Test: Nejlepší vřetenové sekačky

Rate this post

Jak dosáhnout krásného trávníku bez benzínu nebo elektřiny? Pokud se vám nechce investovat příliš mnoho peněz do klasické motorové sekačky, potom by vaše volba mohla padnout na vřetenovou sekačku. Ta má spoustu výhod a při sečení menších travnatých ploch je naprosto dostačující. V čem tedy spočívají její pozitiva?

Vřetenové sekačky jsou ideálním pomocníkem na předzahrádky nebo menší plochy, kde není možnost připojení přístroje do sítě. Jejich výhodou je snadná manipulace, takže sekat s nimi zvládne téměř každý, i děti, které se do práce na zahradě jistě rády zapojí. Díky poměrně nízké hmotnosti se také snadno přenáší a díky menším rozměrům nepřekáží v garáži nebo ve sklepě. Která vřetenová sekačka bude ideálním pomocníkem na vaši malou zahrádku?

Srovnání nejlepších vřetenových sekaček

Podle čeho vřetenovou sekačku vybírat? Směrodatný by pro vás měl být samozřejmě co největší záběr, ale neméně podstatná je nízká hmotnost, díky níž zvládne sekačku ovládat každý. Podstatná je také skladnost sekačky, zvlášť pokud ji potřebujete k sečení pouze menší předzahrádky, nebo se ji chystáte často převážet na jinou zahrádku.

Vřetenová sekačka Alko Soft Touch 380 HM Premium

Alko Soft Touch 380 HM Premium
Větší obrázek na MALL.cz

Vřetenová sekačka Alko Soft Touch 380 HM Premium vyniká velmi šetrnou bezdotykovou metodou sečení na rovné ploše do velikosti 250 m2. Nastavení výšky střihu je možné do 4 poloh v rozmezí 14–35 milimetrů. Šířka záběrů činí 38 centimetrů. Sekačka váží 10 kilogramů, což je praktické z hlediska účinnosti sečení. Speciální vřeteno s pěti kvalitními, speciálně tvarovanými noži umožňuje precizní zastřižení trávníku v anglickém stylu. Přístroj se vyznačuje velmi tichým chodem. Díky speciálně profilovaným, drsným gumovým kolům je zajištěn dobrý tah a samozřejmě také rychlý start vřetena. Provoz této sekačky je velmi ekologický. V případě zájmu je možné dokoupit také sběrný koš.

Výhody vřetenové sekačky Alko Soft Touch 380 HM Premium

 • Nízká pořizovací cena
 • Čistý a přesný střih
 • Šetrná bezdotyková sekací technika spodního nože
 • Speciálně tvarované nože

Nevýhody vřetenové sekačky Alko Soft Touch 380 HM Premium

 • Vyšší hmotnost (10 kilogramů)

>> Zjistit aktuální cenu

Vřetenová sekačka Bosch AHM 30

Bosch AHM 30
Větší obrázek na MALL.cz

Ruční vřetenová sekačka Bosch AHM 30 zaručuje precizní sestřižení menších travnatých ploch, což zaručuje účinný princip nůžkového střihu. Cylindrický žací systém je tvořen 4 vřetenovými noži z kalené oceli. Nastavení protinože se provádí aretací zaklapnutím. Sekačka o hmotnosti 6,4 kilogramů má záběr 30 centimetrů. Nastavování žací výšky je plynulé v rozsahu 12–40 milimetrů. Aretace se provádí jedním stiskem sloužícím k nastavení spodního nože, bez nutnosti použít nástroje. Cylindrický nožový válec, který se nachází na kuličkových ložiskách, nevyžaduje žádnou údržbu.

Výhody vřetenové sekačky Bosch AHM 30

 • Precizní sestřih díky principu nůžkového střihu
 • Jednoduchá aretace jedním stisknutím
 • Velké rozmezí nastavení žací výšky (12–40 milimetrů)
 • Nízká hmotnost pro snadnou manipulaci

Nevýhody vřetenové sekačky Bosch AHM 30

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vřetenová sekačka Gardena 380 EC

Gardena 380 EC
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrickou vřetenovou sekačku 380 EC s motorem o výkonu 0,4 kW nabízí možnost sekání pouze na ruční pohon pro eliminaci hluku nebo v případě nemožnosti připojení na síť. Přístroj je určen pro sekání travnatých ploch do rozlohy 500 m2. Šířka záběru je 38 centimetrů. Řetěz lze plynule nastavit do výšky 12–42 milimetrů pomocí ručního regulátoru. Sekačka váží 12 kilogramů. Bezdotyková řezací technika zaručuje velmi přesný střih, neboť nedochází ke kontaktu nožového válce a spodního nože. Výsledkem je tak rovný, neroztřepený trávník. Velká kola se postarají o snadnou manipulaci i pojezd. Samozřejmostí je také velmi tichý chod. Skládací rám s rychlouzávěrem minimalizuje nároky na prostor při skladování i při přepravě. K sekačce je možné dokoupit sběrný koš.

Výhody vřetenové sekačky Gardena 380 EC

 • Elektrická sekačka umožňující sekání na ruční pohon
 • Účinná bezdotyková řezací technika (bez kontaktu nožového válce a spodního nože)
 • Velmi tichý chod
 • Precizní zastřižení menší travnaté plochy

Nevýhody vřetenové sekačky Gardena 380 EC

 • Vyšší hmotnost (12 kilogramů)

>> Zjistit aktuální cenu

Vřetenová sekačka Gardena 400 C

Gardena 400 C
Větší obrázek na MALL.cz

Vřetenová sekačka Gardena 400 C disponuje kaleným nožovým válcem z kvalitní oceli. Nepřilnavý povlak a spodní nůž zajišťují precizní řez travnaté plochy o rozloze 250 m2. Šířka záběru činí 40 centimetrů. Výška sečení se pohybuje v rozmezí 12–42 milimetrů. Sekačka váží pouhých 9,4 kilogramů. Výšku sekání je možné nastavit do 4 poloh na stupnici, která se nachází na stranách sekačky. Nespornou výhodou této sekačky je bezkontaktní technika sekání, neboť nožový válec a spodní nůž se nedotýkají. Díky tomu se sekačka vyznačuje velmi tichým chodem. Sekačka umožňuje velmi snadnou manipulaci díky ergonomicky tvarovanému madlu a také velkým kolečkům. Snadné přenášení je zaručeno díky tvarovanému rámu s 2 možnostmi uchopení. Pro úsporu místa při skladování nebo přepravě je sekačka opatřena odnímatelnou rukojetí, přičemž složení sekačky je záležitostí chvilky.

Výhody vřetenové sekačky Gardena 400 C

 • Velký záběr (40 centimetrů)
 • Odnímatelná rukojeť pro snadné skladování a transport
 • 4 polohy výšky sekání
 • Tichý chod a snadná manipulace

Nevýhody vřetenové sekačky Gardena 400 C

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vřetenová sekačka MTD RM 380

MTD RM 380
Větší obrázek na MALL.cz

Vřetenová sekačka MTD RM 380 je praktickým pomocníkem pro sečení předzahrádek a menších ploch. Vyznačuje se tichým chodem a samozřejmě také ekonomickým provozem. Průměr kol je 20 centimetrů. Záběr sekačky činí 38 centimetrů. Ocelový podvozek zajišťuje dostatečnou stabilitu. Výšku sečení je možné nastavit do 4 poloh v rozmezí 13–38 milimetrů. Tato sekačka váží 9 kilogramů. Sekačka je vybavena bočním deflektorem a kuličkovými ložisky na výstupní hřídeli. Nechybí ani ergonomická řidítka, která lze snadno složit při skladování nebo přepravě.

Výhody vřetenové sekačky MTD RM 380

 • Skládací ergonomická řidítka
 • Nízká hmotnost pro snadnou manipulaci (9 kilogramů)
 • 4 polohy pro nastavení výšky
 • Možnost dokoupení sběrného koše

Nevýhody vřetenové sekačky MTD RM 380

 • Méně stabilní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model vřetenové sekačky Záběr Šasi Hmotnost Nastavení výšky střihu Cena  
Alko Soft Touch 380 HM Premium 38 cm plast 10 kg ano 2500-3500 Kč
Bosch AHM 30 30 cm plast 6,4 kg ano 1700-2500 Kč
Gardena 380 EC 38 cm 12 kg ano 7000-9000 Kč
Gardena 400 C 40 cm 9,4 kg ano 3500-5000 Kč
MTD RM 380 38 cm ocel 9 kg ano 2500-4000 Kč

Závěrečné srovnání vřetenových sekaček

Pomohlo vám srovnání k výběru vhodné vřetenové sekačky? Jestliže se stále nemůžete rozhodnout pro konkrétní model, potom vám s údržbou zahrádky nepochybně pomůže například vřetenová sekačka Alko Soft Touch 380 HM Premium, která je charakteristická velmi dobrými parametry. Pro náročné zahrádkáře je ideálním kandidátem vřetenová sekačka Gardena 400 C, která vyniká vyšším záběrem, poměrně nízkou hmotností a precizním střihem.

One reply to Test: Nejlepší vřetenové sekačky

 1. Dost teď přemýšlím nad tím, že si nějakou takovouto jednoduchou sekačku koupím také. Před třemi lety jsem si koupil poměrně drahou sekačku, která má všechny možné i nemožné funkce a bohužel se mi minulé léto právě po třech letech rozbila. Podle všeho je to závada nějakého mikrospínače ke kterému se nejde nijak jednoduše dostat. Servis by vyšel dost draho, tak nevím co s tím. Tak si říkám, že ji zatím nechám v garáži než něco vymyslím a místo toho si na toto léto koupím nějakou levnější a hlavně jednodušší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *