Jak vybrat horkovzdušnou troubu

Rate this post

Hledáte spolehlivou a všestrannou horkovzdušnou troubu? Podívejte se na mé vlastní srovnání nejlepších vestavných trub. A na co se při výběru zaměřit?

Kromě horkého vzduchu a grilu je velmi užitečné také samočištění, teleskopické výsuvy, rychloohřev a další praktické funkce, které moderní trouby nabízí. Každý však preferuje něco jiného, proto je třeba zvážit, které funkce pro vás mají smysl a které jsou pro vás zbytečné.

Vestavné horkovzdušné trouby: přehled nejlepších modelů

Vestavná horkovzdušná trouba Bosch HBG6750S1

Vestavná multifunkční trouba Bosch HBG6750S1 disponuje závěsnými rošty a teleskopickým výsuvem. Funkce AutoPilot se postará o velmi dobré výsledky pečení.

Trouba nabízí 13 pečicích programů: 4D horký vzduch, horní + spodní ohřev, horký vzduch Eco, horní + spodní ohřev Eco, gril s cirkulací vzduchu, velkoplošný gril, maloplošný gril, pizza, mírný ohřev, dolní ohřev, rozmrazování, udržování teploty, předehřívání nádobí. Trouba spadá do energetické třídy A. Její objem činí 71 litrů. Elektronická regulace teploty je možná v rozmezí 30–300°C. Nechybí ani automatické programy (kuře neplněné, krůtí prsa, vepřová krkovice bez kosti, dušené hovězí, telecí pečeně, jehněčí bez kosti, sekaná, guláš, hovězí závitky, zelenina). Praktické je pyrolytické samočištění bez nutnosti použít chemické přípravky.

Bosch HBG6750S1
Větší obrázek na MALL.cz

Elektronické hodiny umožňují nastavení doby i konce pečení. Rychloohřev zkracuje dobu nutno k předehřátí trouby a šetří elektrickou energii. O blokaci ovládacího panelu se postará dětská pojistka. Praktické je tlumené dovírání i otevírání dvířek SoftMove. Designové madlo je vyrobeno z nerezové oceli. Příslušenství zahrnuje smaltovaný plech, kombinovaný rošt a univerzální pánev.

Rozměry trouby

 • 59,5×59,5×54,8 cm (VxŠxH)

Rozměry pro vestavbu

 • 58,5×56×55 cm (VxŠxH)

Výhody horkovzdušné trouby Bosch HBG6750S1

 • 4D horký vzduch pro perfektní distribuci tepla
 • Pyrolytické samočištění
 • Rychloohřev
 • Velký objem trouby

Nevýhody horkovzdušné trouby Bosch HBG6750S1

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná horkovzdušná trouba Beko BVR 35500 XMS

Multifunkční vestavná trouba Beko BVR 35500 XMS energetické třídy A je opatřena teleskopickými pojezdy a plně elektronickým dotykovým ovládáním. Její objem činí 80 litrů.

Beko BVR 35500 XMS
Větší obrázek na MALL.cz

Trouba nabízí následující programy: klasické statické pečení, pravý horký vzduch, funkce 3D, funkce pizza, plný gril + ventilátor, plný gril, dolní gril, spodní ohřev, udržování teploty, rozmrazování potravin, pomalé pečení, nízkoteplotní pečení, Eco pečení s ventilátorem.

Technologie Split and Cook umožňuje dvouteplotní pečení a funkce Booster zaručuje rychlé předehřátí. Nedocenitelné je ovládání v češtině a pomalé dovírání dvířek Soft Close. Nechybí ani dětský zámek a vnitřní osvětlení. Nano povrchová úprava dvířek zajišťuje snadné čištění, o čištění vnitřního prostoru se postará zadní katalytická deska. Součástí balení je plech na pečení, hluboký plech, rošt a 2 teleskopické výsuvy.

Rozměry trouby

 • 59,5×59,4×56,7 cm (VxŠxH)

Rozměry pro vestavbu

 • 59×56×55 cm (VxŠxH)

Výhody horkovzdušné trouby Beko BVR 35500 XMS

 • Funkce Split and Cook pro dvouteplotní pečení
 • Teleskopické pojezdy
 • Funkce Booster pro rychlé předehřátí
 • Soft Close pro pomalé zavírání dvířek

Nevýhody horkovzdušné trouby Beko BVR 35500 XMS

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná horkovzdušná trouba Siemens HB63AS521

Vestavná trouba Siemens HB63AS521 o objemu 63 litrů spadá do energetické třídy A. Zaujme extrahladkým smaltem titanGlanz. Údržba je snadná díky samočistící funkci activeClean. Teplota přední strany dvířek není vyšší než 30

Siemens HB63AS521
Větší obrázek na MALL.cz

°C. Automatický rychloohřev šetří čas i energii. Trouba disponuje těmito programy: horní/dolní ohřev, 3D horký vzduch, Eco horký vzduch, samostatný dolní ohřev, cirkulační gril, Vario – velkoplošný gril.

Nechybí ani bezpečnostní vypínání a elektronické hodiny s programováním. Ovládací knoflíky jsou zápustné. Manipulaci usnadňuje dvojnásobný teleskopický výsuv. Nedocenitelná je rovněž dětská pojistka. Příslušenství obsahuje kombinovaný rošt a univerzální pánev.

Rozměry trouby

 • 59,9×59,5×54,8 cm (VxŠxH)

Rozměry pro vestavbu

 • 57×59,5×54,8 cm (VxŠxH)

Výhody horkovzdušné trouby Siemens HB63AS521

 • Automatický rychloohřev
 • Samočisticí funkce activeClean
 • Extrahladký smalt titanGlanz
 • Dvojnásobný teleskopický výsuv

Nevýhody horkovzdušné trouby Siemens HB63AS521

 • Menší objem trouby (63 litrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná horkovzdušná trouba Mora VT 777 BX

Multifunkční vestavná trouba Mora VT 777 BX energetické třídy A+ zaujme luxusním černým provedením. Pečení je možné s využitím následujících funkcí: horní a dolní topné těleso, horní ohřev, dolní ohřev, gril, velký gril, gril s ventilátorem, horký vzduch a dolní ohřev, pravý horký vzduch, dolní ohřev a ventilátor, rychlý předehřev, udržování teploty, čištění trouby, rozmrazování, Eco pečení. Trouba rovněž nabízí 8 přednastavených programů (jogurt, chleba, pizza, cookies, kuře, kotlety a řízky, skopové maso, pomalé pečení). Maximální teplota činí 275°C. Možné je pečení ve 4 úrovních.

Smalt v troubě je opatřen kvalitní povrchovou úpravou SilverMatte. Dvířka zůstávají chladná díky trojitému zasklení.

Mora VT 777 BX
Větší obrázek na MALL.cz

Trouba také disponuje dynamickým chladicím systémem a přehledným digitálním ovládáním. Samozřejmostí je programování doby pečení. Praktický je ukazatel teploty v troubě. Odnímatelná vnitřní skleněná strana dvířek umožňuje snadné čištění, stejně jako TouchFree inox úprava proti otiskům prstů. Součástí je bohaté příslušenství (teleskopické pojezdy na 1 úrovni, hluboký plech, mělký smaltovaný plech, pečicí rošt).

Rozměry trouby

 • 59,5×59,7×56,7 cm (VxŠxH)

Rozměry pro vestavbu

 • 59×56×55 cm (VxŠxH)

Výhody horkovzdušné trouby Mora VT 777 BX

 • Water systém pro snadné čištění
 • 8 přednastavených programů
 • Nízká pořizovací cena
 • TouchFree inox úprava proti otiskům prstů

Nevýhody horkovzdušné trouby Mora VT 777 BX

 • Menší objem trouby (65 litrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná horkovzdušná trouba Electrolux EOA43400OX

Vestavná trouba Electrolux EOA3400AOX disponuje horkovzdušnou funkcí a grilem. Ovládání zajišťují dva otočné knoflíky a displej. Trouba nabízí mnoho funkcí: spodní ohřev, ventilátor s grilem (infrapečení), ventilátor s grilem (infrapečení) + spodní, kruhové těleso + ventilátor, gril, vrchní ohřev, horní + spodní ohřev, vrchní ohřev + gril. Vnitřní prostor se vyznačuje velkým objemem (74 litrů). Rošty lze umístit do devíti různých poloh a péct více pokrmů najednou. Dvířka zůstávají chladná díky izolaci. Povrchová úprava zabraňuje otiskům prstů.

Praktické je katalytické samočištění a také systém ohřevu UltraFan Plus pro rovnoměrné vedení vzduchu. Dvířka se velmi snadno umývají. Příslušenství obsahuje mělký plech, hluboký plech a pečicí mřížku.

Výhody horkovzdušné trouby Electrolux EOA43400OX

Electrolux EOA43400OX
Větší obrázek na MALL.cz
 • 9 možných poloh pro umístění roštů
 • Systém UltraFan Plus pro rovnoměrné vedení vzduchu
 • Povrchová úprava proti otiskům prstů
 • Velký vnitřní prostor (74 litrů)

Nevýhody horkovzdušné trouby Electrolux EOA43400OX

 • Menší počet programů

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ horkovzdušné trouby Příkon Objem Počet programů Gril Vysouvání plechu Čištění trouby Barva Energetická třída
Bosch HBG6750S1 3650 W 71 l 13 ano závěsné rošty pyrolýza inox A+
Beko BVR 35500 XMS 3500 W 80 l 14 ano teleskopické katalytické desky černá A
Siemens HB63AS521 3650 W 63 l 6 ano závěsné rošty ecoClean nerezová A
Mora VT 777 BX 3300 W 65 l 15 ano teleskopické water system černá A+
Electrolux EOA43400OX 2780 W 72 l 8 ano teleskopické katalytické desky nerezová/černá A

Celkové hodnocení nejlepších horkovzdušných trub

Stále se nemůžete rozhodnout? Z mého srovnání vychází s ohledem na funkce a cenu velmi dobře horkovzdušná trouba Mora VT 777 BX. Pro náročnější kuchaře je dle mého názoru vhodným kandidátem horkovzdušná trouba Bosch HBG6750S1. Montáž vestavné trouby vyžaduje profesionální znalosti. Zkušeného řemeslníka naleznete například na serveru Poptávej.cz.

One reply to Jak vybrat horkovzdušnou troubu

 1. No, já mám doma normální plynovou troubu a za ta léta už jsem si na ni prostě zvykla. Horkovzdušnou bych asi nechtěla. Nad čím ale teď hodně uvažuji je konvektomat. Nedávno jsem to viděla v akci a říkám si, že něco takového bych doma využila. Nemá někdo náhodou tipy ohledně výběru? Díky. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *