Recenze: Kotel Kalor Kompakt 16

Rate this post

Byl podzim a venku se začala být značná zima, jenže já řešila mnohem větší problém. Můj kotel, který se mnou vydržel tolik let, už přestal fungovat a já neměla dostatek peněz na koupi nového. S tím jak venku klesaly teploty rostl můj strach, co budu já a moje rodina dělat v zimě, když kotel mít nebudeme, nechtěla jsem na to ani pomyslet. Později jsem se dozvěděla o kotli, který moje problémy vyřešil, byl na něj totiž příspěvek od státu. Řeč je o kotli s názvem Kalor Kompakt 16.

Proč koupit kotel Kalor Kompakt 16 a nad čím byste se měli zamyslet

Pokud hledáte pro sebe a svoji rodinu výkonný a uživatelsky přívětivý kotel, určitě neuděláte špatně. Kotel funguje automaticky, kdy vy si jednoduše zvolíte požadovanou teplotu a kotel už se o zbytek postará. Stát na něj navíc poskytuje kotlíkovou dotaci a má certifikát používání i po roce 2022, takže se nemusíte bát sankcí za používání neekologického kotle, protože to Kalor není.

Tento kotel je spíše vhodný do rodinného domu, nebo komerčních prostor. Jako podnikatelé však dotaci nedostanete a proto si koupi promyslete.

Než tento kotel koupíte, měli byste se zamyslet.

 • Kotel je vytápěný peletami, což je materiál podobný pilinám. Ročně spotřebujete až 2 tuny tohoto materiálu. Máte ho kam uložit?
 • Pro zisk kotlíkové dotace musíte mít certifikát. Ten získáte pouze pokud vám kotel nainstaluje profesionál z firmy Kalor.

Představení produktu 

Moderní kotel Kalor patří do rodiny produktů italské firmy Kalor, která patří k nejoblíbenějším u evropských uživatelů a je 3. největší výrobcem kotlů na světě. Jednoduše osvědčená kvalita pro vás. Je ideální k topnému systému s otevřenou i uzavřenou expanzní nádobou (akumulační nádrž).Můžete jej jednoduše ovládat na dálku (pomocí telefonu, WiFi),GSM modulem) a jeho tlačítkový displej je jednoduchý na ovládání. Snadno si nastavíte vám příjemnou teplotu…

Kotel Kalor Kompakt 16 vám pomůže výrazně snížit vaši spotřebu, ovšem pozor – pro vytápění tohoto kotle musíte použít pelety, což jsou malé válečky podobné pilinám. Pelety patří k nejlevnějším a vysokovýhřevným materiálům. Musíte však změnit svoje dosavadní návyky (žádné štípání dřeva, žádné uhlí) – pokud na to nejste připraveni, měli byste se podívat po alternativách.

Výhody:

 • Rychlé a jednoduché čištění výměníku, nezabere víc než 10 minut. To určitě jako správná hospodyňka oceníte.
 • Jednoduché ovládání. Kotel můžete jednoduše ovládat pomocí vašeho telefonu. Snadno si tak vytopíte byt/dům a domů přijdete pěkně do teploučka. Zase tak ušetříte, protože nemusíte topit, když nikdo není doma.
 • Kotel můžete kombinovat i s jinými zdroji tepla, jako je plynový kotel nebo elektrokotel.
 • Kalor Kompakt 16 má senzor podtlaku spalinové cesty, nemusíte se tak bát nehody jako u starých kotlů.
 • Vše je automatické, nemusíte se o nic starat. Už žádné odhadování toho, jak správně otočit kolečkem.

Nevýhody:

 • Po čase musíte vyměnit čidlo plamene, protože časem ztrácí svoji citlivost.
 • Ušetříte, ale nemůžete šetřit na všem-všeobecně roste trend snižování tepelné náročnosti domů. Pelety jsou sice levné, ale je lepší, když použijete ty nejkvalitnější pelety, které jsou dražší (a kvalitnější) než ty levné.
 • Pokud nemáte zateplený dům, pelety a tento kotel jsou spíše méně vhodné. Naopak do zatepleného domu se s ohledem na komfort hodí.

Kalor Kompakt 16 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Výhody a funkce

 1. Vytápění

Uhlí a plyn nejsou tolik šetrné k životnímu prostředí jako právě pelety. Nejen, že nezatěžují naši planetu, ale v porovnání s jinými výhřevnými materiály ušetříte až 70 %. Šetříte planetu, váš čas a hlavně svoji peněženku.

 1. Čistota

Úklid okolo kotle je jednoduchý. Už nemusíte skladovat velké množství dřeva každého čtvrt roku abyste v zimě neumrzli. Stačí vám dvakrát do roka navézt větší množství pelet a máte vystaráno. Kvalitnější pelety navíc nevytváří takové množství popela jako dřevo. uhlí nebo právě ty levnější pelety, takže do tohoto se vám opravdu oplatí investovat. Výměník tak nemusíte tak často uklízet, protože není tolik zanesený. Problém vám ale i tak může dělat uskladnění pelet. Pokud jste však na vytápění peletami přešli z vytápění uhlím nebo dřevem, bude pro vás tento způsob komfortnější, čistější a ušetří vám váš čas.

 1. Všestrannost

Kotel můžete kombinovat s nejrůznějšími jinými způsoby vytápění (i se solárními panely!). Jeho bezesporu největší výhodou však je možnost připojení sezónního zásobníku. Tím pádem odpadá jakékoliv doplňování pelet do kotle, vám odpadá jakékoliv přikládání, můžete trávit veškerý svůj čas s rodinou. Nemusíte se strachovat, jestli náhodou kotel nepřestane topit. To už je minulostí.

 1. Jednoduchost

Jak už bylo v článku zmiňováno, ovládání kotle je opravdu jednoduché. Nemusíte se bát, pokud jste starší či technicky méně nadaný člověk, že budete mít s automatickým tlačítkovým kotlem potíže. Ovládání je totiž uživatelsky přívětivé, vše je jasné na první pohled. Pokud i tak budete mít potíže, nebojte se obrátit se na zákaznické centrum značky.

 1. Servis

Firma Kalor je na své produkty náležitě hrdá, proto se nebojí nabízet k nim veškeré své služby, které jsou vám dostupné 24 h denně. Kromě zmíněné profesionální instalace u vás doma, potvrzení záruky (tedy pomoc při získání kotlíkové dotace) vám také profesionál vysvětlí veškerou práci ohledně kotle a zodpoví vám veškeré vaše dotazy. Navíc nabízí i pozáruční servis, což jistě oceníte.

 1. Velké množství vestavěných doplňků

Pamatujete doby, kdy se vám váš starý kotel přehřál, ručička vyletěla na ohromnou teplotu a vy jste se jen modlili, aby to nebouchlo? Toho se s Kalorem opravdu nemusíte bát. Kromě odvzdušňovacího ventilu nebo čidla teploty vody z topného systému totiž obsahuje i pojistný ventil až na hodnotu 2,5 bar. Stejně tak má Kalor zabudovaný senzor podtlaku spalinové cesty nebo senzor tlaku topného systému – a to je budoucnost vytápěcích zařízení, která k vám promlouvá. Kalor patří k nejbezpečnějším kotlům na trhu.
kotel kalor kompakt

Hodnocení zákazníků

Internetové recenze mluví za vše, valná většina zákazníků je s kotlem spokojená. Pochvalují si uživatelský komfort, čistotu okolo a uvnitř kotle a jednoduchost jeho ovládání.

Alternativy

1.Benekov C 16 P Premium

Podobně jako Kalor je i kotel značky Benekov automatický, je vytápěný peletami, pojištěn různými čidly proti nehodě a také je možné na něj získat kotlíkovou dotaci.

Odradit vás však může cena, která je v porovnání s Kalorem mnohem vyšší. Benekov má také oproti Kaloru nižší výkon (10-15 X 16 kW), je 2x tolik těžší a nelze ho ovládat na dálku pomocí mobilního telefonu.

2.Atmos D 10 PX

Tento kotel je také poháněn na pelety, je automatizovaný, dotovaný.

Výhodou je možnost volby velikosti zásobníku. Další nespornou výhodou kotle Atmos je možnost topit i dřevem (vyjmeme-li hořák). Kotel Atmos se navíc pohybuje se ve stejné cenové kategorii jako Kalor.

V koupi by mi však bránil mnohem nižší výkon, který pokládám u kotle za jednu ze zásadních vlastností.

3.Dakon DOR 5F 18

Kotel značky Dakon může být o něco levnější než kotel značky Kalor. Stejně jako i zbylé dva kotle je automatizovaný, na pelety a dotovaný od státu.

Má o něco větší výkon (tím i větší účinnost spalování) a umístění zásobníku paliva je volitelné.

Nelze ho však ovládat na dálku (a nastavit si tak teplotu mně příjemnou než přijedu domů).  Řízení kotle je zajištěno pouze kotlovým termostatem.

Souhrn

Pokud jste již unavení z neustálé nečistoty všude kolem, váš starý kotel nefunguje a neustále se přehřívá nebo hledáte nějakou alternativu za kotle vytápěné dřevem je kotel Kalor Kompakt 16 to správné pro vás, stejně jako byl pro mě.

2 replies to Recenze: Kotel Kalor Kompakt 16

 1. Kdo je prosím autorem článku? Děkuji

 2. Díky moc za článek. Já původně letos také uvažoval nad nákupem nového kotle. Byl se mi tu ale na to dívat jeden topenář a prý by to v mém případě bylo zbytečné. Udělal jen nějaké drobné opravy a kotel by prý měl ještě pár let sloužit. Měnili jsme nakonec i směšovací ventil ke kotli. Naštěstí to ale nebylo nijak nákladné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *