Nejlepší fritovací hrnce – test a recenze

Rate this post

Potřebujete klasický fritovací hrnec, nebo naopak oceníte multifunkčního kuchyňského pomocníka? I když si potrpíte na zdravou stravu, jednou za čas je fritovací hrnec opravdu nedocenitelný. Moderní fritézy navíc umí mnohem více! S výběrem by vám mohlo pomoci mé vlastní srovnání, které vzniklo před nákupem fritovacího hrnce.

Na co se při nákupu fritovacího hrnce zaměřit? Důležitým parametrem je způsob fritování, dále další užitečné funkce, ale také bezpečná a jednoduchá manipulace.

Fritézy nové generace umožňují smažení s pouhou jednou lžící oleje, neboť fritování probíhá horkým vzduchem, takže výsledný pokrm je mnohem zdravější, aniž by nějak utrpěla jeho chuť. Nabízí navíc mnohem více funkcí než jen smažení.

Přehled nejlepších fritovacích hrnců

De’Longhi FH 1130 Multifry Young

Rotační fritéza De’Longhi FH 1130 Multifry Young o příkonu 1400 W je určená ke smažení s malým množstvím oleje. Kromě fritování umožňuje pečení pizzy, koláčů nebo přípravu rizot a omáček díky automatické míchací lopatce. Kapacita jídla činí 1,5 kilogramu.

Pod pojmem Multifry se skrývá rotační fritéza ideální pro smažení s malým množstvím oleje. Stačí pouhých 14 mililitrů oleje na 1 kilogram brambor, jedná se tedy o zdravý způsob přípravy.

Hrnec je opatřen dvěma topnými tělesy (horní topné těleso s tepelným prouděním a grilovací funkcí, dolní topné těleso pro rychlou přípravu a multifunkční využití). Nastavitelný termostat nabízí 1 stupeň výkonu. Průhledné víko umožňuje jednoduchou kontrolu procesu smažení. Čištění je velmi snadné, neboť vnitřní nádobu, lopatku i víko lze snadno oddělit a umýt.

Výhody fritovacího hrnce De’Longhi FH 1130 Multifry Young

De'Longhi FH 1130 Multifry Young
Větší obrázek na MALL.cz
 • Fritování a další způsoby přípravy pokrmů
 • Smažení s malým množstvím oleje
 • Automatická míchací lopatka
 • Dvě topná tělesa

Nevýhody fritovacího hrnce De’Longhi FH 1130 Multifry Young

 • Chybějící časovač

>> Zjistit aktuální cenu

Tefal FR 495070 Versalio De Luxe 9v1

Multifunkční fritéza Tefal FR 495070 Versalio De Luxe 9v1 s příkonem 1600 W disponuje 9 funkcemi umožňujících mnoho způsobů přípravy: fritování, vaření, zapékání, dušení, smažení, opékání, pečení, udržování teploty a rozmrazování. Díky všem těmto funkcím je možné připravovat pokrmy za použití menšího množství nádobí.

Díky odnímatelnému časovači lze jídla připravovat bez trvalého dozoru a kontroly. Pachový filtr předchází šíření pachů, není tedy nutné zapínat digestoř. Přes víko s průzorem lze kontrolovat aktuální stav, aniž by došlo k zastříkání okolní plochy olejem. Dávkování oleje se odvíjí od připravovaného pokrmu (1 lžíce až 2 litry). V přístroji je možné připravit hranolky až z 1 kilogramu čerstvých brambor, nebo ze 750 gramů hranolek mražených. Fritovací koš je opatřen sklopnou rukojetí.

Tefal FR 495070 Versalio De Luxe 9v1
Větší obrázek na MALL.cz

Nechybí ani světelná kontrolka zapnutí/vypnutí. Praktická je samozřejmě rukojeť na přenášení a odnímatelný kabel. Z hlediska bezpečnosti nelze opomenout dobře izolovaný plášť. Fritovací nádoba je samozřejmě opatřena nepřilnavým povrchem. Výhodou tohoto fritovacího hrnce je možnost mytí v myčce téměř všech jeho částí. Rovněž se z něj velmi dobře vylévá olej.

Výhody fritovacího hrnce Tefal FR 495070 Versalio De Luxe 9v1

 • Všestranné použití
 • 9 způsobů přípravy pokrmů
 • Pachový filtr
 • Jednoduchá a komfortní manipulace

Nevýhody fritovacího hrnce Tefal FR 495070 Versalio De Luxe 9v1

 • Nižší stabilita

>> Zjistit aktuální cenu

Sencor SFR 5320WH

Horkovzdušná fritéza Sencor SFR 5320WH v elegantním bílém provedení a s příkonem 1400 W umožňuje fritování bez použití oleje. Přístroj se zahřeje velmi rychle, během 3 minut. Fritovací hrnec váží 5,122 kilogramů a objem nádoby činí 3 litry. Nabízí 6 volitelných programů na přípravu pokrmů (předsmažené hranolky, domácí hranolky, hamburgery, kuřecí stehna, ryby, muffiny).

Sencor SFR 5320WH
Větší obrázek na MALL.cz

Uživatelský komfort zvyšuje LED displej a dotykové ovládací senzory. Vzduchový filtr omezuje případný zápach. Časový spínač lze nastavit na 60 minut a uplynutí dané doby je doprovázeno zvukovou signalizací. Teplotu je možné nastavit v rozmezí 60–200 °C. Systém fritování bez použití oleje skýtá řadu výhod. Umožňuje zdravou alternativu k tradičnímu způsobu smažení bez připáleného oleje. Dochází rovněž k redukci zápachu. Povrch fritézy je chladný na dotyk a horní rukojeť je sklapovací. Bezpečnostní pojistka předchází nechtěnému vyjmutí koše, který je samozřejmě opatřen nepřilnavým povrchem. Napájecí kabel je možné odpojit.

Výhody fritovacího hrnce Sencor SFR 5320WH

 • Fritování s minimem oleje
 • 6 programů
 • LED displej a dotykové ovládací senzory
 • Rychlé zahřátí (3 minuty)

Nevýhody fritovacího hrnce Sencor SFR 5320WH

 • Méně robustní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

ETA 1172 90000

Fritéza Eta 1172 90000 v sobě spojuje dobrou kvalitu a moderní design. Plynulé nastavení teplot je zaručeno díky termostatu. Velký polohovatelný koš je vyroben z nerezové oceli. Odnímatelné víko je opatřeno skleněným průzorem. Hrnec lze snadno rozebrat a kromě termostatu umýt všechny součásti v myčce. Opomenout nelze ani tepelně odizolované rukojeti, bezpečnostní tepelnou pojistku a protiskluzové nožičky. Pro bezpečnější provoz je důležitá také světelná signalizace činnosti. Samozřejmostí je vyjímatelná fritovací nádoba s nepřilnavým povrchem.

ETA 1172 90000
Větší obrázek na MALL.cz

Fritéza se velmi rychle rozehřeje na maximum. Nedocenitelné je také snadné čištění díky jednoduchému rozebrání fritézy. Nevýhodou může být nepřipevněné víko, se kterým je potřeba zacházet velmi opatrně. Také spotřeba oleje může být větší vzhledem k tomu, že topná spirála není zakryta. Uživatelský komfort zvyšuje pachový a tukový filtr.

Výhody fritovacího hrnce ETA 1172 90000

 • Možnost mytí v myčce téměř všech dílů
 • Rychlé rozehřátí
 • Pachový a tukový filtr
 • Elegantní desénové provedení

Nevýhody fritovacího hrnce ETA 1172 90000

 • Vyšší spotřeba elektrické energie

>> Zjistit aktuální cenu

Tefal FZ750035 Actifry Express

Fritéza Tefal FZ750035 Actifry Express 1,2 kg o příkonu 1 400 W umožňuje fritování s minimálním množstvím oleje. Actifry představuje patentovanou technologii, která spočívá ve vhánění horkých pulsů a také v integrovaném míchacím nástroji. V tomto fritovacím hrnci je možné připravit spoustu druhů pokrmů, včetně dezertů, hlavních jídel atd.

Tefal FZ750035 Actifry Express
Větší obrázek na MALL.cz

Nepostradatelný je digitální časovač a funkce autostop. Není nutné nahřívání a míchání, neboť automatický míchací nástroj zaručuje stejnoměrný výsledek vaření. Hrnec se snadno rozloží a jednotlivé části lze umýt v myčce (víko, míchací nástavec, nádoba). Součástí balení je i kuchařka a k dispozici je také mobilní aplikace MyActifry se spoustou receptů. Průhledné víko zaručuje dobrý přehled o průběhu vaření. Maximální obsah činí 1,2 kilogramů, lze tak připravit pokrm až pro 5 osob.

Výhody fritovacího hrnce Tefal FZ750035 Actifry Express

 • Zdravější fritování téměř bez oleje
 • Automatické míchání během přípravy pokrmů
 • Velká kapacita (až 5 osob)
 • Všestranné využití (hranolky, dezerty, hlavní jídla atd.)

Nevýhody fritovacího hrnce Tefal FZ750035 Actifry Express

 • Vysoká pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ fritovacího hrnce Příkon Typ fritování Objem Displej Časovač Barva
De’Longhi FH 1130 Multifry Young 1400 W horký vzduch ne ano bílá
Tefal FR 495070 Versalio De Luxe 9v1 1600 W olej 2 l ano ano bílá
Sencor SFR 5320WH 1400 W horký vzduch 3 l ano ano bílá
ETA 1172 90000 1960 W olej ne ne stříbrná
Tefal FZ750035 Actifry Express 1400 W horký vzduch 1,2 l ano ano bílá

Celkové hodnocení nejlepších fritovacích hrnců

Který fritovací hrnec dopadl nejlépe? Široké spektrum funkcí nabízí nejdražší fritovací hrnec Tefal FZ750035 Actifry Express, který zastoupí mnoho přístrojů a nádobí v každé kuchyni. Nechcete-li do fritovacího hrnce příliš investovat, potom by vás mohl zaujmout model ETA 1172 90000. Pro mé účely je naprosto dostačující fritéza Sencor SFR 5320WH, která ke smažení používá horký vzduch a pouze minimální množství oleje. Fritézu nabízí na Mall.cz s dopravou zdarma, což je příjemným bonusem.

One reply to Nejlepší fritovací hrnce – test a recenze

 1. Tak zrovna friťák je celkem užitečná věc. Taky ho doma máme, ale moc ho teda nepoužíváme. Já osobně poslední dobou skoro všechno dělám na grilu. V kuchyni mám kontaktní a na zahradě zase plynový. Právě na tom teď grilujeme skoro každý víkend. Můžu vám říct, že během léta opravdu není nic lepšího než papírový tácek s dobře ogrilovaným kouskem masa. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *