál Acumotte

Nevýhody krbové vložky KRATKI AQUARIO M 8

 • Méně precizní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

PRITY CW18

Krbová vložka PRITY CW18 s litinou a vodním výměníkem je charakteristická menšími rozměry a nižší hmotností (144 kilogramů). Výkon krbové vložky v nenápadném černém provedení je celých 23 kW, přičemž výkon do vody představuje 18 kW. Její maximální vytápěcí hmotnost je přibližně 460 metrů krychlových. Je určena pro vytápění palivovým dřívím nebo ekobriketami. Průměr kouřovodu s horním vývodem je 200 milimetrů. Minimální tah komína činí 12 Pa. Objem vodního výměníku je 26 litrů. Topeniště je opatřeno litinovým roštem. Samozřejmostí je žáruvzdorná povrchová úprava.

Výhody krbové vložky PRITY CW18

PRITY CW18
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Vysoký výkon
 • Menší rozměry a nižší hmotnost
 • Velká vytápěcí schopnost
 • Žáruvzdorná povrchová úprava

Nevýhody krbové vložky PRITY CW18

 • Nižší objem teplovodního výměníku (26 litrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Romotop HEAT WA 2g 59.50.01

Krbová vložka Romotop HEAT WA 2g 59.50.01 o hmotnosti 193 kilogramů je vyrobena z kvalitní oceli a je charakteristická precizním zpracováním. Její výkon lze nastavit od 5 do 13 kW. Speciální patentovaná konstrukce TRIPLE PASS zajišťuje vysokou účinnost tohoto modelu (až 83 procent) a vytápěcí schopnost 220 m3. Objem teplovodního výměníku je 47 litrů a jeho výkon se pohybuje v rozmezí 5-13 kW. Kouřovod o průměru 180 milimetrů má tah 12 Pa. Průměrná spotřeba dřeva činí 2,7 kg/h. Krbová vložka je vybavena litinovým roštem, popelníkem, šamotovou spalovací komorou a nastavitelnými nožkami. Krbovou vložku lze doplnit také rámečkem pro zástavbu. Pro snadnou obsluhu a údržbu je důležitý také odvzdušňovací ventil. Rám dveří je vyroben ze speciálního tuhého válcovaného profilu. Velkoplošné prosklení krbové vložky nabízí příjemný pohled do plápolajícího ohně. Sklo je rovněž čisté díky promyšlenému proudění vzduchu uvnitř krbové vložky. Tento model navíc splňuje požadavky stanovené evropskými normami.

Výhody krbové vložky Romotop HEAT WA 2g 59.50.01

Romotop HEAT WA 2g 59.50.01
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Vysoká účinnost (83 procent)
 • Velká dvířka pro příjemný pohled na oheň
 • Litinový rošt a šamotová spalovací komora
 • Kvalitní zpracování

Nevýhody krbové vložky Romotop HEAT WA 2g 59.50.01

 • Nižší vytápěcí schopnost (220 m3)

>> Zjistit aktuální cenu

KRATKI Aquario O16 TV

Krbová vložka KRATKI Aquario O16 TV se vyznačuje výkonem o rozsahu 8-16 kW, výkon do vody přitom činí 10,8 kW. Účinnost dosahuje až 84,4 procent. Základna krbové vložky s teplovodním výměníkem o objemu 88 litrů je vyrobena z litiny šedé barvy. Pro zlepšení spalovacích parametrů je komora je obložena materiálem Acumotte akumulujícím teplo. Velkou výhodu představuje také dvojité spalování a oplach skla. Nechybí ani externí přívod vzduchu s centrální regulací. Dochlazovací smyčka zajišťuje ochranu proti nežádoucímu přehřátí. Neméně podstatná jsou žáruvzdorná dvířka odolávající teplotě až 800 stupňů. Průměr kouřovodu je 200 milimetrů. Efektivní a ekologické spalování je možné díky systému deflektorů a dvojité klapce.

Výhody krbové vložky KRATKI Aquario O16 TV

KRATKI Aquario O16 TV
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Velký objem teplovodního výměníku (88 litrů)
 • Dochlazovací smyčka (ochrana proti přehřátí)
 • Bezšrotové spalování
 • Velký rozsah topného výkonu (8-16 kW)

Nevýhody krbové vložky KRATKI Aquario O16 TV

 • Vysoká hmotnost (312 kilogramů)

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ krbové vložky Výkon Vytápěcí schopnost Účinnost Objem výměníku Hmotnost Průměr kouřovodu
HS FLAMINGO Aquaflam 7 7 kW 200 m3 80 % 22 l 115 kg 160 mm
KRATKI AQUARIO M 8 8 kW 86 % 213 kg 180 mm
PRITY CW18 23 kW 460 m3 26 l 144 kg 200 mm
Romotop HEAT WA 2g 59.50.01 10 kW 220 m3 83 % 47 l 193 kg 180 mm
KRATKI Aquario O16 TV 16 kW 84,4 % 88 l 312 kg 200 mm

Celkové hodnocení nejlepších krbových vložek s výměníkem

Pro nenáročného uživatele je dobrou volbou nepochybně krbová vložka KRATKI Aquario O16 TV s velmi dobrými parametry. Řadou užitečných funkcí, jednoduchým ovládáním a precizním provedením potom vyniká krbová vložka HS FLAMINGO Aquaflam 7.

Netroufáte si na výměnu nebo instalaci nové krbové vložky? Potom můžete najít zkušeného řemeslníka prostřednictvím poptávkového serveru Poptávej a ušetřit si tak spoustu starostí.

3 replies to Nejlepší krbové vložky s výměníkem

 1. Dobrý den, a myslíte si, že se to ještě dneska vyplatí? Já vím, že dřevo vyjde pořád docela levně a je ho teď všude docela dost. Ale co zpřísňující se normy? Nedávno jsme koukali na rekuperace vzduchu Pardubice a to mi přišlo taky jako fajn řešení. Hlavně se mi líbí to, že je to vlastně řešení na celý rok. V zimě hřeje, v létě chladí. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *