Test – nejlepší domácí pekárny

Rate this post

Hnětení těsta není zrovna rychlé a kynutí je třeba hlídat. O všechny úkony potřebné k přípravě domácího chleba a pečiva bez konzervačních látek se postará domácí pekárna. Mě tento přístroj nadchnul a postupně zkouším nové a nové recepty!

Podle čeho domácí pekárnu vybírat? Zaměřte se zejména na možnost výběru různé hmotnosti chleba, dále také funkci udržování tepla a samozřejmě i programy, jaké vytipovaný přístroj nabízí. Zvažte také funkci odložený start, díky níž budete mít čerstvé pečivo k nedělní snídani!

Slaný, sladký, bílý, celozrnný, se semínky i bezlepkový, záleží jen na vás, jaký chléb si zkusíte vlastnoručně připravit. Domácí pekárny rozhodně nejsou určeny pouze k přípravě chleba a jejich využití je mnohem rozmanitější. Moderní pekárny zvládnou výrobu těst, povidel, džemů, marmelád, dortů, koláčů, sušenek, sekané, jogurtů a dalších dobrot.

Přehled nejlepších domácích pekáren

Domácí pekárna Tefal PF 610138 Home Bread Baguettes

Domácí pekárna Tefal PF 610138 Home Bread Baguettes s příkonem 1600 W nabízí 16 pečicích programů: bagety, sladké bagety, bagetové pečivo, základní chléb, francouzský chléb, celozrnný chléb, sladký chléb, rychlý chléb, bezlepkový chléb, chléb bez soli, omega 3 chléb, pouze pečení, kynuté těsto, těstoviny, koláč, džem.

Tefal PF 610138 Home Bread Baguettes
Větší obrázek na MALL.cz

Přípravu ještě více variant pečiva umožňují 2 pečicí nepřilnavé plechy na bagety. Možné je nastavit hmotnost (750 g, 1000 g, 1500 g). Propečení kůrky lze nastavit na 3 úrovně (světlá, střední, tmavá). Ovládací panel je velmi intuitivní. Samozřejmostí je odložený start bez zvukového signálu. Přístroj také nabízí možnost udržování teploty po dobu jedné hodiny. Součástí balení je nařezávač, štěteček, odměrka, lžička a hnětací hák. Praktická je také kniha receptů.

Výhody domácí pekárny Tefal PF 610138 Home Bread Baguettes

 • Pečicí plechy na bagety
 • Široké spektrum programů
 • Možnost nastavení propečení kůrky
 • Vysoký výkon

Nevýhody domácí pekárny Tefal PF 610138 Home Bread Baguettes

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Domácí pekárna ETA 814990000

Domácí pekárna chleba ETA814990000 o příkonu 600 W nabízí 12 přednastavených programů: klasik, rychlý, sladký, celozrnný, bezlepkový, těsto, hnětení, dort, džem, jogurt, pečení, vlastní. Nechybí ani možnost odloženého startu a paměť při výpadku elektrického proudu. Nechybí ani program pro individuální nastavení.

ETA 814990000
Větší obrázek na MALL.cz

Možné je také zvolit odložený start (až 15 hodin), dále zbarvení kůrky (3 úrovně) a velikost chleba (0,5 kg, 0,75 kg, 1 kg). Praktická je také funkce udržování teploty (až 60 minut). Skleněný průzor umožňuje kontrolu procesu pečení. Pečicí forma je opatřena antiadhezní povrchovou úpravou pro snadnou údržbu. Praktické sklopné držadlo usnadňuje manipulaci s nádobou. Na přehledném displeji je zobrazen stav přípravy. Hmotnost přístroje činí 4,1 kilogramů. Příslušenství zahrnuje pečicí formu, hnětací hák, odměrku, pohárek a háček. V balení nechybí ani brožura s recepty.

Výhody domácí pekárny ETA 814990000

 • Vlastní program pro individuální nastavení
 • Odložený start (až 15 hodin)
 • Funkce udržování teploty (až 60 minut)
 • Elegantní a kompaktní provedení

Nevýhody domácí pekárny ETA 814990000

 • Menší počet programů

>> Zjistit aktuální cenu

Domácí pekárna Gorenje BMW1600WG

Domácí pekárna Gorenje BM1600WG o výkonu ohřevu 850 W nabízí 16 přednastavených programů, včetně programu na kynutí těsta, výrobu bezlepkového chleba, domácího jogurtu, džemu a podobně. Vyjímatelná nádoba je opatřena nepřilnavým povrchem. Kontrolní průzor umožňuje sledování procesu pečení. K dispozici jsou 3 velikosti chleba. Praktický je akustický signál ovládání provozu, odložený start a také funkce udržování teploty. Možný je také výběr úrovně zhnědnutí kůrky CrustChoice

Gorenje BMW1600WG
Větší obrázek na MALL.cz

Nechybí ani gumové nožičky pro větší stabilitu přístroje a funkce automatického vypnutí rovněž zvyšuje bezpečnost. V balení se nachází také odměrka a odměrná lžíce. Připojovací kabel měří 1 metr.

Výhody domácí pekárny Gorenje BMW1600WG

 • Široké spektrum programů
 • Velká kapacita (až 1,6 kg)
 • Odložený start
 • Kontrolní průzor

Nevýhody domácí pekárny Gorenje BMW1600WG

 • Větší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Domácí pekárna Tefal PF220838 Pain Plaisir

Domácí pekárna Tefal PF220838 Pain Plaisir o příkonu 650 W umožňuje přípravu klasického i zdravého pečiva, například bezlepkového chleba. Je možné vybrat si ze 17 automatických programů. Celkem 10 programů pro pečení chleba (bezlepkový chléb, sladký bezlepkový chléb, bezlepkové koláče, základní chléb, rychlý základní chléb, francouzský chléb, celozrnný chléb, rychlý celozrnný chléb, sladký chléb/brioška, žitný chléb). Dále nabízí 7 programů (těsto na pizzu, těstoviny, koláč, kaše, cereálie, džem, pouze pečení).

Tefal PF220838 Pain Plaisir
Větší obrázek na MALL.cz

Kapacita této domácí pekárny je 1 kilogram (možnost nastavení na 500 g, 750 g, 1 000 g). Lze nastavit také zabarvení kůrky (světlá, střední, tmavá). Odložený start je možné nastavit až na 15 hodin, funkci udržení teploty na 1 hodinu. Pečicí nádoba a hnětací lopatka jsou opatřeny nepřilnavým povrchem. Velký LCD displej zaručuje intuitivní ovládání. Příslušenství zahrnuje knížku s 28 recepty, odměrku, lžíce, hnětací lopatka a hnětací hák.

Výhody domácí pekárny Tefal PF220838 Pain Plaisir

 • Široká škála automatických programů pro zdravé pečení
 • Odložený start (15 hodin)
 • Možnost nastavení hmotnosti
 • Bohaté příslušenství

Nevýhody domácí pekárny Tefal PF220838 Pain Plaisir

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Domácí pekárna GUZZANTI GZ 620

Domácí pekárna Guzzanti GZ 620 o příkonu 550 W je charakteristická neobyčejně snadnou obsluhou pro přípravu zdravého chleba. Mezi 19 programy lze najít: bezlepkový chléb, rýžový chléb, francouzský chléb, celozrnný chléb, zavařenina, jogurt, džem, těsto na koláče, dezert, rozmrazování, rýže. Propečení kůrky může být světlé, střední a tmavé.

GUZZANTI GZ 620
Větší obrázek na MALL.cz

Hmotnost chleba lze nastavit na 500 g, 750 g a 1 000 g. Start lze odložit až o 15 hodin, udržení teploty je možné po dobu 60 minut. Povrch pekárny vážící 5,5 kg je vyroben z nerezové oceli, vyjímatelná nádoba i hnětací hák jsou opatřeny nepřilnavým povrchem. Skleněné okénko ve víku umožňuje kontrolu procesu pečení. Napájecí kabel měří 1,2 m.

Výhody domácí pekárny GUZZANTI GZ 620

 • 19 programů na přípravu pečiva zavařenin, jogurtů apod.
 • Elegantní provedení
 • Odložený start
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody domácí pekárny GUZZANTI GZ 620

 • Nižší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model domácí pekárny Příkon Počet pečicích programů Maximální hmotnost chleba Počet hnětacích háků Funkce udržení teploty Barva
Tefal PF 610138 Home Bread Baguettes 1600 W 16 1,5 kg 2 ano bílá
ETA 814990000 600 W 12 1 kg 1 ano bílá
Gorenje BMW1600WG 850 W 16 1,6 kg 2 ano bílá/stříbrná
Tefal PF220838 Pain Plaisir 650 W 17 1 kg 1 ano černá
GUZZANTI GZ 620 550 W 19 1 kg 1 ne černá/nerezová

Hodnocení nejlepších domácích pekáren a doporučení k výběru

Stále nevíte, kterou domácí pekárnu si zvolit? Nenáročným uživatelům mohu jedině doporučit domácí pekárnu ETA 814990000, která za příznivou cenu nabízí praktické programy. Jestliže nehodláte nic ponechat náhodě, potom by vaší pozornosti neměla uniknout domácí pekárna Tefal PF 610138 Home Bread Baguettes, která se vyznačuje vysokým výkonem, širokou škálou programů a širokým příslušenstvím včetně pečicích plechů na přípravu baget. Také už se nemůžete dočkat, až si připravíte křupavý domácí chléb s minimem úsilí a přesně podle vaší chuti!

One reply to Test – nejlepší domácí pekárny

 1. Tady ty domácí pekárny jsou skvělá věc. Také bych do budoucna něco takového chtěla. Chtěla jsem si to koupit letos, ale bohužel jsem nakonec byla nucená investovat do nového hnětače těsta. Je to věc, kterou využívám celkem často, takže jsem nakonec investovala do jednoho poměrně drahého. Tak snad mi dlouho vydrží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *