Nejlepší termostatické hlavice – test a recenze

Rate this post

Letošní zima mě přesvědčila o tom, že je ten nejvyšší čas snížit náklady na vytápění, jak jen je to možné. Proto se má pozornost zaměřila na moderní termostatické hlavice, které disponují řadou užitečných funkcí. Dobře mi posloužilo mé vlastnoruční srovnání, o které se s vámi s radostí podělím!

Termostatická hlavice představuje účinný způsob, jak snížit náklady na vytápění, a to i v řádu desítek procent (až 30 procent). Montáž moderních přístrojů nevyžaduje žádné zvláštní zkušenosti. Jsou vhodné pro všechny běžně používané ventily. Nedojde k ušpinění okolí, navíc není nutné vypouštět vodu z topného tělesa a celého okruhu.

Přehled nejlepších termostatických hlavic

Conrad EQ-3 programovatelná termostatická hlavice 99017

Programovatelná termostatická hlavice Conrad EQ-3 s LCD displejem má na volném prostranství dosah 100 metrů. Bílá termostatická hlavice je vybavena funkcí rozpoznání otevřeného okna a také automatickou ochranou proti mrazu. Hlavice je vybavena funkcí automatického nastavení letního/zimního času. Velmi praktická je rovněž dětská pojistka, která předchází nechtěné manipulaci. Praktická je také funkce zajišťující týdenní vypláchnutí ventilů, díky čemuž se předchází tvorbě vodního kamene. Termostatická hlavice je vhodná pro nástěnný termostat Conrad EQ-3 99107.

Výhody Conrad EQ-3 programovatelné termostatické hlavice 99017

Conrad EQ-3 programovatelná termostatická hlavice 99017
Větší obrázek na MALL.cz
 • Funkce týdenního vypláchnutí ventilů
 • Automatické nastavení zimního/letního času
 • Rozpoznání otevřeného okna
 • Tepelné turbo

Nevýhody Conrad EQ-3 programovatelné termostatické hlavice 99017

 • Menší displej

>> Zjistit aktuální cenu

Honeywell programovatelná termostatická hlavice HR 25

Programovatelná termostatická hlavice Honeywell HR 25 v elegantním bílo-stříbrném provedení vyniká snadnou montáží i obsluhou. Přístroj umožňuje nastavení až 6 programů během jednoho dne. Samozřejmostí je však také možnost okamžité změny teploty prostřednictvím otočného regulátoru.

Termostatickou hlavici lze namontovat na všechny běžné typy radiátorů. Termostatická hlavice je rovněž opatřena funkcí automatického nastavení letního/zimního času a také automatickou ochranou před zamrznutím. Dětská pojistka účinně zabraňuje nechtěné manipulaci. Funkce nazvaná Otevřené okno pomáhá eliminovat zbytečné náklady na vytápění při větrání, neboť dojde k uzavření ventilu. Z hlediska úspory je vítaný také režim Eco. Při vybití baterií je možné manuální ovládání.

Výhody Honeywell programovatelné termostatické hlavice HR 25

Honeywell programovatelná termostatická hlavice HR 25
Větší obrázek na MALL.cz
 • Dětská pojistka proti nechtěné manipulaci
 • Funkce otevřeného okna
 • Elegantní bílo-stříbrné provedení
 • Režim Eco-Mode

Nevýhody Honeywell programovatelné termostatické hlavice HR 25

 • Robustnější konstrukce

>> Zjistit aktuální cenu

Conrad termostatická hlavice k sadě (FHT 80BTF)

Termostatická hlavice Conrad v bílém provedení slouží pro rozšíření sady nástěnného termostatu a hlavice FHT 80 BTF. V rámci jedné sestavy je možné použít maximálně 8 termostatických hlavic. Bezdrátové spojení mezi hlavicí a termostatem je velmi jednoduché a zvládne jej i laik. Termostatická hlavice zaručuje ochranu proti mrazu. Tvorbě vodního kamene pomáhá předcházet aktivace ventilů, ke které dochází jednou týdně. Součástí dodávky je termostatická hlavice, adaptační sada a baterie. Nedocenitelná je rychlá a snadná instalace, není totiž nutné žádné pokládání kabelů a zapojování do elektrické sítě.

Výhody Conrad termostatické hlavice k sadě (FHT 80BTF)

Conrad termostatická hlavice k sadě (FHT 80BTF)
Větší obrázek na MALL.cz
 • Aktivace ventilů proti tvorbě vodního kamene
 • Možnost rozšíření sady
 • Ochrana proti mrazu
 • Týdenní aktivace ventilů proti tvorbě vodního kamene

Nevýhody Conrad termostatické hlavice k sadě (FHT 80BTF)

 • Robustnější provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Honeywell programovatelná termostatická hlavice HR 30

Bílá termostatická hlavice Honeywell HR 30 disponuje vyklápěcím podsvíceným displejem umožňujícím komfortní ovládání. Na displeji je střídavě zobrazována teplota naměřená v místnosti a také nastavená požadovaná teplota. Automatická ochrana proti mrazu zaručuje ochranu topného tělesa před zamrznutím. Z hlediska úspory je velmi důležitá funkce rozpoznání otevřeného okna, takže ventil topení je při větrání automaticky uzavřen. Termostatická hlavice umožňuje individuální programování na každý den, a to za použití 3 přednastavených programů (denní a týdenní, pracovní dny a víkendy, dovolená a návštěva)). Samozřejmě je však možné nastavit si vlastní režim.

V případě vybití baterie je možná manuální obsluha za pomoci otočného regulátoru. Velmi důležitá je také dětská pojistka, která účinně předchází nežádoucí manipulaci. Termostatická hlavice je vhodná k použití na všech běžně dostupných ventilech značek Danfoss, MNG, Honeywell a Heimeier.

Výhody Honeywell programovatelné termostatické hlavice HR 30

Honeywell programovatelná termostatická hlavice HR 30
Větší obrázek na MALL.cz
 • Možná manuální obsluha i při vybití baterie
 • Vyklápěcí podsvícený displej
 • Automatická ochrana proti mrazu
 • Funkce rozpoznání otevřeného okna

Nevýhody Honeywell programovatelné termostatické hlavice HR 30

 • Absence češtiny v menu a českého návodu (dostupný na internetu)

>> Zjistit aktuální cenu

Honeywell bezdrátová termostatická hlavice HR92EE

Honeywell EvoHome HR92 je bezdrátová termostatická hlavice je určena pro připojení k řídicí jednotce EvoTouch-WiFi. Vyniká jedinečným ergonomickým designem. Díky modernímu provedení nepůsobí nijak rušivě a dokonale splyne s prostředím.

Termostatická hlavice se vyznačuje snadným ovládáním. Parametry je možné nastavit individuálně a kdykoliv možná je také manuální změna teploty, která je potom udržována do okamžiku následujícího spínacího bodu. Výrobek disponuje velkým nastavitelným displejem s praktickým podsvícením. Ovládací panel umožňuje nastavení následujících jazyků: čeština, maďarština, bulharština, polština, rumunštin a slovenština. Hlavice je bez problémů kompatibilní s běžnými ventily značky Danfoss, Comap a Herz.

Honeywell bezdrátová termostatická hlavice HR92EE
Větší obrázek na MALL.cz

Také je možné připojit externí okenní kontakt. Termostatická hlavice je totiž vybavena funkcí otevřeného okna, která se postará o uzavření ventilu při otevření okna. Součástí balení je kromě termostatické hlavice také adaptér, držák na displej, veškerý materiál potřebný k montáži a baterie.

Výhody Honeywell bezdrátové termostatické hlavice HR92EE

 • Hlavice určená k bezdrátovému připojení k řídicí jednotce
 • Funkce otevřeného okna
 • Mimořádně ergonomický a moderní design
 • Možnost okamžité změny nastavení teploty

Nevýhody Honeywell bezdrátové termostatické hlavice HR92EE

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ termostatické hlavice Teplotní rozsah Barva Frekvence rádiového přenosu Napájení Vzdálenost pro radiovou komunikaci Rozměry (š×v×h)
Conrad EQ-3 programovatelná termostatická hlavice 99017   bílá 868,3 MHz 2× baterie AA 1,5 V 100 m 60×65×100 mm
Honeywell programovatelná termostatická hlavice HR 25 8–28 °C bílá/stříbrná   2× baterie AA 1,5 V   66×68×99 mm
Conrad termostatická hlavice k sadě (FHT 80BTF) 6–30 °C bílá 868,35 MHz 2× baterie AA 1,5 V 100 m 50×93 mm
Honeywell programovatelná termostatická hlavice HR 30 5–30 °C bílá   2× baterie AA 1,5 V    
Honeywell bezdrátová termostatická hlavice HR92EE 5–35 °C bílá 86-870 MHz 2× baterie AA 1,5 V 30 m 54×60×96 mm

Celkové hodnocení nejlepších termostatických hlavic

Jak si jednotlivé výrobky stojí v celkovém srovnání? Velmi dobrým kandidátem z hlediska ceny a výkonu je rozhodně Honeywell programovatelná termostatická hlavice HR 25, která disponuje řadou užitečných funkcí. Pro náročné uživatele je jako stvořená Honeywell programovatelná termostatická hlavice HR 30. Uvidíte, že vaše náklady na topení a energie jistě znatelně poklesnou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *