Nejlepší ostrůvkové digestoře – recenze

Čeká vás rekonstrukce kuchyně a je už jasné, že budete potřebovat ostrůvkovo u digestoř? Jestliže se dosud v sortimentu ostrůvkových odsavačů par neorientujete, pomůže vám tato recenze. Ráda se s vámi podělím o tipy a rady, které vám při nákupu určitě pomohou!Sortiment ostrůvkových digestoří je překvapivě široký, o čemž se stejně jako já při výběru vhodného modelu záhy přesvědčíte. Na základě mých osobních zkušeností vznikl tento průvodce mezi nejlepšími ostrůvkovými odsavači par.

Ostrůvková digestoř se montuje do stropu přímo nad varnu desku umístěnou v prostoru. Proto je třeba už při samotné stavbě myslet na to, že strop musí mít dostatečnou nosnost. V tomto případě jsou totiž zcela nevhodné například tolik populární sádrokartonové konstrukce, které nejsou opatřeny přídavnou konstrukcí. Tento typ digestoře je vhodné umístit výše, aby vaření bylo skutečně komfortní, tedy minimálně 65 cm nad elektrickou varnou desku a 75 cm nad desku plynovou. Ovšem vyšší kuchaři nepochybně ocení digestoř s nastavitelnou výškou.

Při výběru digestoře dbejte nejen na možnosti instalace, ale také na její výkon. Ten by měl odpovídat velikosti celé kuchyně, případně by měl být větší.

Přehled nejlepších ostrůvkových digestoří

Než vám představím nejoblíbenější typy ostrůvkových digestoří, pojďme se podívat na to, jaké jsou nejprodávanější značky ostrůvkových digestoří na trhu. Na předních pozicích stojí odsavače značky Gorenje, ale neméně vyhledávané jsou také výrobky značky Siemens. Ovšem vaší pozornosti by neměly ujít ani méně obvyklé značky, jako je například Elica či Faber. Produkty těchto výrobců vypadají na první pohled sice poněkud netradičně, ale tím spíše dokážou každý interiér pozvednout na vyšší úroveň. Nehledě na to, že nabízí nejrůznější užitečné funkce, díky nimž bude příprava pokrmů ještě příjemnější. A nyní se už dostáváme k těm nejzajímavějším výrobkům!

Ostrůvková digestoř Gorenje IDQ 4545 X

Digestoř Gorenje IDQ 4545 X je spotřebičem hodným i do těch nejluxusnějších kuchyní. Na první pohled zaujme svým elegantním provedením, ale ani co do výčtu funkcí nezůstává nijak pozadu. Za zmínku stojí především praktický P.A.S. systém, který se postará o odsávání vzduchu ze středu odsavače do jeho okrajových částí, což předchází přetěžování motoru, snižuje spotřebu elektrické energie, snižuje hlučnost a proces odsávání je díky tomu mnohem efektivnější.

Gorenje IDQ 4545 X
Větší obrázek na MALL.cz

Odsavač disponuje 4 stupni výkonu a také praktickým časovačem, který umožňuje naprogramovat dobu vypnutí odsavače v širokém rozsahu 10-90 minut. Samozřejmostí jsou kovové filtry sloužící k zachycení mastnoty. Filtry lze snadno vyjmout a bez problémů vyčistit ručně, nebo v myčce nádobí za pomoci jemného mycího programu probíhajícího při nízké teplotě.

Výhody ostrůvkové digestoře Gorenje IDQ 4545 X

 • Odsávání do komína i možnost recirkulace
 • Elektronické dotykové ovládání a digitální displej
 • Systém P.A.S. (perimetrické odsávání optimalizuje spotřebu elektrické energie)
 • Možnost naprogramování vypnutí odsavače díky časovači

Nevýhody ostrůvkové digestoře Gorenje IDQ 4545 X

 • Výrazné, nepřehlédnutelné provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Ostrůvková digestoř Faber ZOOM

Elegantním válcovým tvarem je charakteristická ostrůvková digestoř Faber ZOOM. Odsavač je možné zavěsit na rampu v kuchyňské lince, ale instalovat jej můžete také jako ostrůvek. Digestoř se spouští elektromechanicky, ale všechny funkce se ovládají komfortně za pomoci dálkového ovladače. Tento typ digestoře nabízí 3 rychlosti odsávání, ale v případě potřeby je k dispozici také mimořádně intenzivní odsávání, které trvá deset minut, po jejichž uplynutí začne opět odsávání v běžném režimu.

Faber ZOOM
Větší obrázek na MALL.cz

Jako velmi praktická se ukazuje funkce Ventilace 24 k nepřetržitému odvětrávání kuchyně. Díky malému počtu otáček je v rámci tohoto režimu digestoř téměř bezhlučná a vykazuje nepatrnou spotřebu elektrické energie.

Výhody ostrůvkové digestoře Faber ZOOM

 • Odsávání do komína i možnost recirkulace
 • Funkce Ventilace 24 (možnost připojení na venkovní odtah a odvětrání kuchyně 24 hodin denně)
 • 2 možnosti ovládání (tlačítkové a dálkové)
 • Elektromechanické spouštění

Nevýhody ostrůvkové digestoře Faber ZOOM

 • Mírně hlasitější chod

>> Zjistit aktuální cenu

Ostrůvková digestoř GUZZANTI KRW

Komfortní dotykové ovládání Soft Touch je jednou z předností ostrůvkové digestoře GUZZANTI KRW. Nesmírně praktický je také časovač, díky němuž se digestoř po dané době (v rozmezí 10-90 minut) sama vypne.

GUZZANTI KRW
Větší obrázek na MALL.cz

Odsavač par nabízí i možnost recirkulace pro případ, že ve vaší kuchyni není vyveden odtah do komína, nebo by jeho napojení bylo příliš komplikované. Samozřejmostí je také kovový filtr proti mastnotě.

Výhody ostrůvkové digestoře GUZZANTI KRW

 • Odsávání do komína i možnost recirkulace
 • 4 stupně výkonu
 • Dotykové ovládání Soft Touch
 • Časovač umožňující vypnutí po 10–90 minutách

Nevýhody ostrůvkové digestoře GUZZANTI KRW

 • Poněkud mohutnější vzhled

>> Zjistit aktuální cenu

Ostrůvková digestoř Elica TUBE PRO IX/A/43

Ostrůvkový odsavač par Elica TUBE PRO IX/A/43 upoutá pozornost svým neotřelým provedením. Jedinečný válcový tvar skvěle zapadne do každé moderní kuchyně, aniž by zde zabíral příliš mnoho prostoru a ubíral mu na vzdušnosti. Nechybí samozřejmě praktické tlačítkové ovládání a nepostradatelné halogenové osvětlení, které poskytne maximální komfort při vaření.

Výhody ostrůvkové digestoře Elica TUBE PRO IX/A/43

Elica TUBE PRO IX/A/43
Větší obrázek na MALL.cz
 • Originální válcové provedení
 • Odsávání do komína a možnost recirkulace
 • Praktické halogenové osvětlení
 • Elegantní válcový tvar

Nevýhody ostrůvkové digestoře Elica TUBE PRO IX/A/43

 • Možnost pouze horního odtahu

>> Zjistit aktuální cenu

Ostrůvková digestoř Siemens LF97GA532

Výraznými skleněnými prvky upoutá pozornost ostrůvková digestoř Siemens LF97GA532, která je opatřena výkonným ventilátorem s dvousměrným sáním, jež obstarávají dva motory pohánějící ventilátory. Chod odsavače je díky tomu velmi tichý.

Siemens LF97GA532
Větší obrázek na MALL.cz

Neméně praktické je také úsporné LED osvětlení, díky němuž bude pracovní plocha opravdu dokonale osvětlena. Součástí této ostrůvkové digestoře je také kovový tukový filtr, který lze snadno vyjmout a umýt jej v myčce nádobí.

Výhody ostrůvkové digestoře Siemens LF97GA532

 • Odtah do komína i možnost recirkulace
 • Elektronické řízení a komfortní podsvětlená tlačítka
 • Moderní LED osvětlení
 • 3 stupně výkonu a 1 intenzivní stupeň s automatickým zpětným nastavením

Nevýhody ostrůvkové digestoře Siemens LF97GA532

 • Větší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ digestoře Výkon odsávání Maximální hlučnost Počet rychlostí Ovládání Osvětlení Barva Rozměry (vך×h)
Gorenje IDQ 4545 X 558 m3/h 59 dB 4 dotykové halogenové nerezová 86,5×40,3×30,3 cm
Faber ZOOM 520 m3/h 68 dB 4 tlačítkové halogenové nerezová 40,5×40×40 cm
GUZZANTI KRW 800 m3/h 49 dB 4 tlačítkové halogenové nerezová 86,5×40×30 cm
Elica TUBE PRO IX/A/43 670 m3/h 68 dB 3 tlačítkové halogenové nerezová 88,6×43×43 cm
Siemens LF97GA532 680 m3/h 66 dB 4 tlačítkové LED diody nerezová 75,1×90×60 cm

Hodnocení ostrůvkových digestoří a doporučení k nákupu

Pro vyznavače klasického designu v kombinaci s dobrými užitnými vlastnostmi je jako stvořená digestoř Gorenje IDQ 4545 X, která je optimálním kandidátem díky poměru ceny a kvality. Pro skutečné fajnšmekry je určena luxusní digestoř Faber ZOOM, která vyniká netradičním minimalistickým designem a také mimořádně velkým výkonem. Neméně elegantním vzhledem se vyznačuje odsavač par GUZZANTI KRW, který je dobrým řešením i z hlediska ceny. Pozadu nezůstává ani odsavač Elica TUBE PRO IX/A/43, který je ideálním řešením do moderních kuchyní díky svému válcovému tvaru.

Tip na instalaci

Montáž a zapojení ostrůvkové digestoře se může ukázat jako poměrně komplikované, proto vám ušetří spoustu času i starostí, pokud její instalaci svěříte do rukou odborníka, kterého naleznete pomocí na internetových stránkách Poptávej.cz. Zde po vyplnění jednoduchého poptávkového formuláře naleznete šikovného elektrikáře během chvilky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *