Nejlepší zavařovací hrnce – test a recenze

Rate this post

Přemýšlíte o koupi nového zavařovacího hrnce? Moderní zavařovací hrnce se od těch dřívějších liší nejen svým vzhledem, ale také možnostmi využití. Na co se před koupí zavařovacího hrnce zaměřit? Mně pomohlo vlastnoručně sepsané srovnání, na jehož základě jsem si ujasnila, na co si dát pozor. Věřím, že i vám v mnohém napoví…

V zavařovacím hrnci rozhodně nemusíte pouze zpracovávat úrodu ovoce a zeleniny. Použít jej lze při přípravě polévek, gulášů a podobných pokrmů. Nedocenitelným pomocníkem je také při ohřívání a stáčení horkých nápojů, například oblíbeného svařeného vína, punče, čaje a podobně. Někdo zavařovací hrnec používá dokonce i na domácí vaření piva. V takovém případě je přesnost termostatu opravdu důležitá.

Přehled nejlepších zavařovacích hrnců

GUZZANTI GZ 183

Plně automatický zavařovací hrnec Guzzanti GZ 183 s příkonem 1800 W nabízí všestranné využití. Disponuje vestavěným výpustným kohoutem, který je možné využít k vypouštění vody a zejména pak ke stáčení nejrůznějších horkých nápojů. V zavařovacím hrnci lze nejen zavařovat, ale uplatnění nalezne také při přípravě polévek, gulášů a podobných pokrmů. Opomenout nelze ani ochranu proti přehřátí.

GUZZANTI GZ 183
Větší obrázek na MALL.cz

Hrnec má objem 27 litrů a bez problémů se do něj vměstná 14 až 18 zavařovacích sklenic najednou. Plynule nastavitelný termostat nabízí rozsah 30–100 °C. Automatický časový spínač je možné nastavit na 20–120 minut (poté se hrnec sám vypne) nebo na nepřetržitý chod. Díky smaltovanému plášti je údržba hrnce velmi nenáročná. Samozřejmostí jsou tepelně izolované rukojeti.

Výhody zavařovacího hrnce GUZZANTI GZ 183

 • Široké možnosti využití
 • Automatický časový spínač
 • Plynule nastavitelný termostat
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody zavařovacího hrnce GUZZANTI GZ 183

 • Méně robustní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Hyundai PC 200 SS

Zavařovací hrnec Hyundai PC 200 SS s příkonem 2000 W má objem 27 litrů a pojme 14 litrových zavařovacích sklenic. Umožňuje nejen zavařování, ale také rozlévání teplých nápojů nebo přípravu polévek, gulášů a podobně.

Hyundai PC 200 SS
Větší obrázek na MALL.cz

Průměr zavařovacího roštu je 32,5 centimetrů. Nastavitelný časový spínač nabízí rozmezí 20–120 minut a také nepřetržitý chod. Termostat lze plynule nastavit v rozmezí 50–100 °C. Velmi užitečná je zvuková signalizace dosažení nastavené teploty. Bezpečnostní pojistka zabraňuje přehřátí. Tepelná spirála je ukrytý pod rovným dnem. Nechybí ani tepelně izolované rukojeti a plastový výpustný kohout pro rozlévání horkých nápojů. Díky vysokému výkonu dochází k rychlému prohřátí. Hrnec se vyznačuje kvalitním provedením z nerezové oceli.

Výhody zavařovacího hrnce Hyundai PC 200 SS

 • Dostatečně velký objem (27 litrů)
 • Časový spínač (rozmezí 20–120 minut)
 • Kvalitní nerezové provedení
 • Zvuková signalizace dosažené teploty

Nevýhody zavařovacího hrnce Hyundai PC 200 SS

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Rommelsbacher KA 1801

Plně automatický zavařovací hrnec Rommelsbacher KA 1801 z dvouvrstvého smaltu disponuje ventilem s vypouštěcím kohoutem, díky němuž jej lze použít jako automat na svařené víno, punč, čaj a další horké nápoje. Je možné využít jej i při přípravě gulášů, polévek a dalších pokrmů. Hrnec o příkonu 1800 W má objem 29 litrů a umístit do něj lze až 14 litrových zavařovacích sklenic.

Rommelsbacher KA 1801
Větší obrázek na MALL.cz

Při ohřívání nápojů je důležitá funkce udržení teploty a také možnost nastavení a regulace teploty. U tohoto hrnce chybí funkce automatického vypnutí. Přívodní kabel měří 1,5 metrů. Z hlediska bezpečnosti je nezbytná ochrana proti přehřátí. Hrnec zaujme také elegantní bílou barvou.

Výhody zavařovacího hrnce Rommelsbacher KA 1801

 • Velký objem (29 litrů)
 • Plynulá regulace teploty
 • Možnost zavařování až 14 litrových sklenic
 • Ochrana proti přehřátí

Nevýhody zavařovacího hrnce Rommelsbacher KA 1801

 • Nemožnost nastavení automatického vypnutí

>> Zjistit aktuální cenu

Clatronic EKA 3338

Clatronic EKA 3338
Větší obrázek na MALL.cz

Zavařovací hrnec Clatronic EKA 3338 lze použít při zavařování, ale stejně tak poslouží při servírování teplých nápojů (čaj, víno, káva apod.) díky ventilu nacházejícímu se ve spodní části. Hrnec má objem 25 litrů a vleze se do něj až 14 litrových zavařovacích sklenic. Samozřejmostí je zabudované topné těleso a ochrana proti přehřátí. Hrnec je opatřen také plynule nastavitelným termostatem (rozmezí 30–100°C). O aktuálním stavu informuje kontrolka. Součástí je rošt, který slouží jako podložka pod zavařovací sklenice. Manipulaci usnadňují tepelně izolovaná madla. Díky smaltovanému povrchu hrnec odolává poškrábání.

Výhody zavařovacího hrnce Clatronic EKA 3338

 • Plynule nastavitelný termostat (30–100 °C)
 • Zabudované topné těleso
 • Ochrana proti přehřátí
 • Jednoduchá manipulace

Nevýhody zavařovacího hrnce Clatronic EKA 3338

 • Nemožnost nastavení doby ohřevu

>> Zjistit aktuální cenu

Professor ZVH 273 X

Nerezový zavařovací hrnec Professor ZVH 273 X o příkonu 1800 W nabízí objem 27 litrů. Hrnec kromě zavařování umožňuje také ohřívání ve vodní lázni, blanšírování zeleniny a samozřejmě i stáčení teplých nápojů. Tento zavařovací hrnec pojme až 22 zavařovacích sklenic o objemu 0,7 litru. Nespornou výhodou tohoto hrnce je digitální ovládání s modře podsvíceným displejem. Za zmínku stojí také plynule nastavitelný termostat v rozmezí 30–100°C. Hrnec disponuje nastavitelným časovačem v rozmezí 0–120 minut, ale možný je samozřejmě i nepřetržitý chod.

Professor ZVH 273 X
Větší obrázek na MALL.cz

Vestavěný plastový výpustný kohout zaručuje velmi snadné stáčení svařeného vína, čaje a dalších horkých nápojů. Rukojeti jsou tepelně izolované pro bezpečnější manipulaci. Topný článek je skrytý. Součástí hrnce je plastové víko a zavařovací rošt. Samozřejmostí je ochrana proti vyvaření a přehřátí. Zapnutí signalizuje světelná kontrolka.

Výhody zavařovacího hrnce Professor ZVH 273 X

 • Digitální ovládání
 • Podsvícený displej
 • Plynule nastavitelný termostat (30–100 °C)
 • Možnost zavařování až 22 sklenic najednou (0,7 litru)

Nevýhody zavařovacího hrnce Professor ZVH 273 X

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ zavařovacího hrnce Příkon Objem Displej Funkce automatického vypnutí Barva
GUZZANTI GZ 183 1800 W 27 l ne ano bílá/oranžová
Hyundai PC 200 SS 1800 W 27 l ne ano nerezová/černá
Rommelsbacher KA 1801 1800 W 29 l ne ne bílá
Clatronic EKA 3338 2000 W 25 l ne ne bílá
Professor ZVH 273 X 1800 W 27 l ano ne nerezová

Celkové hodnocení nejlepších zavařovacích hrnců

Zaujaly vás zavařovací hrnce díky svému využití pro stáčení svařeného vína nebo podobných horkých nápojů? Jestliže hledáte spíše levný zavařovací hrnec, potom věnujte pozornost modelu GUZZANTI GZ 183, který nabízí dostatečně velký objem. Pro náročné uživatele je vhodným kandidátem zavařovací hrnec Professor ZVH 273 X, který osloví luxusním provedením a komfortním displejem. Mě osobně nejvíce zaujal zavařovací hrnec Hyundai PC 200 SS díky dobrému poměru ceny a kvality. Díky dopravě zdarma na Mall.cz byla celková cena opravdu potěšující.

 

K čemu hodláte zavařovací hrnec používat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *