Test: Nejlepší zahradní židle

Rate this post

Hledáte stylový a pohodlný zahradní nábytek? Pak by na vaší zahradě neměly chybět komfortní zahradní židle, kterých není nikdy dost. V následujícím článku jistě najdete vhodné kandidáty!

Chvíli pohody a relaxace ve stínu stromů. I k tomu lze využít zahradu vybavenou pohodlným zahradním nábytkem. Některé židle a křesla je možné použít i ve vnitřních prostorách, například v zimních zahradách, v konferenčních místnostech, v čekárnách a podobně. Takové židle jsou mnohem odolnější, takže si mnohem déle zachovají pěkný vzhled. Pohodlných židlí na zahradě není nikdy dost, neboť naleznou uplatnění nejen při odpočinku, ale také nejrůznějších oslavách.

Jak tedy vybrat pohodlnou zahradní židli, která do prostoru dokonale zapadne? V první řadě je důležitá odolnost, ale také dostatečná nosnost. Z hlediska komfortu nelze vynechat ani možnost nastavení několika poloh. Stranou nelze ponechat ani také nároky na údržbu. V případě většího počtu je vhodné, když se zahradní židle dají stohovat, což při uskladnění v zimě zmenší nároky na prostor.

Recenze nejlepších zahradních křesel a židlí

Zahradní křeslo Myard San Remo

Myard San Remo křeslo
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní polohovatelné křeslo Myard San Remo je vyrobeno z pevné oceli a umělé textilie. Výplet tvoří dvojitá vrstva, takže sezení na židli je příjemné při zachování maximální pevnosti. Samozřejmostí je možnost polohování, dokonce v 7 polohách. Nosnost této židle je 120 kilogramů. Hodí se nejen pro venkovní použití, ale je možné použít ji i vevnitř, například v zimní zahradě, ale také v recepci firmy a podobně. Křeslo se totiž vyznačuje velmi elegantním vzhledem. Křeslo je poměrně lehké, takže se snadno přenáší podle momentální potřeby. Při použití na zahradě je důležitá také odolnost proti nepříznivému počasí. I jeho údržba je velmi jednoduché, stačí je otřít. Tato křesla není možné stohovat. Ve prospěch této židle tedy hovoří zejména vysoká nosnost, dobrá skladnost a také jednoduchá polohovatelnost. Křeslo je dodáváno v sadě po dvou kusech.

Výhody zahradního křesla Myard San Remo

 • Dvojitý prošívaný výplet
 • Vysoká nosnost (120 kilogramů)
 • Všestranné využití
 • Možnost nastavení 7 poloh

Nevýhody zahradního křesla Myard San Remo

 • Vyšší pořizovací cena (v balení jsou dva kusy)

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní křeslo Happy Green

Happy Green křeslo
Větší obrázek na MALL.cz

Ocelové křesílko Happy Green je velmi elegantní a praktické, neboť jej lze využít na mnoha místech a při nejrůznějších příležitostech, nejen na zahradě, ale také na terase a podobně. Křesla je možné stohovat. Hodí se takřka kamkoli, mimo jiné i díky elegantnímu antracitovému odstínu. Rozměry zahradního křesla jsou 56×52×72 centimetrů. Průměr ocelových trubek, které tvoří konstrukci křesla, je 25 milimetrů. Sedák a opěrky jsou vyrobeny z příjemného, ale odolného textilu. Trubky jsou tlusté 0,8 milimetrů. Židle mají nosnost 100 kilogramů, samotné váží 2,2 kilogramů. Křesla velmi dobře odolávají nepříznivému počasí.

Výhody zahradního křesla Happy Green

 • Velmi všestranné využití
 • Elegantní vzhled
 • Pohodlné opěradlo
 • Dobrá odolnost proti nepříznivému počasí

Nevýhody zahradního křesla Happy Green

 • Nízká pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní židle Happy Green

Happy Green židle
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní židle Happy Green na první pohled zaujme výraznou oranžovou barvou. Je vyrobena z odolné oceli, která je doplněna o pevný výplet z umělé textilie. Tato zahradní židle je velmi odolná vůči nepříznivému počasí. Šířka sedací části je 45 centimetrů, jeho výška je 58 centimetrů. Židle váží 4,2 kilogramů, takže se poměrně snadno přenáší. Charakteristická je jednoduchou údržbou, ale také velkým komfortem. Židle je určena především pro venkovní použití, ale je možné využít i jinde.

Výhody zahradní židle Happy Green

 • Pevná a stabilní konstrukce
 • Dobrý odolnost proti nepříznivému počasí
 • Snadná manipulace
 • Jednoduchá údržba

Nevýhody zahradní židle Happy Green

 • Příznivá pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní křeslo Rojaplast ASS Comfort

Rojaplast ASS Comfort křeslo
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní polohovací křeslo Rojaplast ASS Comfort vyniká velmi elegantním provedením, konkrétně stříbrnou konstrukcí a černou textilií na sedací části. Opěrky na ruce jsou vyrobeny z kvalitního eukalyptového dřeva a ozvláštňují celé křeslo. Výška sedu od země je 45 centimetrů. Nosnost tohoto zahradního křesla je 120 kilogramů. Samotné křeslo váží 6 kilogramů, takže jeho přenášení je trochu obtížnější. Při častém použití je nedocenitelná možnost nastavení 5 různých poloh. Samozřejmostí je odolnost vůči nepříznivému počasí.

Výhody zahradního křesla Happy Green

 • Elegantní provedení
 • Možnost nastavení 5 poloh
 • Komfortní područky z eukalyptového dřeva
 • Dobrá odolnost i v nepříznivém počasí

Nevýhody zahradního křesla Happy Green

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní židle Mega Plast MP661 Club

Mega Plast MP661 Club židle
Větší obrázek na MALL.cz

Tvarované křeslo Mega Plast MP661 Club vyniká vysokým komfortem. Nedocenitelný je ergonomický tvarovaný sedák a podpěrka. Tuto židli, která má nosnost 100 kilogramů, však nelze polohovat, ani složit. Židle je charakteristická mimo jiné barevností stálostí díky vysoké odolnosti vůči UV záření. Židli, která je vyrobena z plastu, lze velmi snadno stohovat a ušetřit místo při skladování. Údržba této židle je nenáročná, je možné použít také tlakovou myčku. Důležitá je také odolnost proti vodě a nepříznivému počasí. Židle je tak možné použít i v prostředí s vyšší vlhkostí, například u bazénu. S tím souvisí i příjemný sklon této židle, díky němuž je opalování mnohem pohodlnější.

Výhody zahradní židle Mega Plast MP661 Club

 • Příznivá pořizovací cena
 • Ergonomicky tvarovaný sedák a podpěrka
 • Možnost stohování pro snazší skladování
 • Vysoká odolnost proti nepříznivému počasí

Nevýhody zahradní židle Mega Plast MP661 Club

 • Nemožnost polohování

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model zahradní židle Počet kusů Rozměry Nosnost Možnost stohování Možnost polohování Materiál Barva
Myard San Remo křeslo 2 105×55×78 cm 120 kg ne ano ocel tmavě šedá
Happy Green křeslo 1 56×52×72 cm 100 kg ano ne ocel antracitová
Happy Green židle 1 69×55×95 cm ne ano ocel oranžová
Rojaplast ASS Comfort křeslo 1 58×55×107 cm 120 kg ne ano hliník černá/stříbrná
Mega Plast MP661 Club židle 1 81×60×85 cm 100 kg ano ne plast vínová

Tipy pro výběr zahradních židlí a křesel

Potřebujete obměnit zahradní nábytek? Pak je vhodné začít u zahradních židlí, které jsou využívány nejčastěji. Dobrým poměrem kvality a ceny vynikají zahradní křesla Happy Green, která umožňují velmi variabilní využití. Elegantním vzhledem na první pohled zaujmou zahradní křesla Myard San Remo, která lze nastavit do mnoha různých poloh. Pro slunění u bazénu jsou jako dělané zahradní židle Mega Plast MP661 Club, které odolají působení vody a mají důmyslně skloněné opěradlo pro maximální komfort.

Nápad na dárek

Zahradní křesla jsou také dobrým tipem na dárek pro každého, kdo neustále vylepšuje svou zahradu a potrpí si na pěkný a pohodlný zahradní nábytek.

8 replies to Test: Nejlepší zahradní židle

 1. A neměli byste tipy třeba i na nějaká zahradní lehátka? Právě něco takového by se mi docela hodilo. Mám totiž v plánu si příští rok na zahradu pořídit přelivový bazén a říkal jsem si, že nějaká zahradní lehátka by se k němu celkem hodila. Na takové to letní lenošení u bazénu. Jenže vůbec nevím co vybrat. Nějaké tipy/rady? Díky.

  • Tyjo, mít vlastní bazén, to by se mi taky líbilo. My jeden čas se ženou hodně jezdili na wellness do jednoho hotelu nedaleko od nás, kde právě měli skvělý bazén. Ale třeba i ty masáže tam byly perfektní, to se mi taky hrozně líbilo. Když už jsme u těch masáží, tak my teď se ženou zkoušeli takové ty erotické masáže. To je teda taky super zážitek. 🙂

 2. Nějaký takový zahradní nábytek budeme taky muset pořídit. Letos jsme konečně investovali do nové pergoly na zahradu od https://www.atypy.cz/hlinikove-pergoly/ ale bohužel k pořízení nějakého pěkného zahradního nábytku už jsme se nedostali. Mně osobně by se právě líbila nějaká sestava ze dřeva, tomu hliníkovému nábytku moc nefandím. I když je pravda, že také může mít své výhody.

 3. Já bych celkem potřeboval nějakou skládací židli. Chodím celkem často na ryby a dlouho jsem měl úplně perfektní skladnou rybářskou židli. Bohužel před pár měsíci se mi rozbila a od té doby ji celkem postrádám. Přemýšlel jsem ale i nad alternativou, že bych si koupil třeba rybářské lehátko, viz https://entuzio.cz/rybarska-lehatka/ No, ještě uvidím.

 4. Super recenze. Nějaké pěkné venkovní židle bych si právě letos chtěla koupit k nám na terasu. Celkově bych tam moc ráda udělala nějaké příjemné posezení. Ideálně zastřešené. A s tím vlastně souvisí i můj dotaz. Co říkáte na takové ty markýzy proti dešti? Máte s tím někdo zkušenost? Vyplatí se to nebo ne?

 5. Já bych teda spíš potřebovala nějaké dobré zahradní lehátko. Hodně jsem teď začala číst a říkala jsem si, že bych přes léto ráda četla hlavně venku na zahradě. Vyhovuje mi to asi mnohem víc, než čtení doma. Když to tak vezmu zpětně, tak prakticky všechny svoje nejčtenější knihy jsem v minulosti přečetla někde venku, v parcích, kavárnách a tak. 🙂

  • Přesně! Nějaké lehátko k bazénu bych taky hrozně chtěla. Právě bazén jsme si koupili pár dní zpátky a to lehátko mi u něj prostě chybíl. Jak ale někde na nějaké narazím, tak to napravím. K bazénu navíc stejně musíme pořídit ještě nějaké příslušenství. Mimo jiné třeba filtrační patrony. Ty už ale máme naštěstí objednané tady odtud – https://www.penepex.cz/kategorie/filtry-do-bazenu-a-spa/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *