Recenze: nejlepší žehlicí prkna

5/5 - (1 vote)

Také se vám neustále hromadí prádla na žehlení a vy žehlení oddalujete, jak jen je to možné? Žehlení prádla nepatří mezi oblíbené domácí práce, ale naštěstí existují způsoby, jak si jej usnadnit. Já sázím mimo dobré žehličky na velké a stabilní žehlicí prkno!

Praktické žehlicí prkno by mělo splňovat několik následujících bodů. V první řadě je důležitá, aby žehlicí plocha byla dostatečně velká a umožňovala tak rychlé žehlení i větších kusů textilií. Vhodné rovněž je, když je žehlicí prkno opatřeno elektrickou zásuvkou a držákem šňůry, neboť díky tomu je možné s žehličkou mnohem snadnější pohybovat. Neméně podstatný je materiál, že kterého je ušit samotný potah. Po tom by mělo prádlo hladce klouzat, aby nebylo nutné jej neustále narovnávat. Samozřejmostí by měly být snadná manipulace a také dobrá skladnost.

Přehled nejlepších žehlicích prken

JATA 848 S

Žehlicí prkno JATA se schůdky 848 S je ideálním pomocníkem do menších prostor. Prkno na žehlení vyniká velmi stabilní konstrukcí s nosností až 270 kilogramů. Schůdky, které jsou jeho součástí, sahají do výšky 70 centimetrů, takže pro běžné domácí úkony jsou zcela dostačující. Samozřejmostí je protiskluzová úprava schůdků, stejně jako potah odolávající teplu a také odolný metalický nátěr. Rozměr žehlicí plochy je 107×34 centimetrů. Žehlení usnadňuje odkládací plocha na žehličku o rozměrech 32×19 cm. Celková hmotnost je vzhledem ke schůdkům vyšší, činí 7,5 kilogramů. Žehlicí místo, jehož součástí jsou schůdky, jsou skvělým řešením do malých bytů, kde šetří místo.

JATA 848 S
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody žehlicího prkna JATA 848 S

 • Praktické schůdky s protiskluzovou úpravou
 • Odolný metalický nátěr
 • Odkládací plocha na žehličku
 • Příznivá pořizovací cena

Nevýhody žehlicího prkna JATA 848 S

 • Vyšší hmotnost (7,5 kilogramů)

>> Zjistit aktuální cenu

BRILANZ Primma

Žehlicí prkno BRILANZ Primma s velkou žehlicí plochou 130×48 centimetrů je velmi stabilní a pevné díky kovové konstrukci. Nechybí elektrická zásuvka a odkládací plocha vhodná i pro parní žehličku. Prkno je možné nastavit do výšky 73-99 centimetrů. Kovová žehlicí deska Mash je opatřena  10mm podložkou a potahem z hladkého materiálu usnadňujícího žehlení. Praktické jsou také stabilní kovové nohy s ochrannými patami na koncích. Při častém žehlení je nedo

BRILANZ Primma
Větší obrázek na MALL.cz

cenitelná elektrická zásuvka a držák šňůry, stejně jako odkladač na vyžehlené prádlo. Vlhkost vzniklá při žehlení je odváděna díky spodní nerezové mřížce.

Výhody žehlicího prkna BRILANZ Primma

 • Velká žehlicí plocha
 • Široké rozmezí výškového nastavení
 • Odkládací plocha vhodná i pro parní žehličku
 • Přihrádka na odkládání vyžehleného prádla

Nevýhody žehlicího prkna BRILANZ Primma

 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Vileda Viva Express Eco

Vileda Viva Express Eco
Větší obrázek na MALL.cz

Praktický set Vileda Viva Express Eco + rukávník je skvělým pomocníkem pro časté žehlení. Stabilní žehlicí prkno vyniká velkým rozměrem žehlicí plochy (120×38 centimetrů). Výšku prkna je možné nastavit v rozmezí 80-97 centimetrů. Nohy s protiskluzovou úpravou ještě zvyšují stabilitu prkna při žehlení. Prkno je opatřeno transportním zámkem pro snadné přenášení.

Pružný potah je vyroben z kvalitní bavlny. Perforace zaručuje propouštění páry, takže prádlo zůstane při žehlení suché. Elektrická zásuvka na žehličku je umístěna přímo na prkně a nechybí ani pohyblivý držák na šňůru. I rukávník je samozřejmě možné složit, aby nezabíral místo. Při žehlení rukávů a také nejrůznějších menších oděvů je nedocenitelný rukávník.

Výhody žehlicího prkna Vileda Viva Express Eco

 • Perforace zajišťuje propouštění páry při žehlení
 • Praktický rukávník součástí balení
 • Velký rozměr žehlicí plochy
 • Nastavitelná výška žehlicí plochy

Nevýhody žehlicího prkna Vileda Viva Express Eco

>> Zjistit aktuální cenu

Leifheit Air Board M Solid

Leifheit Air Board M Solid
Větší obrázek na MALL.cz

Žehlicí prkno Leifheit Air Board M Solid s plochou 120×38 centimetrů vyniká speciální technologií Thermo-Reflect. Ta zajišťuje odrážení tepla a páry, takže prádlo je částečně žehleno po obou stranách.

Žehlení je tak rychlejší o 33 procent. Prkno je vyrobeno z velmi lehkých materiálů pro snadnou manipulaci i složení, ale dostatečnou stabilitu zajišťuje pevný rám. Na nerovné podlaze se prkno přizpůsobí a samo vyrovná, stačí na něj pouze nepatrně zatlačit. Důležitý je také velký výškový rozsah, který činí 75-98 centimetrů, a také pevná odkládací plocha pro žehličku. Speciální tvar ještě více usnadňuje žehlení košil a halenek v oblasti ramen a límečku.

Výhody žehlicího prkna Leifheit Air Board M Solid

 • Nízká hmotnost (4,4 kg)
 • Technologie Thermo-reflect pro odrážení tepla a úsporu času i energie
 • Speciální tvarování pro žehlení košil v oblasti ramen
 • Dobrá stabilita a pevnost

Nevýhody žehlicího prkna Leifheit Air Board M Solid

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Leifheit Air Board XL Ergo Plus

Stabilní, ale lehké je žehlicí prkno Leifheit Air Board XL Ergo Plus. Žehlicí prkno je charakteristické velkou plochou (140×38centimetrů), což umožňuje mnohem snazší žehlení i větších kusů oblečení, například povlečení. Pro efektivnější žehlení je důležitá také úprava materiálu zvaná Thermo-Reflect, která zajišťuje zpětné odrážení páry a tepla. Prádlo by tak mělo být žehlené z obou stran, časová úspora představuje až 33 procent.

Leifheit Air Board XL Ergo Plus
Větší obrázek na MALL.cz

Výška žehlicího prkna je plynule nastavitelná v rozmezí 75-98 centimetrů, takže ani vyšší osoby se při žehlení nemusí hrbit. Tvar prkna je navíc navržen tak, aby bylo možné při žehlení sedět. Samozřejmostí je odkládací plocha na žehličku, která je posuvná a opatřena elektrickou zásuvkou a prodlužovací šňůrou. Výhodu představuje také skutečnost, že prkno se při nerovnostech na podlaze vyrovná. V takovém případě na něj stačí mírně zatlačit. Prkno je také speciálně tvarováno pro snazší žehlení košil a halenek v oblasti ramen.

Výhody žehlicího prkna Leifheit Air Board XL Ergo Plus

 • Mimořádně velká žehlicí plocha
 • Technologie Thermo-reflect pro snazší žehlení a úsporu času i energie
 • Posuvná odkládací plocha na žehličku
 • Elektrická zásuvka a prodlužovací šňůra

Nevýhody žehlicího prkna Leifheit Air Board XL Ergo Plus

 • Vysoká pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností recenzovaných žehlicích prken

Typ žehlicího prkna Hmotnost Příslušenství Barva Rozměry (š×h×v) Aktuální cena
JATA 848 S 7,5 kg schůdky červená 34×107 cm Zjistit aktuální cenu
BRILANZ Primma šedá 48×130×99 cm Zjistit aktuální cenu
Vileda Viva Express Eco rukávník modrá 38×120 cm Zjistit aktuální cenu
Leifheit Air Board M Solid 4,4 kg bílá/modrá 38×120×98 cm Zjistit aktuální cenu
Leifheit Air Board XL Ergo Plus 5 kg bílá/modrá 38×140×98 cm Zjistit aktuální cenu

Celkové hodnocení nejlepších žehlicích prken

Jistě už máte jasno v tom, jaké by mělo vaše nové žehlicí prkno být. Jak však vybrat konkrétní model? Praktické řešení představuje nejen díky integrovaným schůdkům žehlicí prkno JATA 848 S, které je cenově dostupné. Pro náročné ženy, které si chtějí žehlení co nejvíce usnadnit, je ideálním kandidátem žehlicí prkno Leifheit Air Board XL Ergo Plus, které vyniká velkou žehlicí plochou, v kombinace s dobrou stabilitou a relativně nízkou hmotností.

Tip pro vás

Pro snadné žehlení je samozřejmě důležitá také spolehlivá žehlička, i když ani ta za vás prádlo nevyžehlí. Kombinace stabilního velkého prkna a výkonné žehličky však zkrátí čas potřebný k žehlení na minimum!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *