Nejlepší termostatické ventily – test a recenze

Rate this post

Hledáte vhodný termostatický ventil? I mně nedávno čekal podobný úkol, ale před samotným nákupem mi velmi dobře posloužilo vlastnoručně sepsané srovnání jednotlivých výrobků. Věřím, že i vám mé vlastní srovnání a recenze těch nejlepších termostatických modelů přijde vhod. Které termostatické ventily se dostaly na můj seznam a který bude pro vaše účely nejlepším kandidátem?

Úkolem termostatických ventilů je udržování požadované teploty v topné soustavě, přímo na vstupu do kotle. Dále by měly zabraňovat kondenzaci vodních par, což napomáhá předcházet korozi a zanášení soustavy. Výsledkem by měla být delší životnost kotle a také méně časté opravy.

Přehled nejlepších termostatických ventilů

Před tím, než se s vámi podělím o konkrétní srovnání jednotlivých modelů termostatických ventilů, podívejme se krátce na to, kteří výrobci by neměli ujít vaší pozornosti. V první řadě se jedná o termostatické ventily značky DANFOSS, které je pro mnohé po právu synonymem kvality. Ovšem za pozornost stojí také ventily značky ESBE. Ale jak si stojí jednotlivé modely?

Termostatický ventil DANFOSS RA-N 15 013G0233

Termostatický ventil DANFOSS RA-N 013G0233 v pravoúhlém provedení a s přednastavením je vhodný pro teplovodní dvoutrubkové systémy s nuceným oběhem. Přednastavení je určeno pro omezení maximálního průtoku kapaliny otopným tělesem. Díky tomu by mělo docházet k optimální distribuci kapaliny v celém otopném systému. V rámci mechanismu lze nastavit přesně vypočítaný průtok. Takové nastavení nevyžaduje žádné dodatečné přístroje.

DANFOSS RA-N 15 013G0233
Větší obrázek na Heureka.cz

Výhody termostatického ventilu DANFOSS RA-N 15 013G0233

 • Přednastavení pro omezení maximálního průtoku topným tělesem
 • Optimální distribuce topné vody v systému
 • Možnost přesného nastavení vypočítaného průtoku
 • Jednoduché přednastavení

Nevýhody termostatického ventilu DANFOSS RA-N 15 013G0233

 • Robustní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Termostatický ventil GIACOMINI R401TG

Rohový termostatický ventil GIACOMINI R401TG s ruční termostatickou hlavou umožňuje maximální provozní tlak 10 barů a maximální provozní teplotu 110°C. Závit je vnější, bez těsnicího kroužku. Součástí balení jsou také doplňky, které slouží pro zablokování nastavení hlavice. Nechybí ani pojistky proti demontáži nebo odcizení hlavice nebo neméně praktické nástroje pro deaktivaci pojistek. V balení naleznete také kryty stupnice a adaptéry.

Výhody termostatického ventilu GIACOMINI R401TG

GIACOMINI R401TG
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Pojistka proti demontáži a odcizení
 • Nástroj pro deaktivaci pojistek
 • Kryty stupnice a adaptéry součástí balení
 • Vnější závit

Nevýhody termostatického ventilu GIACOMINI R401TG

 • Masivní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

a href=“https://armatury.heureka.cz/herz-termostaticky-ventil-3-4-primy-m30x1_5/#utm_source=kalkulackaenergie.com&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20879&utm_content=Text%20link“ class=“heureka-hn-link“ data-trixam-positionid=“31125″ target=“_blank“>Termostatický ventil HERZ TS-98-VHF

Termostatický ventil HERZ TS-98-VHF je konstruován v pravoúhlém provedení. Opatřen je také praktickou šedou krytkou. Tento typ ventilu je určen k montáži na topné těleso zleva. Nátrubek s převlečnou maticí je opatřen kónickým těsněním. Ventil se na potrubí připojuje prostřednictvím závitu G 3/4 Eurokonus svěrným šroubením pro měděné nebo plastové trubky.

Výhody termostatického ventilu HERZ TS-98-VHF

HERZ TS-98-VHF
a href=“https://armatury.heureka.cz/herz-termostaticky-ventil-3-4-primy-m30x1_5/#utm_source=kalkulackaenergie.com&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20879&utm_content=Text%20link“ class=“heureka-hn-link“ data-trixam-positionid=“31125″ target=“_blank“>Větší obrázek na Heureka.cz
 • Nátrubek s převlečnou maticí
 • Kónické těsnění
 • Pravoúhlé provedení
 • Šedá krytka

Nevýhody termostatického ventilu HERZ TS-98-VHF

 • Mírně vyšší pořizovací cena

a href=“https://armatury.heureka.cz/herz-termostaticky-ventil-3-4-primy-m30x1_5/#utm_source=kalkulackaenergie.com&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20879&utm_content=Text%20link“ class=“heureka-hn-link“ data-trixam-positionid=“31125″ target=“_blank“>>> Zjistit aktuální cenu

Termostatický ventil IVAR VD 2101N

Dvouregulační termostatický ventil Termostatický ventil IVAR VD 2101N  je určen pro otopné systémy s nastavitelnou hodnotou KV. Termostatický ventil v přímém provedení je určen k napojení na ocelové potrubí s vnitřním připojovacím závitem. Maximální provozní tlak činí 10 barů, maximální provozní teplota je 120°C.

Výhody termostatického ventilu IVAR VD 2101N

IVAR VD 2101N
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Maximální provozní tlak PN 10
 • Maximální provozní teplota 120 °C
 • Dvouregulační přímé provedení
 • Vnitřní připojovací závit pro napojení na ocelové potrubí

Nevýhody termostatického ventilu IVAR VD 2101N

 • Méně precizní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Termostatický ventil ESBE VTC 511

Termostatický ventil ESBE s označením VTC 511 je, stejně jako další termostatické ventily z řady VTC500, určen k ochraně kotlů před nízkou teplotou ve zpátečce. Důležitým předpokladem pro vyšší účinnost kotle je konstantní udržování vyšší teploty zpátečky. Díky tomu je také minimalizováno dehtování a další významný přínos je maximální prodloužení životnosti kotle. Ventil je možné instalovat ke kotlům s plněním akumulačních nádob, o maximálním výkonu do 150 kW. Ventil umožňuje instalaci buď na zpátečku kotle (pro teploty 50 °C, 55 °C, 60 °C, 65 °C, 70 °C nebo 75 °C). Ventil lze však použít také k plnění nejrůznějších akumulačních nádob. Termostatický ventil je opatřen vnitřním závitem.

Výhody termostatického ventilu ESBE VTC 511

 • Kompaktní termostatický ventil
  ESBE VTC 511
  Větší obrázek na Heureka.cz
 • Ochrana kotle před nízkou teplotou ve zpátečce
 • Možnost instalace buď na zpátečku ke kotli, nebo k plnění akumulačních nádob
 • Vnitřní závit

Nevýhody termostatického ventilu ESBE VTC 511

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ termostatického ventilu Provedení Závit Cenová relace Aktuální cena
DANFOSS RA-N 15 013G0233 pravý 300–500 Kč Zjistit aktuální cenu
GIACOMINI R401TG rohový vnější 200–400 Kč Zjistit aktuální cenu
HERZ TS-98-VHF Přímý 400–600 Kč Zjistit aktuální cenu
IVAR VD 2101N Přímý vnější 300–500 Kč Zjistit aktuální cenu
ESBE VTC 511 vnitřní 1900–2100 Kč Zjistit aktuální cenu

Celkové hodnocení nejlepších termostatických ventilů

Které výrobky si v celkovém hodnocení vedou nejlépe? V tomto případě neexistuje jednoznačná odpověď, neboť je důležité termostatický ventil vybírat s ohledem na jeho provedení a konstrukci celého otopného systému. Ovšem obecně platí, že vysokou kvalitou a dobrými parametry vynikají termostatické ventily značky DANFOSS, proto ani recenzovaný model termostatického ventilu DANFOSS RA-N 15 013G0233, který nebude představovat ani nijak zásadní finanční zátěž. Pro náročné uživatele, kteří nehodlají ponechat nic náhodě, je velmi vhodným kandidátem termostatický ventil ESBE VTC 511, který ochrání kotel před nízkou teplotou ve zpátečce.

 

Už máte jasno v tom, který ventil nejlépe odpovídá vašim požadavkům?

One reply to Nejlepší termostatické ventily – test a recenze

 1. Dobry den,diky za clanek ovsem ma Danfoss zastoupeni v CR? Resp.zajistuji zde servis? Diky za radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *