Tarifomat – recenze, diskuze, zkušenosti

Tarifomat je stručně řečeno služba, která nabízí on-line porovnávání nabídek. Pokud se rozhodnete využít jeho služeb, měli byste mít možnost sjednat si v dané oblasti nejlevnější a nejvýhodnější dostupnou nabídku na trhu. Zaměřuje se na mobilní tarify, energie, internet, povinné ručení, mobily a tablety a také slevy z různých oblastí, které jsou nabízeny napříč slevovými portály.

Shrneme-li jeho funkce, jedná se o srovnání nabídek všech poskytovatelů dané služby. V případě, že si z uvedených nabídek vyberete, zároveň také zařídí jejich zprostředkování a vyřízení administrativy s tím spojené. Nemusíte jezdit na žádné pobočky, lidé z Tarifomatu přijedou s podpisem smlouvy až k Vám. Po dobu trvání Vámi vybrané služby máte k dispozici také bezplatné právní poradenství.

Zaměřme se tedy na konkrétní poskytované služby trochu blíže, dle oblastí na které se Tarifomat zaměřuje. Pokud scháníte levnější mobilní tarif, máte k dispozici tzv. kalkulačku mobilních tarifů. Ta se skládá ze dvou částí. První je praktická část a údaje, které po Vás žádá jsou následující: kolik minut měsíčně provoláte, kolik sms měsíčně napíšete, jaký přenos dat v mobilu preferujete, zda máte zájem o garanci Tarifomatu (právní servis, finanční záruky) a kontaktní telefon. Po odeslání těchto údajů se zobrazí vygenerovaný přehled nabídek. Na výběr je z nabídek mnoha operátorů. Od O2, T-Mobilu, vodafonu, Omnitelu.cz, PREmobilu, Mobil.cz, až po ty méně známé a někdy i možná neznámé. V jednotlivých nabídkách je podrobně vypsáno, jaké služby tarif nabízí, kolik stojí volání a sms, zda operátor nabízí také volné minuty a sms, počet dat v balíčku a jaká je celková cena. Pokud si chcete nechat vypracovat nabídku přes expertní kalkulačku budete zadávat: Vašeho aktuálního operátora, kolik za telefon měsíčně utratíte, kolik provoláte minut do Vaší sítě, do cizí sítě a případně na pevnou linku. Dále uvádíte počet sms zaslaných do Vaší a cizí sítě, to zda jste senior, student nebo máte průkaz ZTP a opět, zda chcete využít garanci Tarifomatu a Váš telefon. Postup je stejný, opět se zobrazí nabídky od různých operátorů. A je na Vás zda si z nich vyberete. U nabídek je také vždy v poznámce uvedeno, např. i to, zda je možné převést Vaše telefonní číslo zdarma, nebo za poplatek, případně další informace navíc.

Pod kalkulačkou je veřejná diskuze. Z té se těžko cokoli usuzuje, protože se zde objevují jak kladné, tak záporné zkušenosti. Ale i na ně Tarifomat reaguje, takže máte šanci se s ním v případě nejasností domluvit. Jak sami potvrzují, získaná telefonní čísla nepředávají třetím stranám, což je v dnešní době určitě výhoda. Dle informace na stránkách je Tarifomat největším distributorem mobilních tarifů v České republice, a právě proto má možnost nabídnout nejvýhodnější produkty. Navíc je zde nabízená garance dorovnání ceny v případě, že naleznete lepší nabídku, než tu, která Vám zde byla poskytnuta.

Další nabízenou oblastí k porovnání jsou energie. Zde si do kalkulačky můžete zadat buď výpočet pro nejvýhodnější nabídky na dodavatele plynu, nebo také elektřiny. Údaje, které jsou potřeba pro porovnání nabídek na poskytovatele plynu jsou: kraj, roční spotřeba – pokud ji znáte, zda bydlíte v domě nebo bytě, k čemu energii využíváte, např. pouze k vaření nebo i ohřevu vody a vytápění, zda chcete porovnat také neveřejné nabídky (ty s Vámi probere přímo operátor, který Vám zavolá) a kontakt. Nabídky jsou také od mnoha společností, objevuje se např. MND, Blue Dream, RWE, E-tarif, Eon, ale mnoho dalších, opět méně zámých. U jednotlivých nabídek je uvedena cena za rok, zda jde o smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou, zda je cena garantována a kolik ušetříte oproti Vašemu stávajícímu tarifu. Porovnání poskytovatelů elektřiny je hodně podobné, zadávátete kraj, roční spotřebu – pokud ji znáte, počet osob v domácnosti, zda využíváte elektřinu k vytápění, způsob vytápění, zájem o neveřejné nabídky a kontakt. Poté se generují nabídky k porovnání. Zde už bohužel veřejná diskuze chybí.

Následuje kalkulátor na poskytování internetu. Zde si volíte jaké připojení potřebujete. Pokud pouze pro doma, uvádíte požadovaný objem dat, možnost neveřejných nabídek a kontakt. Pro přenosné připojení, tedy do notebooku a tabletu navíc uvedete také Vašeho stávajícího operátora, pokud ho již máte. Výsledkem jsou nabídky od operátorů T-Mobile, O2, vodafone a UPC. Zde už jiné společnosti vygenerovány nebyly. Pakliže se rozhodnete přestoupit k jinému poskytovateli internetových služeb, je Vám nabídnuta možnost pomoci s vyřízením celého administrativního procesu s tím spojeného a navíc je garantován jeden měsíc připojení zdarma.

Další sekce se zaměřuje na produkt povinného ručení. Také zde Tarifomat nabízí levnější nabídky a uvádí rozdíl až o 70 %. Tady už je potřeba zadat údajů podstatně více. Nejprve jsou požadovány základní povinné údaje – typ vozidla (osobní, nákladní…), způsob jeho užití a jeho značka. Následují údaje nepovinné např. SPZ, rok výroby a orientační cena. Navazuje oddíl s údaji o vlastníkovi vozu. Zda se jedná o FO nebo PO, celé jméno, věk, PSČ a město, kontaktní email a telefon. Dále máte možnost vybrat, zda je vlastník držitelem průkazu ZTP, zda je shodný s pojistníkem a držitelem vozidla. V posledním oddílu kalkulátoru se zadává počet bezeškodných bonusových měsíců, které můžete doložit potvrzením od předchozího pojistitele. Pokud tyto neznáte, kontaktuje Vás pracovník Tarifomatu a ověří je s Vámi. Předpokládám, že dle Vašeho r.č. přímo dle databáze České kanceláře pojistitelů. Posledním požadovaným údajem je informace o Vašem škodním průběhu, tedy zda jste od 1.1.2000 zavinili nějakou dopravní nehodu. Zde se mi po zadání kompletních údajů neobjevil seznam nabídek. Ukázala se hláška, že poptávku již zpracoval makléř a není možné ji editovat. Předpokládám tedy, že je klient následně přímo kontaktován e-mailem nebo telefonicky s konkrétními nabídkami. A to i přesto, že na úvodní straně byla uvedena informace, že po vyplnění požadovaných parametrů ihned uvidíte, kolik můžete ušetřit.

Následuje služba pro porovnávání cen mobilů a tabletů. Zde je jednoduché zadání. Stačí uvést zda máte zájem o mobil, nebo tablet. Rozmezí Vámi požadované kupní ceny zboží, případně preferované značky. Vybrat také můžete řazení vyhledaných produktů, možnost je dle názvu, ceny, oblíbenosti produktu, nebo jeho hodnocení.

tarifomat

Posledním oddílem jsou slevy všeho druhu. V podstatě se jedná o možnost výběru slev z většiny slevových portálů (na výběr z 28 portálů, má se jednat o top slevové servery) na jednom místě. Volíte čeho se má sleva týkat (pobyt, jídlo, zábava, dárky, erotika, služby, móda atd.), případně konkrétní město a slevový portál. Výsledky se dají zobrazovat dle ceny, nebo hodnocení. Pokud si následně cokoli chcete objednat, jste přesměrování na konkrétní stránky, kde si zboží nebo službu koupíte. Tarifomat garantuje, že v případě Vaší nespokojenosti se zakoupeným zbožím nebo službou garantují 100 % návratnost peněz.

Nabídky jsou poskytovány také pro firemní klientelu. Pokud jste třeba vlastníkem bytového domu a chcete ušetřit za energie, nebo chcete jako zaměstnavatel ušetřit náklady za služební telefony svých zaměstnanců, máte možnost požádat o individuální zpracování nabídek.

Obecně je tedy možné říci, že Vám Tarifomat v daných odvětvích může poskytnout informace a přehled o tom, jak výhodné ceny se aktuálně dají na trhu získat. A pokud jste svolní poskytnout Vaše údaje a souhlas, kontaktuje Vás s možností nabídek, které nejsou běžně veřejně dostupné. Na stránkách nechybí ani kontaktní formulář pro případ, že řešíte jakýkoli problém v souvislosti s poskytovanými a garantovanými službami. Pokud na stránkách objevíte jakoukoli chybu, může se jednat i o chybu v textu, technickou chybu atd. je nabízena odměna 1000 Kč, když na ni upozorníte. Což mi přijde jako sympatická možnost. Může se vyplatit Vám i Tarifomatu. Co se týká počtu zákazníků, kteří služeb Tarifomatu využili, je jich aktuálně dle informací uvedených na webových stránkách více než 200 tisíc. Nabízí se tedy otázka, proč minimálně bezplatné kalkulace alespoň pro přehled v dané oblasti nevyužít. Službu můžete vyzkoušet na adrese Tarifomat.cz.

5 replies to Tarifomat – recenze, diskuze, zkušenosti

  1. Tarifomat je v poho služba, měnila jsem prostřednictvím nich jak operátora tak i energie. Líbí se mi, že je na těch stránkách vše pohromadě, jak reference a zkušenosti, tak i kalkulačka, líp se pak vybírá. Tarif jsem si vybrala u Vodafonu a energie čerpám od Comfort energy. Z obou společností mám dobrý pocit a cenově jsem si u nich značně polepšila, takže jsem spokojená.

  2. Já jsem si levnější tarif našel na http://www.tarifomat.cz a jsem spokojený. Byli ochotní se mnou řešit výpověď stávajícího operátora což je jinak problém

  3. Tarifomat vřele nedoporučuji. Slíbili mi změnu dodavatele, smlouvy jsem podepsala prostřednictvím jejich kurýra, bohužel k žádným změnám nedošlo, ještě horší je, že jsem se o celé věci dozvěděla, až jsem začala obvolávat dodavatele a ti bohužel zmíněné smlouvy nikdy neobdržely. Tarifomat dává od celé věci ruce pryč. První mi docela nelogicky doporučili přechod k Innogy na nejméně výhodný tarif, při kterém ovšem mohu smlouvy kdykoliv vypovědět, poté přechod k EONU, přičemž výpovědní lhůta je tři měsíce. K přechodu, díky již zmíněným smlouvám, které se do EONU nikdy nedostaly jsem nucená zůstat další tři měsíce na nevýhodném tarifu u Innogy a přechod už si logicky zařizuji sama. Cítím se jako poškozený zákazník a tarifomat za to nenese nejmenší odpovědnost. Kdybych neřešila věc s tarifomatem, asi bych dost ušetila.

    • To je zvláštní, že se vám to celý takhle zpackalo, my jsme právě ke změně dodavatele taky využili tarifomat a všechno proběhlo v pořádku, u Komfort energy, kterýho nám vyhodnotili tak už jsme přes rok a i z jejich strany máme víceméně vše ok a hlavně cenově je to úplně jiná úroveň. Hold není vždy vše 100% i když by mělo.

  4. Nedoporučuji……..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *