Recenze: Komínové digestoře – která je nejlepší?

Rate this post

Čeká vás v nejbližší době nákup digestoře? Já už mám tento úkol za sebou, ale trvalo mi opravdu dlouho najít přístroj, který by dokonale splňoval mé nároky a také respektoval možnosti mé kuchyně. Do mého užšího výběru se dostalo pět komínových digestoří, kterým je věnována také tato recenze.

Ostrůvková, podvěsná, vestavná… Digestoří existuje mnoho typů. Oblíbená komínová digestoř se umísťuje na stěnu a na rozdíl od podvěsných a vestavných odsavačů par tvoří jeden z dominantních prvků celé kuchyně. Proto je důležité vybrat takovou digestoř, která do vaší kuchyně dokonale zapadne a bude ladit s ostatními elektrospotřebiči.

Jestliže už máte jasno v tom, že do vaší kuchyně bude ideální právě digestoř komínová, stačí si už jen vybrat z těch nejlepších. Mezi ty bezesporu patří spolehlivé odsavače Whirlpool, ale neméně oblíbené jsou digestoře Amica. Vaší pozornosti by však neměly ujít ani komínové digestoře Elica nebo  GUZZANTI, které vás překvapí nejen propracovaným designem, ale také řadou užitečných funkcí. Neméně důležité je však vybrat digestoř o dostatečném výkonu, který bude odpovídat velikosti kuchyně. Odsavač par by měl být umístěn nejméně 65 cm nad elektrickou varnou desku, v případě plynové desky se montuje až do výšky 75 cm.

Přehled nejlepších komínových digestoří

Komínové digestoře jsou už i na českém trhu poměrně běžnou záležitostí, takže i jejich výběr se neustále rozšiřuje. Jaké jsou však ty nejoblíbenější značky, které se neustále těší velké oblibě mezi méně náročnými zákazníky a na které nedají dopustit i ti nejvybíravější uživatelé? Jednoznačnou stálicí jsou komínové digestoře značky Whirlpool, ale neméně úspěšné jsou v prodejnosti také odsavače par Amica, které jsou dostupné v cenově dostupných provedeních i luxusních modelech. Ale čím dál více zákazníků se spoléhá také na méně známé značky Elica nebo GUZZANTI, které jsou zárukou neotřelého designu. A teď už si můžeme představit ty nejlepší modely komínových digestoří!

Komínová digestoř Elica FLAT GLASS IX/A/90

Elica FLAT GLASS IX/A/90
Větší obrázek na MALL.cz

Komínový odsavač par Elica FLAT GLASS IX/A/90 v sobě spojuje klasický jednoduchý design a spolehlivý výkon (400 m3/h). Jako praktické se jistě ukáže podsvětlené tlačítkové ovládání v přední části. Kombinace nerezové oceli a skla zaručuje snadnou údržbu přístroje. Nepostradatelné je také halogenové osvětlení, díky němuž se vaření stane ještě komfortnějším.

Výhody komínové digestoře Elica FLAT GLASS IX/A/90

 • Odsávání do komína i recirkulace
 • Halogenové osvětlení
 • Podsvětlená tlačítka
 • Elegantní kombinace nerezové oceli a skla

Nevýhody komínové digestoře Elica FLAT GLASS IX/A/90

 • Mírně nižší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Komínová digestoř Whirlpool AKR 686 IX

Whirlpool AKR 686 IX
Větší obrázek na MALL.cz

Komínový odsavač Whirlpool AKR 686 IX disponuje třemi stupni výkonu (až 420 m3/h) a halogenovým osvětlením.  Tento odsavač je možné napojit na odtah do komína, ale je možné využít i recirkulace. Ani po vzhledové stránce digestoř nijak nezaostává, neboť osvědčená kombinace luxusní nerezové oceli a elegantního skleněného detailu je působivým řešením do každé kuchyně.

Výhody komínové digestoře Whirlpool AKR 686 IX

 • Možnost připojení do komína nebo na recirkulaci
 • Elegantní skleněný prvek
 • Moderní nerezové provedení
 • 3 stupně výkonu

Nevýhody komínové digestoře Whirlpool AKR 686 IX

 • Menší výkon odsávání

>> Zjistit aktuální cenu

Komínová digestoř Amica OKP 631 Z

Amica OKP 631 Z
Větší obrázek na MALL.cz

Komínový odsavač par Amica OKP 631 Z je spolehlivým pomocníkem díky 3 stupňům výkonu (až 401 m3/h), ale stranou nezůstává ani halogenové osvětlení. Jako praktické jistě shledáte tukové filtry, které lze snadno vyjmout a umýt. Podstatná je také možnost recirkulace. Díky tradičnímu designu se digestoř hodí do všech typů kuchyní.

Výhody komínové digestoře Amica OKP 631 Z

 • Odsávání i možnost recirkulace
 • Tlačítkové ovládání pro jednoduchou obsluhu
 • Kovové tukové filtry pro snadné čištění
 • Halogenové osvětlení 2×20 W

Nevýhody komínové digestoře Amica OKP 631 Z

 • Mohutnější vzhled

>> Zjistit aktuální cenu

Komínová digestoř GUZZANTI NSA 60 white

GUZZANTI NSA 60 white
Větší obrázek na MALL.cz

Skleněný komínový odsavač par Guzzanti NSA 60 White rozhodně upoutá svým mimořádně luxusním provedením, které ještě více podtrhuje elegantní bílá barva. Je praktickým pomocníkem nejen díky dotykovému ovládání a halogenovému osvětlení, ale také kovovému filtru proti mastnotě, který lze umýt v myčce nádobí. Digestoř se vyznačuje mimořádně velkým výkonem (800 m3/h), i přesto je její chod až nezvykle tichý. Elegantním dojmem rozhodě působí modré led podsvícení panelu funkcí. Opomenout nelze ani možnost nastavení výšky, díky němuž se přizpůsobí každému kuchaři.

Výhody komínové digestoře GUZZANTI NSA 60 white

 • Odsávání i možnost recirkulace
 • Elektronický ovládací panel s dotykovým ovládáním
 • Nízká hlučnost
 • Funkce časovače

Nevýhody komínové digestoře GUZZANTI NSA 60 white

 • Možnost pouze horního odtahu

>> Zjistit aktuální cenu

Komínová digestoř Amica OKC IN 600 BS

Amica OKC IN 600 BS
Větší obrázek na MALL.cz

Komínový odsavač par Amica OKC IN 600 BS v luxusní černé barvě a s elegantním černým sklem dosahuje výkonu až 700 m3/h. Vzhledem k univerzální černé barvě se hodí k nerezovým i černým kuchyňským spotřebičům. Velmi komfortní je senzorové ovládání čtyř stupňů výkonu. Ještě větší pohodlí zajistí úsporné LED osvětlení a hliníkový tukový filtr k zachycení mastnoty.

Výhody komínové digestoře Amica OKC IN 600 BS

 • Odsávání i možnost recirkulace
 • Velký výkon odsávání
 • Senzorové ovládání s LED ukazateli
 • Vysoce elegantní vzhled

Nevýhody komínové digestoře Amica OKC IN 600 BS

 • Vyšší hlučnost

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ digestoře Výkon odsávání Maximální hlučnost Počet rychlostí Ovládání Osvětlení Barva Rozměry (vך×h)
Elica FLAT GLASS IX/A/90 400 m3/h 62 dB 3 tlačítkové Halogenové nerezová 60×90×45 cm
Whirlpool AKR 686 IX 420 m3/h 66 dB 3 tlačítkové Halogenové nerezová 69×59,8×45 cm
Amica OKP 631 Z 401 m3/h 66 dB 3 tlačítkové Halogenové nerezová 64,5×60×50 cm
GUZZANTI NSA 60 white 800 m3/h 49 dB 4 dotykové Halogenové Bílá 142×60×43 cm
Amica OKC IN 600 BS 700 m3/h 60 dB 4 dotykové LED diody Černá 57×90×60 cm

Celkové hodnocení komínových digestoří

Zajímá vás, jak si jednotlivé spotřebiče stojí v celkovém srovnání? Digestoř střední třídy a klasického designu, jako je tomu například v případě odsavače Elica FLAT GLASS IX/A/90, nikdy nezklame. Na běžné použití je zcela dostačující odsavač par Whirlpool AKR 686 IX. Cenově více než příznivé řešení představuje odsavač par Amica OKP 631 Z, který nezatíží váš rodinný rozpočet, ale zároveň zajistí dostatečné odsávání středně velké kuchyně. I ty nejvyšší nároky bez problémů uspokojí digestoř GUZZANTI NSA 60 white, která vyniká originálním designem a nezvykle velkým výkonem. Podobně nápaditá je také digestoř Amica OKC IN 600 BS, která skvěle zapadne i do té nejmodernější, minimalisticky pojaté kuchyně o velké rozloze.

Jak na bezproblémovou montáž

Montáž komínové digestoře se vám na první pohled může zdát relativně snadná. Ale vězte, že vás může nemile překvapit a zaskočit. Proto předem zvažte, zda nebude vhodné obrátit se na odborníky, kteří digestoř bez problémů nainstalují. Profesionály na slovo vzaté naleznete prostřednictvím jednoduchého poptávkového formuláře Poptávej.cz, po jehož vyplnění získáte kontakt a můžete se rázem pustit do rekonstrukce kuchyně.

3 replies to Recenze: Komínové digestoře – která je nejlepší?

 1. Máme digestoř jako je ta Amica nad ostrůvkem a je to paráda.

 2. Tak třeba naše malá kuchyně v současné době ani digestoř nemá. Když vařím, tak musím hodně větrat. Ale tak už jsem si na to celkem zvykla. Ráda bych teď ale investovala do nějaké nové kuchyňské linky, nejspíš od https://www.gabon.cz/rubrika/kuchyne/male-kuchyne/ a společně s ní bych chtěla právě konečně i digestoř. Ona je to opravdu celkem užitečná věc. 🙂

  • Já mám právě dilema, jestli si kuchyň udělat na vlastní pěst, nebo si ji nechat zařídit od nějakého kuchyňského studia. Vidím to ale tak, že spíše zvolím tu první možnost, protože předpokládám, že to tak vyjde i o něco levněji. Nedávno jsem na https://www.atlaso.cz/ našla článek, který se právě týká plánování nové kuchyně, takže si myslím, že díky tomu už vím co a jak. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *