Nejlepší kombinované sporáky Mora – recenze

Rate this post

Také se ve vašem domově vše točí kolem jídla a vaření? Kuchyň je zkrátka centrem každé domácnosti, přičemž tu nejdůležitější roli zde hraje nepochybně sporák.

Do mého hledáčku se už od začátku dostaly sporáky značky Mora, neboť tato česká firma je pro mě odedávna zárukou kvality a spolehlivosti. Společnost Mora se totiž může pyšnit už téměř dvousetletou tradicí. Už od jejího založení je pro ni prioritou vysoká kvalita a precizní provedení všech výrobků. To se během více než 190 let jejího působení ani v nejmenším nezměnilo, a proto se elektrospotřebiče Mora těší velké popularitě i mezi těmi nejnáročnějšími zákazníky požadujícími klasické, volně stojící kuchyňské spotřebiče, ale i moderní vestavné mikrovlnné trouby, odsavače par, chladničky, mikrovlnné trouby, varné desky nebo trouby.

Kdo se však má mezi jednotlivými výrobky, které jsou si podobné skoro jako vejce vejci, vyznat? Přesně to jsem si také řekla, když jsem hledala vhodný kombinovaný sporák pro svou matku. Po důkladném srovnávání všech parametrů se můj výběr omezil na pět nejlepších kombinovaných sporáků. Jestliže také hledáte vhodného kandidáta, který nahradí váš vysloužilý sporák, prostudujte si tuto recenzi!

Přehled nejlepších kombinovaných sporáků Mora

Jste ještě na pochybách, zda bude kombinovaný sporák tou správnou volbou? V porovnání s indukční nebo sklokeramickou deskou je vaření na plynu mnohem úspornější a díky moderním technologiím, jako je například elektrické zapalování hořáků, mnohem komfortnější. Pokud tedy i vy preferujete vaření na plynu, zbývá už jen vybrat vhodný kombinovaný sporák zejména s ohledem na počet pečicích funkcí, přítomnost ventilátoru, rozmístění hořáků apod. Co vám mohou nabídnout nejlepší kombinované sporáky Mora?

Kombinovaný sporák Mora KS 611 MW

Mora KS 611 MW
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrické zapalování hořáků, šest pečicích funkcí, ventilátor, přítomnost horkého vzduchu a další užitečné funkce napovídají, že kombinovaný sporák Mora KS 611 MW je spolehlivým pomocníkem příležitostných i náročnějších kuchařů. Překvapí vás jistě také široké tepelné rozmezí trouby, které se pohybuje mezi 50 a 250 ˚C. V jeho prospěch hovoří také použití 100% smaltu v případě všech hlavních částí. Ne náhodou se stal kombinovaný sporák Mora KS 611 MW produktem roku 2015!

Výhody kombinovaného sporáku Mora KS 611 MW

 • Jednoduché ovládání
 • Kruhové topné těleso a ventilátor pro rovnoměrnější pečení
 • Komfortní elektrické zapalování hořáků
 • Funkce rozmrazování

Nevýhody kombinovaného sporáku Mora KS 611 MW

 • Pouze jeden plech

>> Zjistit aktuální cenu

Kombinovaný sporák Mora KS 100 MW

Mora KS 100 MW
Větší obrázek na MALL.cz

Kombinovaný sporák Mora KS 100 MW je typická nejen prostornou troubou, ale pro ještě komfortnější pečení disponuje dostatkem místa pro ukládání plechů. Opomenout nelze ani dvojité sklo ve dvířkách trouby, navíc s reflexní vrstvou. O dlouhodobý bezchybný vzhled tohoto kombinovaného sporáku se postará vysoce kvalitní smalt EcoEmail.

 

Výhody kombinovaného sporáku Mora KS 100 MW

 • Bezpečná dvířka Cool Door
 • Dostatečně velký objem trouby
 • Dvojitá mřížka u hořáků
 • Velký prostor pod troubou na uložení plechů

Nevýhody kombinovaného sporáku Mora KS 100 MW

 • Chybějící bezpečnostní pojistka hořáků

>> Zjistit aktuální cenu

Kombinovaný sporák Mora KS 112 GW

Mora KS 112 GW
Větší obrázek na MALL.cz

Klasika v podobě kombinovaného sporáku Mora KS 112 GW je plně dostačujícím řešením do každé domácnosti. Kombinace čtyř plynových hořáků a troubě disponující třemi pečicími programy je sázkou na jistotu. Jako velmi praktickou jistě shledáte prostornou přihrádku na plechy a také tlačítkový zapalovač, díky němuž vám půjde vaření ještě lépe od ruky.

 

Výhody kombinovaného sporáku Mora KS 112 GW

 • Vyklápěcí přihrádka na plechy
 • Jednoduché ovládání
 • Horní i spodní ohřev
 • Prolisy na vysouvání plechu

Nevýhody kombinovaného sporáku Mora KS 112 GW

 • Menší počet pečicích funkcí

>> Zjistit aktuální cenu

Kombinovaný sporák Mora KS 712 GW

Mora KS 712 GW
Větší obrázek na MALL.cz

Překvapivě jednoduchým ovládáním disponuje kombinovaný sporák Mora KS 712 GW s multifunkční troubou vybavenou horkým vzduchem. Hořáky se zapínají pomocí knoflíku na panelu. Šest pečicích programů vám jistě poskytne bohaté možnosti při přípravě vašich oblíbených pečených jídel. V tomto případě je nedocenitelný i digitální časový spínač s hodinami. Nejen v menší kuchyni také jistě oceníte sklopný odkládací prostor pod troubou.

Výhody kombinovaného sporáku Mora KS 712 GW

 • Komfortní elektrické zapalování hořáků (pomocí knoflíku na ovládacím panelu)
 • Digitální časový spínač s hodinami
 • Velký počet pečicích programů
 • Přehledný displej

Nevýhody kombinovaného sporáku Mora KS 712 GW

 • Absence krycího víka

>> Zjistit aktuální cenu

Kombinovaný sporák Mora KS 853 MBR

Mora KS 853 MBR
Větší obrázek na MALL.cz

Na první pohled vás kombinovaný sporák Mora KS 853 MBR jistě zaujme svou hnědou barvou, díky níž se jedná o vskutku elegantního kuchyňského pomocníka. Bezpečnost zajistí pojistky Stop Gas a o větší komfort při dlouhodobém používání trouby se postará funkce Water systém, díky němuž nebudete muset zdlouhavě drhnout celou troubu.

Výhody kombinovaného sporáku Mora KS 853 MBR

 • Bezpečnostní pojistka hořáku Stop gas
 • Funkce čištění trouby Water systém
 • Velký počet pečicích programů
 • Elegantní hnědá barva

Nevýhody kombinovaného sporáku Mora KS 853 MBR

 • Absence trysek na propan-butan

>> Zjistit aktuální cenu

 

 

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ kombinovaného sporáku Energetická třída Příkon Objem trouby Počet pečicích programů Ventilátor Horký vzduch Barva
Mora KS 611 MW A 2100 W 49 l 6 ano ano bílá
Mora KS 100 MW B 1900 W 53 l 3 ne ne bílá
Mora KS 112 GW B 1900 W 53 l 3 ne ne bílá
Mora KS 712 GW A 2100 W 49 l 6 ano ano bílá
Mora KS 853 MBR A 3200 W 49 l 8 ne ano hnědá

Hodnocení kombinovaných sporáků Mora

Který kombinovaný sporák vás zaujal nejvíce? Jestliže ještě nemáte jasno, poradí vám zhodnocení všech recenzovaných produktů!

Pro ještě větší bezpečnost vás i vašich dětí jsou všechny sporáky značky Mora opatřeny bezpečnými dvířky Cool Door. Snižování teploty během pečení zajišťuje vrchní kovová větrací lišta, kterou je navíc možné velmi snadno odmontovat, což umožní snazší údržbu dvířek. Kombinované sporáky Mora jsou charakteristické také elegantním, nenápadným vzhledem, díky němuž dokonale zapadnou do každé kuchyně.

Pro náročné kuchaře, kteří si potrpí na spoustu užitečných funkcí, je jako stvořený kombinovaný sporák Mora KS 853 MBR. Ale ani méně nároční uživatelé nepřijdou při nákupu sporáku osvědčené české značky zkrátka, neboť neméně spolehlivý kombinovaný sporák Mora KS 100 MW disponuje pouze těmi nejdůležitějšími funkcemi a zejména starší osoby si získá svým jednoduchým ovládáním. U mě nakonec zvítězil sporák Mora KS 112 KW, který představuje velmi dobrý kompromis s ohledem na cenu i množství funkcí.

Při výběru e-shopu padla moje volba bez dlouhého rozmýšlení na Mall.cz, neboť raději nakupuji u prověřených prodejců a také nerada platím dopravné. A také mi nevyhovují dlouhé dodací lhůty menších prodejců, kde je tak nákup přece jenom poměrně nejistý.

Náš tip

Potřebujete pomoci s odpojením starého sporáku a připojením nového výrobku? Zručného řemeslníka naleznete přes poptávkový server Poptávej.cz, takže můžete začít používat nový kombinovaný sporák Mora co nevidět!

3 replies to Nejlepší kombinované sporáky Mora – recenze

 1. Moru mám v hlavě zafixovanou jako dobrou značku 🙂

 2. Já to mám stejně. Taky jsme si před pár měsíci kupovali nový sporák a zvolili jsme právě Moru. Zatím jsem s ním spokojená, jen mám problém s jednou věcí. Nový sporák je totiž trochu užší, než ten starý a teď se mi do něj bohužel nevejde můj oblíbený pekáč do trouby. Musela jsem si kvůli tomu tedy koupit jiný, ale ten bohužel není tak praktický. Jinak je sporák ale super. 🙂

 3. zklamání, měl jsem kombinovaný sporák Mora víc jak 20let, kromě žárovky žádná závada, nyní dosluhuje na chatě, před 5ti lety jsem zakoupil k868 očekávajíc stejnou službu, bohužel nikoliv, shrnu to: sporák dorazil s křivou mřížkou na hrnce(mora vyměnila), po pár měsících se ohmatal potisk na dotykové minutce, nyní ovládáme minutku poslepu, po 3,5 letech odešel termostat, po 5 letech horkovzdušná spirála, co to bude příští rok?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *