Nejlepší parní hrnce – recenze

Rate this post

K čemu je možné používat parní hrnce a jaké jsou jejich výhody? Před nákupem parního hrnce je důležité zvážit kromě kapacity také užitečné příslušenství. Mně velmi pomohlo sestavit si podrobný seznam vytipovaných produktů a na jeho základě se rozhodnout. Věřím, že i vám bude můj test nápomocný!

Mnoho lidí se domnívá, že v parním hrnci se dá vařit pouze zelenina, případně také rybí maso. Jeho využití je však mnohem rozmanitější a snadno se v něm připravuje například rýže, knedlíky a podobně. Jídlo je mnohem chutnější a šťavnatější, než když se vaří ve vodě.

Parní hrnec jsem si nekoupila kvůli dietě, ale spíše jsem chtěla docílit toho, aby si i tepelně upravená zelenina zachovala cenné látky a vitamíny, a hlavně pak svou chuť i barvu. Přijde mi totiž jako škoda přijít o tolik zdraví prospěšných látek. Vařím v něm docela často a postupně zkouším nové recepty a variace. Možností je totiž opravdu mnoho.

V páře lze snadno uvařit i větší množství potravin najednou, včetně celého jídla včetně přílohy. Postup je velmi jednoduchý. Stačí nalít vodu, do napařovacích nádob dát suroviny a poté nastavit časovat. Výsledkem je zdravější pokrm, který vás překvapí i svou svěží chutí a šťavnatostí. Za půl hodiny tak můžete mít na stole celý oběd.

Ve prospěch parních hrnců hovoří také časová úspora. Vše se uvaří velmi rychle, navíc není nutné hrnec během vaření nijak hlídat, stačí jej nastavit podle potřeby. Parní hrnec je vhodným pomocníkem také při přípravě pokrmů pro děti.

Přehled nejlepších parních hrnců

ETA 1134 90000

Parní hrnec Eta 1134 90000 je opatřen 3 transparentními nádobami na vaření. Jejich kapacita činí 9 litrů. Nádoby je možné složit do sebe, což usnadňuje skladování hrnce. Příkon hrnce je 1 800 W a vyznačuje se jednoduchou obsluhou. Zaujme také elegantním černým provedením. Velmi užitečná je miska na vaření rýže nebo polévky. Dále tento parní hrnec umožňuje vaření vajec. Nechybí ani ukazatel hladiny vody.

ETA 1134 90000
Větší obrázek na MALL.cz

Časový spínač na 30 minut je dostačující, po uplynutí dané doby se hrnec sám vypne. Provoz hrnce signalizuje světelná kontrolka. Možné je při vaření použít libovolný počet nádob. Jednotlivé části lze mýt v myčce nádobí. Hrnec váží 3,5 kilogramu, takže se s ním snadno manipuluje. Vodu je možné jednoduše doplňovat otvorem ve víku. O zachycení zkondenzované páry se postará odkapní miska.

Výhody parního hrnce ETA 1134 90000

 • Časový spínač na 30 minut
 • Miska na rýži a možnost vaření vajec
 • Automatické vypnutí
 • Doplňování vody otvorem ve víku

Nevýhody parního hrnce ETA 1134 90000

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tefal VC 130130

Parní hrnec Tefal VC 130130 v elegantním bílém provedení má příkon 650 W. Disponuje napařovacími nádobami o objemu 4,3 a 6,5 litrů. Možné použít 2 nebo 3 mísy podle aktuální potřeby. Užitečným pomocníkem je miska na přípravu rýže. Víko slouží jako servírovací talíř. Přípravu usnadňuje zřetelné označení hladiny vody. Aquatimer umožňuje stanovení různé úrovně hladiny vody pro různé druhy potravin. Po odpaření vody se přístroj sám vypne.

Tefal VC 130130
Větší obrázek na MALL.cz

Tento kompaktní hrnec je zcela dostačující pro dvoučlennou domácnost, v případě větší rodiny už bude jeho kapacita nedostatečná. Navíc se velmi dobře udržuje a snadno skladuje. Hrnec je velmi kompaktní, takže nemá příliš velké nároky na skladování. Misky lze ložit dnem vzhůru na základnu.

Výhody parního hrnce Tefal VC 130130

 • Miska na přípravu rýže
 • Funkce aquatimer
 • Víko sloužící jako servírovací talíř
 • Velmi kompaktní provedení

Nevýhody parního hrnce Tefal VC 130130

 • Vyšší spotřeba elektrické energie

>> Zjistit aktuální cenu

Gallet CUV962

Parní hrnec Gallet CUV 962 o příkonu 900 W disponuje třemi transparentními nádobami o objemu 8,5 litrů. Užitečný je šedesátiminutový časovač. Konec vaření signalizuje slabé cinknutí. Vodu je možné doplňovat zvenku, podle aktuálního stavu. Tvorba páry je velmi rychlá, stačí pouhých 30 vteřin, což umožňuje speciální separátor. Ohřívána je tak jen velmi malá část vody. Zásobník na vodu má objem 1 litr. Nechybí ani miska na rýži a stojan na vejce.

Gallet CUV962
Větší obrázek na MALL.cz

Samozřejmostí je dostatečně objemná miska pro zachycení zkondenzované páry. Díky možnosti složení nádob do sebe se hrnec snadno skladuje a nezabírá příliš mnoho místa, zároveň se velmi snadno sestaví.

Výhody parního hrnce Gallet CUV962

 • Velmi rychlá produkce páry (30 vteřin)
 • Miska na vaření rýže
 • 60minutový spínač
 • Tři objemné transparentní nádoby

Nevýhody parního hrnce Gallet CUV962

 • Méně přesné provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Braun FS 5100 BK Identity

Černý parní hrnec Braun FS 5100 BK Identity s příkonem 850 W nabízí koše o objemu 3,1 litru, které do sebe velmi snadno zapadají, takže se celý parní hrnec velmi dobře skladuje a zbytečně nepřekáží. Transparentní koše neobsahují BPA (bisfenol A) a nabízí dokonalý přehled o připravovaných pokrmech. Jsou univerzální, takže se dobře přizpůsobí připravovanému pokrmu. Součástí je také dvoulitrová miska vhodná pro přípravu rýže a nejrůznějších omáček. Nechybí ani stojan na vaření vajec. Díky tmavému zbarvení se napařovací misky neobarví při styku s mrkví, červenou řepou a podobnými potravinami.

Braun FS 5100 BK Identity
Větší obrázek na MALL.cz

Velkou devizou tohoto hrnce je parní urychlovač pro velmi rychlou produkci páry (už za 45 sekund), takže dochází ke zkrácení doby přípravy na minimum. Samozřejmostí je časovač pro ještě pohodlnější vaření.

Výhody parního hrnce Braun FS 5100 BK Identity

 • Parní urychlovač pro rychlou produkci páry
 • Miska vhodná pro přípravu rýže a omáček
 • Tmavé provedení misek bránící obarvení
 • Nízká spotřeba elektrické energie

Nevýhody parního hrnce Braun FS 5100 BK Identity

 • Nižší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Tefal VS 4003 Vitacuisine Compact

Tefal VS 4003 Vitacuisine Compact
Větší obrázek na MALL.cz

Parní hrnec Tefal VS 400330 VitaCuisine Compact nabízí funkci Vitamine+, díky níž se zrychlí proces vaření a v potravinách se uchová více vitamínů. Ovládání usnadňuje digitální programovatelný displej. Mnohdy se osvědčí také funkce odložený start nebo funkce keep warm, která udrží pokrm teplý ještě další hodinu po dokončení. Naopak funkce auto-stop se postará o automatické vypnutí. Speciální parní koše jsou navrženy také pro přípravu nejrůznějších směsí a omáčel. Užitečné jsou rovněž 4 skleničky se silikonovými víčky pro přípravu pudingů, sufflé a podobných dezertů. Součástí balení je také kniha s recepty. Přístroj je ideálním pomocníkem pro čtyřčlennou rodinu a navíc je mimořádně kompaktní pro snadné skladování.

Výhody parního hrnce Tefal VS 4003 Vitacuisine Compact

 • Přehledný digitální programovatelný displej
 • Možnost přípravy omáček a směsí
 • 4 skleničky pro přípravu dezertů
 • Funkce keep warm pro udržení teploty pokrmu

Nevýhody parního hrnce Tefal VS 4003 Vitacuisine Compact

 • Chybějící miska na rýži

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model parního hrnce Příkon Objem Počet varných nádob Displej Časovač Nádoba na rýži Barva
ETA 1134 90000 1800 W 27 l 3 ne ano ano černá
Tefal VC 130130 6500 W 6,5 l 3 ne ne ano bílá
Gallet CUV962 900 W 8,5 l 3 ne ano ano bílá
Braun FS 5100 BK Identity 850 W 3,1 l 2 ne ano ano černá
Tefal VS 4003 Vitacuisine Compact 2000 W 10,3 l 3 ano ano ano černá/nerezová

Celkové hodnocení nejlepších parních hrnců a tipy pro nákup

A který parní hrnec ze srovnání vychází nejlépe? Z hlediska poměru kvality a ceny je to parní hrnec Tefal VC 130130. Pro náročné uživatele je velmi dobrým adeptem parní hrnec Tefal VS 4003 Vitacuisine Compact. Mně nejvíce zaujal model ETA 1134 90000, který nabízí velký objem, důležité příslušenství a jednoduchou manipulaci. Podstatnou roli také hrála doprava zdarma z Mall.cz. Který parní hrnec si získal vás?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *