Nejlepší volně stojící indukční sporáky

Rate this post

Chcete se konečně zbavit starého plynového sporáku, který má už svá nejlepší léta dávno za sebou? Pak jistě zvažujete, který typ sporáku zvolit. Při rozhodování by vám mohl výborně posloužit tento článek, ve kterém se do centra pozornost dostávají ty nejlepší volně stojící indukční sporáky.

Sklokeramická, plynová nebo indukční varná deska? Takové jsem v případě nového sporáku řešila dilema. Zvažovala jsem všechna pro a proti a nakonec jsem se rozhodla právě pro indukci. Nejmodernější trendy v zařizování kuchyní totiž zcela jasně mluví právě ve prospěch indukční desky.

Právě ona totiž umožňuje velmi rychlé vaření a to s minimalizací tepelných ztrát. Také z hlediska bezpečnosti je indukce nedocenitelná. A velmi osvědčená a praktické je kombinace indukční varné desky a elektrické trouby, která je nezbytným předpokladem pro rychlé a rovnoměrné pečení. Pojďme se spolu podívat na zoubek těch nejoblíbenějších indukčních sporáků.

Přehled nejlepších volně stojících indukčních sporáků

Amica 58IE3.319 HTaKDpQ (Xv)

Amica 58IE3.319 HTaKDpQ (Xv)
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrický sporák s indukční deskou a Amica 58IE3.319 HTaKDpQ (Xv) disponuje řadou funkcí, které najdou využití při každodenním vaření i příležitostné přípravě těch nejnáročnějších pokrmů. Samozřejmostí je ukazatel zbytkového tepla. Užitečný je také digitální displej, rozmrazování, rychlý ohřev (150 °C za 4,5 minuty), ale pro ještě větší komfort nechybí teleskopické výsuvy plechů nebo katalytické samočisticí desky, díky nimž je čištění trouby mnohem snazší, protože desky jsou schopny vstřebat páru a tuk.

Co se týče pečení, naleznete zde 10 pečicích programů, například i méně tradiční funkci Super gril, která se postará o dokonale křupavou kůrčičku, program Pizza vykouzlí pravé italské speciality apod. I ty nejzkušenější hospodyňky jistě ocení programátor, který umožňuje nastavit začátek a konec pečení.

Výhody indukčního sporáku Amica 58IE3.319 HTaKDpQ (Xv)

 • Komfortní teleskopické vysouvání plechů
 • Katalytické samočisticí desky pro snadnou údržbu trouby
 • Velký výběr pečicích programů
 • Funkce Super Gril pro křupavou kůrku při pečení

Nevýhody indukčního sporáku Amica 58IE3.319 HTaKDpQ (Xv)

 • Bez spodního ohřevu

>> Zjistit aktuální cenu

Amica SHI 61784 P X

Amica SHI 61784 P X
Větší obrázek na MALL.cz

Indukční volně stojící sporák Amica SHI 61784 P X disponuje multifunkční troubou s horkým vzduchem. Varná deska je opatřena digitálním displejem a ukazatelem zbytkového tepla. Nechybí ani Booster zóna pro opravdu rychlou přípravu pokrmů.

Při pečení jsou nedocenitelné teleskopické výsuvy a množství speciálních programů, například pro přípravu pizzy, k rozmrazování, rychlému ohřevu apod. Pro snazší čištění trouby jsou zde zabudovány katalytické samočisticí desky, které pohlcují tuk, páru a nečistoty, který by se v troubě jinak usazovaly.

Výhody indukčního sporáku Amica SHI 61784 P X

 • Katalytické samočisticí desky pro snadnou údržbu trouby
 • Komfortní teleskopické vysouvání plechů
 • Široká škála pečicích programů
 • Booster zóna pro rychlejší vaření

Nevýhody indukčního sporáku Amica SHI 61784 P X

 • Chybějící dětská pojistka

>> Zjistit aktuální cenu

AEG 47036IU-MN

Elektrický sporák s indukční varnou deskou AEG 47036IU-MN je praktickým pomocníkem nejen díky dotykovému ovládání Directouch na varné desce a digitálnímu časovači. Neméně užitečný je třístupňový ukazatel zbytkového tepla, indikace nádoby a funkce posílení výkonu.

Časovač varných zón automaticky vypne danou zónu po určité době. A díky funkci Stop and Go je možné přepnout všechny používané varné zóny na nejnižší teplotu. Ještě rychlejší vaření zaručí funkce automatického ohřevu, při níž je dosaženo potřebné teploty za kratší dobu. Nechybí ani funkce horkého vzduchu, program pro přípravu pizzy, rozmrazování, dětská pojistka a teleskopické výsuvy OptiFlex.

AEG 47036IU-MN
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody indukčního sporáku AEG 47036IU-MN

 • Velký objem trouby
 • Dotykové ovládání DirectTouch
 • Dětská pojistka
 • Funkce OptiHeat Control (třístupňový ukazatel zbytkového tepla)

Nevýhody indukčního sporáku AEG 47036IU-MN

 • Absence funkce pro čištění trouby

>> Zjistit aktuální cenu

Gorenje EI 57320 AW

Elektrický sporák s indukční deskou Gorenje EI 57320 AW disponuje řadou funkcí, které zjednoduší každodenní vaření i příležitostné pečení. Mezi základní výbavu patří displej, ukazatel zbytkového tepla, digitální programovatelné hodiny, drátěné závěsy pro zasunutí plechů či funkce rozmrazování.

Gorenje EI 57320 AW
Větší obrázek na MALL.cz

Mezi méně běžné patří funkce Boil Control, která hlídá přetečení hrnců a také chladicí systém Dynamic Cooling, který udržuje troubu zvenku chladnou, a tím nejen zvyšuje bezpečnost, ale také chrání okolní kuchyňské skříňky. V tomto ohledu je nedocenitelné také trojité sklo ve dvířkách trouby (Cool Door). Údržba trouby je velmi snadná díky odolnému smaltu EcoClean a čisticí funkci Aqua Clean. Neméně praktická je také Pizza funkce nebo možnost ohřevu talířů pro dokonale naservírované pokrmy. Při delším pečení nalezne své využití pravý horký vzduch, ale při přípravě menších kusů masa je praktičtější využít infra gril, který vyzařuje teplo okamžitě, bez dlouhého zahřívání.

Výhody indukčního sporáku Gorenje EI 57320 AW

 • Water systém pro snadné čištění trouby
 • Displej pro maximální komfort při přípravě pokrmů
 • Odolný smalt EcoClean pro stále pěkný vzhled
 • Pizza funkce pro dokonalou domácí pizzu

Nevýhody indukčního sporáku Gorenje EI 57320 AW

 • Absence horního víka

>> Zjistit aktuální cenu

BRANDT BCI6654W

Indukční sporák Brandt BCI6654W s elektrickou troubou vyniká komfortním dotykovým ovládáním s digitálním displejem. Z hlediska pečení je užitečná

Brandt BCI6654W
Větší obrázek na MALL.cz

možnost nastavení času pečení, bezpečnostní rošty a funkce udržování teploty pro kynutí těsta, předehřívání nádobí apod. Nesmírně praktické je pyrolytické čištění, během něhož se všechny nečistoty spálí, takže z nich zůstane jen prášek, který lze snadno setřít. Děti před nebezpečnými úrazy ochrání dětská pojistka blokující panel desky a také celoskleněná dvířka se čtyřmi skly.

Výhody indukčního sporáku BRANDT BCI6654W

 • Funkce pyrolýza pro snadné čištění trouby
 • Dotykové ovládání s digitálním displejem
 • Cold Door dvířka pro větší bezpečnost během pečení
 • Dětská pojistka

Nevýhody indukčního sporáku BRANDT BCI6654W

 • Menší objem trouby

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ indukčního sporáku Energetická třída Čištění trouby Objem trouby Počet pečicích programů Vysouvání plechů Barva Rozměry (vך×h)
Amica 58IE3.319 HTaKDpQ (Xv) A katalytické desky 66 l 10 teleskopické nerezová 85×50×60 cm
Amica SHI 61784 P X A katalytické desky 66 l 10 teleskopické nerezová 85×60×60 cm
AEG 47036IU-MN A žádné 72 l 7 teleskopické nerezová 85×56,9×60 cm
Gorenje EI 57320 AW A Water systém 59 l 9 výsuvné rošty bílá 85×50×60 cm
BRANDT BCI6654W A pyrolýza 57 l 7 klasické bílá 85×60×62 cm

Celkové hodnocení nejlepších indukčních sporáků

A jak si recenzované indukční sporáky stojí v celkovém srovnání? I ty nejnáročnější kuchaře uspokojí sporák Amica SHI 61784 P X, který disponuje řadou méně obvyklých, nicméně velmi užitečných funkcí. Zcela dostačující na běžné použití je indukční sporák Gorenje EI 57320 AW, který představuje cenově velmi příznivé řešení. Skvělým poměrem co do kvality i ceny vyniká sporák BRANDT BCI6654W. Podobně je tomu i v případě sporáku Amica 58IE3.319 HTaKDpQ (Xv), který je k dostání v luxusním nerezovém provedení.

Tip pro vás

Zapojení indukčního sporáku by měl vždy provádět odborník, aby bylo možné bez problémů uplatnit záruku. Proto si najděte zkušeného elektrikáře v blízkosti svého bydliště. K tomu vám dokonale poslouží jednoduchý poptávkový formulář Poptávej.cz, na kterém svůj požadavek zadáte během chvilky, s okamžitým výsledkem.

2 replies to Nejlepší volně stojící indukční sporáky

 1. Mamce jsem kupovala Gorenji a je s ní moc spokojená.

 2. Indukční sporák doma mám a zatím si ho teda nemůžu vynachválit. Ze začátku jsem se trochu bála čištění, ale není to nijak extra náročné. Měla bych ale dotaz. Nemáte náhodou tip na nějaké dobré hnětače těsta? Během vánočního pečení se mi ten můj rozbil a ráda bych ho nahradila nějakým jiným, klidně i dražším aby mi dlouho vydržel. Vůbec ale nevím podle čeho se mám orientovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *