Bohemia Energy – zákaznické centrum

tarifomat_energie_22_468120

Za poslední dva roky se český trh s energiemi otřásá v základech. Mezi vlivnými hráči na poli s plynem a elektřinou se čím dál častěji skloňuje jméno společnosti Bohemia Energy. Více než desetiletá tradice firmy zaručuje stálost nabízených služeb a události posledních měsíců naznačují rozšiřování nabídky, zákazníků a jako příjemný bonus pravděpodobně i snížení cen energií.

Společnost Bohemia Energy entity s. r. o., někdy uváděna také jako BEe, figuruje na českém trhu jako největší ryze alternativní dodavatel elektrické energie a zemního plynu. Její vznik se datuje do roku 2005 a je spojen se jménem Jiřího Písaříka. Každoroční nárůst zákázníků může být jedním z ukazatelů spokojenosti s nabízenými službami a cenami.

Narozdíl od gigantů odvětví, jakými jsou například ČEZ, RWE nebo E.ON se profiluje Bohemia Energy jako názkonákladová společnost, jejímž cílem je nákup a prodej energií za výhodou cenu, avšak v maximální kvalitě. Mezi nejčastější zákazníky firmy patří domácnosti, drobní podnikatelé, závody a podniky, jakým je třeba pražská Nemocnice Na Františku. V seznamu zákazníků však figurují i velké státní instituce či celá města, příkladem může být Brno, Česká Kamenice nebo město vyhlášené svojí prvotřídní bižuterií – Jablonec nad Nisou. Celkový počet odběrných míst v loňském roce dalece přesáhl půlmiliononovou hranici.


bohemia energy - logo

Zákazník na prvním místě

Specifické postavení si společnost mezi svými konkurenty i zákazníky získala také svých způsobem oslovování nových zákazníků a servisem, který těm stávajícím dokáže poskytovat. Již na začátku celého podnikání stál jednoduchý nápad, a to nabídnout domácnostem a menším firmám energie prostřednictím školených zástupců, nabízejích služby přímo konečnému zákazníkovi a také vize nabízet službu přehledně na internetu. Právě tato úspora zaměstnanců a  reklamního materiálů se pak projevuje ve velmi příznivých cenách, které může Bohemia Energy nabídnout. S postupem času se projevilo, že je potřeba výrazně zjednodušit proces přestupu zákazníků po byrokratické stránce, a tak se společnost rozhodla zcela převzít iniciativu v přestupu zákazníků od bývalých dodavatelů. V současné chvíli je tak možné začít odebírat plyn a elektřinu od BeE bez složitého papírování a vyřizování.

Jak je patrné z webových stránek www.bohemiaenergy.cz, zákaznický servis je důležitou součástí chodu společnosti. A tak je možné již na webu nalézt odpovědi na otázky spojené s přechodem od jiného dodavatele, cenovou kalkulaci nabízených energií, podrobné informace o chodu firmy či přístup do soukromé webové kanceláře, z níž je možné spravovat vlastní účty za využité energie.

Video: nový reklamní spot

Poštovní spojení

Chcete i Vy ušetřit několik tisíc korun?

Můžete zde získat úsporu až 70 % na elektřině a plynu!

Se zákaznickým servisem, který Bohemia Energy nabízí, úzce souvisí nejrůznější metody a způsoby, jak lze společnost kontaktovat. I v této oblasti BEe mírně vyniká. Základní způsob však zůstává pro zákazníky především elektronická pošta. Své dotazy, připomínky či žádosti o kalkulace ceny můžete psát na e-mailovou adresu kontakt@bohemiaenergy.cz. Pokud do zprávy uvedete svoji roční spotřebu elektřiny či plynu, distribuční sazbu a jméno vašeho stávajícího dodavatele, pracovníci BBe vám spočítají, kolik peněz můžete ušetřit při přestupu k Bohemia Energy.

Stejnou službu výpočtu úspor můžete využít také na webových stránkách, kde je možné pod odkazem „Staňte se zákazníkem“ vyplnit přehledný formulář a po vypočítání výhodných cen se vám rovnou sám telefonicky ozve obchodní zástupce firmy a bude s vámi zdarma konzultovat úspory spojené s odběrem elektrické energie a pozemního plynu. Kalkulačku, kde si můžete ověřit, jestli by se vám vyplatila změna dodavatele najdete zde.

Telefonické spojení

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se se společností kontaktovat, je pouze zvednou telefon, vytočit číslo 844 10 10 10 a na všem potřebném se domluvit se školenou operátorkou. Na webových stránkách jsou k nalezení i další telefonní čísla, odkazující k jednotlivým konkrétním službám. Při telefonování se zákaznickm servisem se vám pravědpodobně bude hodit mít při ruce dosavadní fakturu za elektřinu a plyn, aby s vámi mohli operátoři rovnou spočítat případné úspory při přechodu k BEe, nebo vyřešit nesrovnalosti ve vyúčtování. Zákaznická linka funguje každý všední den od 7:00 do 20:00 hodin, o víkendech v rozmezí 9:00—17:30 hodin. Tedy, zavolat můžete téměř kdykoliv.

Přístupné sociální sítě

Kontaktovat společnost Bohemia Energy je možné také pomocí sociálních sítí, a to FacebookTwitter. Zde je možné nejen sdílet zkušenosti s firmou a jejími nabídkami, ale také sledovat aktuální články  či zprávy, které sama společnost zveřejňuje. Aktuálně si zde můžete přečíst například zajímavý rozhovor se zakladatelem a ředitelem Jiřím Písaříkem.

Zákaznické centrum

Pracujete­-li v Praze, případně máte-li to do hlavního města co by kamenem dohodil, jistě neopomeňte také možnost zastavit se v zákaznickém centru. Přímo naproti Masarykova nádraží v ulici Na Poříčí 24-26, Praha 1 můžete najít nově zrekonstruované -zákaznické centrum společnosti Bohemia Energy.  Přesné časy, kdy jste k posezení a konzultaci zvání, si můžete pročíst v přehledné tabulce:

Provozní doba zákaznického centra:

Pondělí                8:00—17:00 hodin

Úterý                   8:00—17:00 hodin

Středa                 8:00—17:00 hodin

Čtvrtek                8:00—17:00 hodin

Pátek                   8:00—13:30 hodin

Pokud byste cestou bloudili, můžete využít mapu.

Společnost ve společnosti

Jak bývá v posledních dobrým zvykem, velké podniky a společnosti se zapojují také do společenského života, stávají se sponzory nejrůznějších neziskových organizací a charitativních projektů. Nejinak je tomu také v případě společnosti Bohemia Energy, která je jedním z generálních partnerů občanského sdružení Život dětem, jejichž hlavním cílem je podpora závažně nemocných dětí v domácí péči. Bohemia Energy nově také navázala spolupráci s projektem Streetwork online, pomáhajícím prostřednictvím internetu dětem a mladistvým, kteří jsou ohrožení sociálním vyloučením. Na webové adrese www.jdidoklubu.cz si i vy můžete vyzkoušet, jak takové nízkoprahové centrum (neboli „klub“) funguje.

Vaše energie

Především snahou přiblížit se zákazníkovým potřebám a tlakem na snižování cen energií se stává ze společnosti Bohemia Energy jeden z předních hráčů na hřišti českých dodavatelů plynu a elektřiny. Pokud jste s cenami či chováním svého dodavatele nespokojeni, není problém využít telefonní linku, napsat mail, či kontaktovat BBe na facebooku.

21 komentářů k “Bohemia Energy – zákaznické centrum

  1. Já jim kvůli navýšení záloh volal, protože mi to přišlo celý nesmyslný, když mi s vyúčtováním přitom vraceli. Slečna si to u sebe prošustrovala a po telefonu se pak začla strašně omlouvat, že sama nechápe důvod navýšení, když byl přeplatek, tak mi po telefonu přislíbila, že to dá do původního stavu. Pro jistotu jsem si ještě raději nechal poslat potvrzení. Takže za mě zkušenost taková, že raději zavolat na přímo, kde se s nimi můžete domluvit, než se tady s tím vypisovat a nikdo vám na to nedá ofiko odpověď.

   1. já na stanovování záloh využívám svojí online kancelář, co mi zpřístupnili po tom co jsem se u nich zaregistroval, oni to každý rok nastavý podle spotřeby, ale raději to tam ještě chodím kontrolovat jestli nám to bude k naší spotřebě stačit. Jak asi na to mají nějaký svoje měřidlo, protože když já odhaduju že mi to stačit nebude tak jim to většinou vychází + ještě s malým přeplatkem. Co jsem u nich tak na tom asi furt dělají.

 1. zřejmě jsem přecházel v docela dobrým roce, protože od té doby co jsem u Bohemia Energy, tak mi každý rok o trochu ty poplatky snížili a tenhle rok má být na energie vůbec dobrý, tak to nám snad přijdou i dobrý přeplatky…

 2. pro mě je u nich nejjednodušší vlízt si na ty jejich stránky a pořešit co chci bez toho abych to musel někomu vysvětlovat… Jinak jak jste napsali, tak přesně tak jsme to měli, napsali jsme jim na ten jejich email a oni nám poslali výpočet toho kolik bychom u nich ušetřili a to jsme pak i reálně uskutečnilo…

 3. mě kontaktovala paní, jestli bych nechtěl změnit dodavatele a přejít k bohemia energy která nabízí momentálně zvýhodnění na plyn, dohodli jsme se na setkání kde mi vše osvětlila, rovnou jsem se s ní dohodl na odebírání a sepsal smlouvu na dva roky a zatím vše probíhá podle plánu.

  1. Já byl od nich asi před 14 dny telefonicky kontaktován. Nabízen mi byl NT 24 hodin denně. Tak nějak v tom vidím předběžné opatření proti tarifní struktuře. Jako zprvu jsem si říkal, že to bude zbytečné, se tak brzo proti tomu zaopatřovat, ale nabídka se mi jevila celkem slibně. Po telefonu jsme jim nic nepotvrdil, ale nechal jsem si smluvit schůzku s jejich zástupcem. Do tří dnů byl u nás a vše jsme probrali osobně a slevu jsme si u nich sjednali.

 4. Mně se u Bohemia energy osvědčil facebook. Poslal jsem jim dotaz ohledně nastavení výše záloh a do dvou hodek jsem měl odpověď zpátky. Takže jsem určitě rád, že fungují i přes tento pro mnohé modernější systém.

 5. Bydlím sice v Praze a jejich pobočku mám po ruce, ale jsem rád, že jsem kvůli změně doručovací adresy složenky služebního bytu, nemusel nikam běhat a stačilo mi zavolat na jejich zákaznickou linku, kde mi vše pomohli převést.

 6. Lidi nadávají na barevný linky a přitom je mají i ostatní firmy, přitom když si najedu na jejich stránky, tak se k nim v poho dovolám i přes běžnou linku. Co se mi u Bohemie líbí je, že když v týdnu nestihnu vyřizovat, tak je mohu zastihnout i během víkendu, což třeba můj bývalý dodavatel neměl.

  1. Já teda nerada řeším veškeré záležitosti po telefonu, přijde mi to neosobní, takže si raději zajdu k nim na pobočku, kde to můžu řešit s někým tváří v tvář. Zatím jsem tam tedy byla pouze dvakrát, ale vše vyřešeno ku spokojenosti obou stran.

   1. Jenže kolik lidí má tu pobočku po ruce, když je pouze v Praze. Jak píše pan Vítězslav Novotný nejjednodušším řešením je pak vlézt si na stránkách do “vlastní” kanceláře a vše si vyřešit přes ní, když mě to nic nestojí… peníze žádné a čas minimální. Asi jedenkráte jsem využil jejich infolinky, kde mi nanavigovali, kde jaký formulář ze stránek jim mám zaslat ohledně přepisu elektřiny na nového majitele a měl jsem vyřízeno. Nový majitel už pak vše řešil sám.

 7. Nezáleží pouze na dobrém zákaznickém servisu a nízkých cenách, ale i na tom, zda firma disponuje dobrými zaměstnanci, jelikož pokud si to člověk nezařizuje sám z vlastní vůle, že si to aktivně vyhledává, ale dodavatele mění skrze zástupce, který k němu zrovna dorazil domů, tak je třeba, aby ho uměl uvést do obrazu a ten nepolíbený věděl o jakou změnu se vůbec jedná, co se mu změní a co zas ne, a aby nakonec z toho zákazník, ne zástupce, vyšel jako vítěz, jelikož toho se to hlavně týká. Jsem rád, že v tomto ohledu jsme narazili na pana Větvičku, který s námi měl tu trpělivost a jako úplné laiky nás do toho zasvětil. Takže díky.

 8. Přešli jsme k Bohemia energy aniž by nás navštívil jejich podomní prodejce, sedli jsme na metro a na pobočku jsme k nim dojeli. Dávám přednost vyřizování face2face před online formuláři i telefonáty. Jelikož když mě něco napadne tak se hnedka můžu zeptat a mám ihned zpětnou vazbu. Což se mi zde s pádnými argumenty dostalo a to mi vyhovuje.

 9. Informovaní lidé, to si myslím, že je celkem základ dobrýho zakaznickýho servisu, jelikož narazit na člověka, který mi řekne, že ani u nich v podstatě neví od jakého data se počítá konec smlouvy, tak to by mě mohlo vomejt. Takže sláva, že Bohemia energy těmihle lidmi neoplývá, nebo slečna byla alespoň světlou výjimkou, nevím, každopádně datum jsem si u nich zjistil 🙂

 10. Tak já jsem především rád, že jsem nikdy v životě s těmito šmejdy a podvodníky nepřišel do styku a vždy jsem pomáhal jen lidem od nás v baráku se od nich dostat. Když jsem měl tu možnost vidět, jaké šílené podvody jejich podomní prodejci zkoušeli jenom u nás v baráku, tak jsem nelitoval ani minuty, že jsem na ně volal policatjy. Dostat se do bohemia energy je snadné, ale dostat se od nich to je jako léčit se z drogové závislosti, ale s tím rozdílem, že v případě drog Vám leckdo může pomoci. Utíkat od této bandy lhářů jak to jen jde nejdál. Pěkný večer.

 11. Jako oni makám každý den do pěti, takže osobní návštěva na pobočce, kterou mají otevřenou taky do pěti, tak je pro mě zcela mimo. Prostě to nestihnu. Takže jako východisko jsem u nich vyzkoušel zpětný zavolání, abych je nemusel volat já a to se mi osvědčilo celkem dobře, asistent na call centrum ok. Ale stejnak jsem víc pro osobní jednání.

  1. Souhlasím, já si říkal, že je aspoň fajn, že když na pobočce neotevírají aspoň do tich 12hod co mívají v krámech, že to aspoň kompenzují tou víkendovou infolinkou, sice bych víc uvítal kontakt na pobočce, ale řešení mají aspoň nějaké. Jinde jsem to neviděl.

 12. Mám od nich standardní servis, na meil mi reagují s prodlevou do druhého dne a telefon, tak ten mi zvedli zatím pokaždé. Průběžně jsem byl informován, že příště klidně můžu vyzkoušet i jejich fejsbůk, ale ten nemám, takže zůstanu u ověřené klasiky.

 13. Od svého dodavatele v podstatě nic výjimečného nepotřebuji, očekávám pouze každoroční informaci o vystavení nových ceníků abych se mohl rozhodnout jak dále a tak servis v podobě rychlého odečtu spotřeby a pak vystavená faktury. Ta neštěstí chodí poměrně rychle a peníze v návaznosti, tím pádem mi servis plně vyhovuje.

  1. Taky v něm neshledávám nedostatky, všiml jsem si i nějakých novotin v online kanclu, tak se na to ještě budu muset blíž podívat, co to všechno umí, ale i tak jak to fungovalo doposavad, tak jsem byl zcela spokojený.

Napsat komentář