Recenze: vakuové pytle

5/5 - (1 vote)

Jistě budete souhlasit s tím, že úložného prostoru není docela dost. Zejména sezónní oblečení, přikrývky a další objemné textilie zaberou mnohdy zbytečně moc místa. A řešení je přitom tak snadné! Vakuové pytle se těší vzrůstající oblibě, neboť jejich použití je velmi snadné. K čemu jsou úložné vaky dobré a před čím vaše textilie ochrání?

Oblečení a další textilie si i po vytažení z vakuového pytle zachovávají původní vzhled a jsou tak připraveny k okamžitému použití. Vakuové pytle jsou navíc skvělým pomocníkem při stěhování, neboť vám ušetří spoustu místa a také budete mít jistotu, že vaše choulostivé oblečení je dostatečně chráněno a nedozná žádné úhony.

Možné použití vakuových pytlů: Co v úložných vacích skladovat?

Vakuové pytle nabízí vskutku variabilní použití a skladovat v nich můžete jakékoli textilie, které vám ve skříních překážejí a zabírají místo. Co všechno můžete do vakuových pytlů vměstnat?

 • Přikrývky a polštáře (náhradní, pro hosty)
 • Deky
 • Sezónní oblečení
 • Vyřazené dětské oblečení

Přednosti vakuových pytlů: Proč používat úložné vaky?

Vakuové pytle jsou nejen řešením při nedostatku prostoru, ale také nabízí pomoc v nadměrně vlhkém prostředí náchylném ke tvorbě plísní. Při manipulaci s nimi je však zapotřebí jistá obezřetnost s ohledem na odolnost a pevnost konkrétního materiálu. Obecně se však vyznačují snadnou údržbou, lze je velmi lehce omýt. Nespornou výhodou vakuových pytlů je to, že oblečení a textilie nijak neutrpí a je okamžitě připraveno k použití. Je totiž chráněno před nežádoucí vlhkostí, takže není nutné jej znovu prát.

 • Velká úspora místa (až 80 procent)
 • Přehledné uskladnění textilií
 • Ochrana oblečení před vlhkostí, zápachem a moly
 • Snadná údržba

Přehled nejlepších vakuových pytlů

Lock&Lock HSS603+HSS604

Lock&Lock HSS603+HSS604
Větší obrázek na MALL.cz

Set úložných vaků Lock&Lock HSS603+HSS604 je praktický z několika hledisek. Odolné pytle ochrání oblečení a další textilie před vniknutím vlhkosti, prachem a také před plísní. Úspora téměř 80 procent úložného prostoru rozhodně není zanedbatelná. V sadě se nachází pytle dvou různých velikostí (70×90 a 55×70 centimetrů), takže dokonale pokryje potřeby každé domácnosti. Speciální zpětný ventil znemožňuje opětovné vniknutí vzduchu a také umožňuje jeho snadné vysátí pomocí vysavače. Vakuové pytle lze v případě potřeby snadno omýt. I po vyjmutí z pytle si oděvy zachovávají svůj původní vzhled.

Výhody vakuových pytlů Lock&Lock HSS603+HSS604

 • Jednoduchá údržba
 • Praktická sada pytlů dvou různých velikostí
 • Velká úspora úložného prostoru (až 80 procent)
 • Speciální vakuový zip

Nevýhody vakuových pytlů Lock&Lock HSS603+HSS604

 • Materiál náchylný k protržení

>> Zjistit aktuální cenu

Lock&Lock HSS601

Lock&Lock HSS601
Větší obrázek na MALL.cz

Praktický úložný vak Lock&Lock HSS601 je dodáván v sadě po dvou kusech. Vyniká dlouhou, životností, spolehlivostí a také velkou úsporou místa (až 80 procent). Vakuové pytle vynikají velkou velikostí, konkrétně rozměry 120×92 centimetrů. Speciální zpětný ventil zajišťuje snadné vysátí vzduchu pomocí vysavače a zároveň zabraňuje nežádoucímu vniknutí vzduchu. Vakuové pytle jsou velmi snadno omyvatelné a zároveň ochrání oblečení před nežádoucí vlhkostí, prachem a plísní, případně také před vniknutím vody.

Výhody vakuových pytlů Lock&Lock HSS601

 • Snadná údržba a jednoduché zacházení
 • Odolný a pevný materiál
 • Velké vaky pro objemné textilie
 • Speciální zpětný ventil zamezující vniknutí vzduchu

Nevýhody vakuových pytlů Lock&Lock HSS601

 • Materiál vyžadující šetrné zacházení

>> Zjistit aktuální cenu

Time Life levandule

Time Life levandule
Větší obrázek na MALL.cz

Vakuový pytel Time Life zaujme zejména mimořádně příjemnou levandulovou vůní. Pytle o rozměrech 60×80 centimetrů jsou dodávány v sadě po dvou kusech. Praktický systém zapínání se dvěma zipy brání vniknutí vzduchu a nafouknutí úložných vaků. Nechybí ani spona pro ještě rychlejší a snazší zapínání. Vak je opatřen speciálním ventilem, který jednoduše nasadíte na nástavec vašeho vysavače a vysajete přebytečný vzduch. Odolný a pevný materiál zajišťuje ochranu textilií před vlhkostí, plísní a prachem.

Výhody vakuových pytlů Time Life

 • Snadná údržba
 • Odolný materiál chránící oděvy proti plísni, prachu, vlhkosti a zápachu
 • Příjemná levandulová vůně
 • Praktická spona pro jednoduché zapínání

Nevýhody vakuových pytlů Time Life

 • Menší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

York Prestige závěsný

York PRESTIGE závěsný
Větší obrázek na MALL.cz

Vakuový vak York Prestige je určen pro opakované použití, neboť je mimořádně pevný a odolný. Opatřen je praktickým háčkem pro zavěšení. Pytle o rozměrech 70×145 centimetrů jsou dostačující k uskladnění i objemných textilií. Vaky disponují dvojitým zipovým zámkem pro ještě lepší neprodyšnost a ochranu skladovaných textilií. Vzduch se odsaje během chvilky pomocí vysavače a následně můžete vaky pověsit ve skříni, ale samozřejmě je můžete uložit i jinde, například pod postelí.

Výhody závěsných vakuových pytlů York Prestige

 • Dvojitý zipový zámek
 • Pevný a odolný materiál
 • Praktický háček pro zavěšení ve skříni
 • Variabilní použití

Nevýhody závěsných vakuových pytlů York Prestige

 • Možnost opětovného nafouknutí

>> Zjistit aktuální cenu

York závěsný

York závěsný
Větší obrázek na MALL.cz

Závěsný vakuový vak York s háčkem má 70×145 centimetrů. Dodává se v praktické sadě dvou kusů. Odolné vakuové pytle jsou určeny pro opakované použití, podle aktuálních potřeb vaší domácnosti. Vak je díky praktickému háčku možné zavěsit do skříně, ale stejně tak jej můžete uskladnit pod postelí, na polici a podobně. Nechybí dvojitý zipový zámek pro bezpečné uzavření pytle, takže zpátky dovnitř se vzduch, odsátý pomocí vysavače, nedostane.

Výhody závěsných vakuových pytlů York

 • Pevný a odolný materiál
 • Dvojitý zipový zámek pro neprodyšné uzavření
 • Praktický závěsný háček
 • Všestranné použití

Nevýhody závěsných vakuových pytlů York

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ vakuového pytle Počet vaků Rozměry Další Cena
Lock&Lock HSS603+HSS604 4 ks 70×145 cm různé rozměry v balení 400-500 Kč
Lock&Lock HSS601 2 ks 120×92 cm 300-400 Kč
Time Life levandule 2 ks 60×80 cm levandulová vůně 250-400 Kč
York Prestige závěsný 2 ks 70×145 cm závěsný háček 250-350 Kč
York závěsný 2 ks 70×145 cm závěsný háček 300-450 Kč

Celkové hodnocení úložných vaků

Nechcete už odkládat koupi nových vakuových pytlů, ale nevíte, která sada bude nejlepším řešením pro vaši domácnost? Nejen svou uklidňující vůní vás jistě příjemně překvapí kompaktní vakuové pytle Time Life levandule, které se hodí zejména k uložení menších oděvů apod. Problém s nedostatkem místa ve skříních vám z velké části pomohou vyřešit kvalitní vakuové pytle Lock&Lock HSS603+HSS604. Sada obsahuje pytle dvou různých velikostí, které najdou využití v každé domácnosti.

 

Používáte úložné vaky, nebo se po nich teprve poohlížíte? Uvidíte, že pořízení vakuových pytlů v různých velikostech vám pomůže problém s přecpanými skříněmi vyřešit dříve, než se nadějete.

4 replies to Recenze: vakuové pytle

 1. Ahoj, my máme vakuové pytle máme v tom uskladněný zimní věci a fakt super. Jsou za dobrou cenu, top kvalita a levné poštovně. Navíc ke každá objednávka je i dárek. Fakt doporučuju. Přeju hezký den! 🙂 Sara

 2. Musím potvrdit, že hlavně pro někoho, kdo bydlí v bytě, nebo malém domečku jsou tyto pytleprostě perfektní věc- sama je používám už několik let a nedám na ně dopustit.

 3. Vakuové pytle jsou vlastně skvělá věc. Sama taky doma využívám. Mám spoustu věcí, které prostě ve skříni normálně zabírají místo, ale zase u nich vím, že je ještě někdy využiji, tak je schovávám do vakuových pytlů. Třeba různé kalhoty, župany, pyžama a takové věci. Na to jsou vážně super. 🙂

 4. Tady ty vakuové pytle jsou skvělá věc. Taky jsem teď nedávno kupovala. Chystáme se totiž stěhovat a mysím si, že při stěhování je určitě ocením. Na druhou stranu jsem ráda, že na stěhování nebudeme úplně sami, bude nám s tím pomáhat tato firma. Kdybychom to všechno museli stěhovat sami, tak by to bylo peklo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *