Test – nejlepší tavné pistole

Rate this post

Šikovný pomocník do domácnosti, kanceláře nebo dílny? To je rozhodně tavná pistole! Jak však vybrat spolehlivou pistoli, díky níž bude lepení radost? Podívejte se na mé vlastní srovnání těch nejlepších tavných pistolí a jistě si také vyberete!

Tavná pistole je nedocenitelná při výrobě dekorací, nejrůznějších opravách, výrobě keramiky a mnoha dalších činnostech v domácnosti, kanceláři i dílně. Díky tavné pistoli slepíte papír, plasty, dřevo a podobně během několika málo sekund. Tavné pistole se vyznačují kompaktními rozměry. Důležitá je přesná tryska pro precizní lepení. Při výběru se zaměřte na tavné pistole s praktickým stojánkem a vhodná je také ochrana proti odkapávání lepidla. Do výroby nejrůznějších dekorací pomocí tavné pistole se mohou zapojit také děti. A jaké tavné pistole si zaslouží vaši pozornost?

Přehled nejlepších tavných pistolí

Tavná pistole Bosch PKP 18 E

Bosch PKP 18 E
Větší obrázek na MALL.cz

Tavná pistole Bosch PKP 18 E nabízí konstantní pracovní teplotu 200°C. Je velmi rychle připravena k použití. Výkon při lepení činí 20 g/min. Hmotnost tavné pistole je 350 gramů. Mechanický posuvný systém zaručuje velmi přesné dávkování lepidla a plynulou práci. Tavná pistole je určena pro lepicí tyčinky o průměru 20 milimetrů. Dlouhá tryska umožňuje lepení i na hůře přístupných místech. Zábrana proti odkapávání předchází skvrnám od lepidla. Odkládací stojan usnadňuje práci a zaručuje větší bezpečnost.

Výhody tavné pistole Bosch PKP 18 E

 • Dlouhá tryska pro lepení na špatně přístupných místech
 • Přesné dávkování lepidla
 • Bezpečný odkládací stojánek
 • Mechanický posuv

Nevýhody tavné pistole Bosch PKP 18 E

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tavná pistole Rapid G1000

Rapid G1000
Větší obrázek na MALL.cz

Lepicí pistole Rapid G1000 o výkonu 60 W je vhodným kandidátem na domácí použití pro výrobu nejrůznějších dekorací, pro kancelářskou práci a podobně. Rozměry tavné pistole jsou 74×191×267 milimetrů. Je určena pro lepicí tyčinky o průměru 12 milimetrů. Přístroj se nahřeje za 10 minut a jeho lepicí výkon je 200 g/hod. Pistole váží 350 gramů, takže i dlouhé lepení je velmi komfortní. Díky nastavitelnému stojánku je manipulace s tavnou pistolí ještě snazší. Součástí balení je startovací balení lepicích tyčinek. Nechybí ani silikonová ochrana trysky.

Výhody tavné pistole Rapid G1000

 • Nastavitelný stojánek
 • Silikonová ochrana trysky
 • Nízká pořizovací cena
 • Všestranné využití

Nevýhody tavné pistole Rapid G1000

 • Delší doba nahřátí (10 minut)

>> Zjistit aktuální cenu

Tavná pistole Dremel  910

Dremel 910
Větší obrázek na MALL.cz

Tavná pistole Dremel 910 je vhodným pomocníkem k rychlému a přesnému lepení v domácnosti, kanceláři, dílně a podobně. Zahřívá se na teplotu 165°C. Hrot zaručuje přesnou aplikaci lepidla a nechybí ani ochrana proti kapání. Průměr lepicí tyčinky je 7 milimetrů. Tavná pistole váží pouze 240 gramů. Tato tavná pistole se vyznačuje kompaktním provedením a dobrou ergonomií. Držadlo má tvar písmene T, základna je stabilní a nechybí ani rozkládací stojánek. Součástí balení jsou 3 univerzální vysokoteplotní lepicí tyčinky o průměru 7 milimetrů a také leták s možnostmi použití.

Výhody tavné pistole Dremel  910

 • Všestranné použití
 • Rozkládací stojánek
 • Nízká hmotnost pro komfortní manipulaci
 • Velmi přesné lepení

Nevýhody tavné pistole Dremel  910

 • Méně precizní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Tavná pistole Bosch PKP 3,6 V

Bosch PKP 3,6 V
Větší obrázek na MALL.cz

Akumulátorová lepící pistole Bosch PKP 3,6 V umožňuje mobilní práci bez překážejícího kabelu. Vyznačuje se propracovaným ergonomickým tvarem. Díky lithium-iontové technologii nedochází k nežádoucímu samovolnému vybíjení, takže tavná pistole je neustále připravena k použití. Kapacita akumulátoru je 1,5 Ah, jedno nabití stačí na 30 minut práce. Do tavné pistole je nutné používat lepicí tyčinky o průměru 7 milimetrů a o délce 150 milimetrů. Doba nažhavení je pouhých 15 vteřin, takže můžete velmi rychle začít pracovat. Teplota lepení činí 170°C. Tavná pistole váží pouze 255 gramů. Lepení je velmi čisté díky automatickému vtahování lepidla zpět. Nabíjení se provádí prostřednictvím nabíječky Bosch Micro-USB. Praktický je ukazatel teploty a stavu baterie. Tepelná ochrana zaručuje bezpečné použití. Funkce Auto-Off zajišťuje automatické vypnutí po 5 minutách nečinnosti. Manipulace je velmi komfortní díky kompaktní konstrukci. Příslušenství zahrnuje nabíječku a 4 tavná lepidla UltraPower.

Výhody tavné pistole Bosch PKP 3,6 V

 • Komfortní lepení díky akumulátorovému provedení
 • Ukazatel teploty a stavu nabití
 • Automatické vypnutí po 5 minutách nečinnosti
 • Kompaktní konstrukce a snadná manipulace

Nevýhody tavné pistole Bosch PKP 3,6 V

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tavná pistole Rapid EG POINT

Rapid EG POINT
Větší obrázek na MALL.cz

Tavná pistole Rapid EG POINT o výkonu 80 W je určena na lepicí tyčinky o průměru 7 milimetrů. Umožňuje velmi široké použití v dílně, domácnosti, v kanceláři. Tavná pistole má rozměry 57×206×177 milimetrů a její hmotnost je 200 gramů. Nahřeje se za 10 minut. Trysky jsou velmi přesné. Praktický je také integrovaný stojan, který usnadňuje manipulaci. Tavná pistole je velmi kompaktní a dobře se ovládá.

Výhody tavné pistole Rapid EG POINT

 • Přesné trysky pro precizní lepení
 • Kompaktní provedení a snadné ovládání
 • Integrovaný stojan pro komfortní manipulaci
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody tavné pistole Rapid EG POINT

 • Delší doba nahřátí (10 minut)

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model tavné pistole Typ Materiál Hmotnost Držák Doba nahřátí Průměr lepidla
Bosch PKP 18 E elektrická plast 350 g ano 20 mm
Rapid G1000 elektrická plast 350 g ano 10 min 12 mm
Dremel  910 elektrická plast 240 g ano 7 mm
Bosch PKP 3,6 V akumulátorová hliník 260 g ne 15 s 7 mm
Rapid EG POINT elektrická plast 200 g ano 10 min 7 mm

Nejlepší tavné pistole: celkové srovnání a tipy k nákupu

Říkáte si, že tavná pistole se v domácnosti určitě neztratí? Tím si můžete být jisti! Nemáte-li žádné speciální nároky, pak vás jistě příjemně překvapí tavná pistole Rapid EG POINT, která je velmi lehká. Práce s ní je navíc přesná a efektivní. Potřebujete-li profesionální tavnou pistoli, potom se zaměřte na lepicí pistoli Bosch PKP 3,6 V v akumulátorovém provedení, které umožňuje pohodlnou, mobilní práci. Vyniká také rychlou dobou nahřátí. Která tavná pistole vás nejvíce zaujala?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *