Kalkulačka plynu bez osobních údajů

1.6/5 - (7 votes)

Už jste slyšeli o kalkulačce plynu bez osobních údajů od Tarifomatu? Ne? Napravíme to, protože jsme přesvědčeni, že se vám naše informace budou hodit.

Co je Tarifomat

V srpnu roku 2011 ji založili dva pánové: Roman Nováček a Petr Fajmon. Tarifomat má také certifikaci Českého telekomunikačního úřadu. Prošel poměrně náročným testovacím procesem, což vám dává záruku, že kalkulačka je nezávislá, transparentní a přesná. Klade si za cíl rozhýbat dosud poněkud ustrnulý trh s energiemi.

Dáváte si pokaždé na Nový rok předsevzetí, že zhubnete? Tak v tom nebudete sami. Od teď zeštíhlí i vaše výdaje. Šikovný nástroj vám pomůže ušetřit až částky v řádech tisíců korun. A to už je docela sympaticky kulatá suma, nemyslíte?

Co to umí?

Co to od vás vyžaduje? Nic náročnějšího, než přejít na web www.tarifomat.cz

A Tarifomat vám to spočítá. Doslova. Na matematiku jste nikdy nebyli úplně zdatní, ale to opravdu nevadí. Pomineme teď kalkulace cen poskytovatelů internetového připojení nebo povinného ručení.

Nás budou především zajímat sumy za plyn. Což je novinková služba, původně Tarifomat porovnával hlavně tarify jednotlivých mobilních operátorů. Zahrnuti jsou sem všichni poskytovatelé, kteří působí na českém trhu. Jejich seznam si navíc můžete přehledně prohlédnout přímo na webových stránkách. Takže je opravdu z čeho vybírat.

Tarifomat vám přehledně ukáže, jestli oproti stávající službě, kterou využíváte, ušetříte nebo naopak by vás přechod jinam vyšel ještě dráž. Také vám případně pohotově sdělí, zda máte při změně poskytovatele možnost využít nějaké výhody. Neuniknou vám dokonce ani akční a limitované nabídky. Web je pravidelně monitoruje a vy se o nich můžete nechat informovat.

Jak se to přesně ovládá?

Jak se s webem pracuje? Nadmíru intuitivně. Nemusíte mít sebemenší obavu z toho, že požadované volby by ve změti odkazů nenašel ani Sherlock Holmes.

Vyberete si příslušnou ikonku označující kalkulátor energií. Posléze již jen zaškrtnete, zda vás zajímá elektřina nebo právě plyn. Pak už od vás nebude požadováno nic náročnějšího, než vyplnit předepsané kolonky a potvrdit je. Systém po vás chce uvést pouze obecné informace jako roční spotřebu nebo místo bydliště (stačí pouze kraj). Žádné osobní údaje uvádět nemusíte. V době strachu ze zástupců firem, kteří se vám urputně snaží prodat málem i teplou vodu, nadmíru praktické, že?

To jediné, co je třeba vyplnit, je telefonní číslo. Není se však třeba obávat, že by mohlo dojít k jeho zneužití. Tarifomat dříve vyžadoval zadání vašeho mobilního spojení při zadání každého dotazu. To už nyní neplatí. Poskytujete jej naprosto dobrovolně a k ničemu se jeho uvedením nezavazujete. Stejně tak se vaše číslo nemůže dostat k žádné třetí osobě. Ani vám nehrozí obtěžování nevyžádanými nabídkami. (Chápeme, že už máte dost vět typu „Rozhodně nechci žádné hrnce…” a jim podobných.)

Kalkulačka cen plynu (ilustrace)

Kdyby vám přece jen nebylo něco jasné, web disponuje on-line podporou, kde vám pracovník ochotně odpoví na vaše otázky. Tarifomat si své zákazníky hýčká a chce, aby se jim na jeho webu surfovalo co nejlépe. Pokud objevíte chybu, samozřejmě na ni upozorněte. To ale není vše. Získáte za to dokonce odměnu ve výši 1000 Kč. Zavilé grammar nazis zklameme: na pravopisné chyby se výzva bohužel nevztahuje.

Máte-li raději osobnější způsob komunikace, k dispozici je vám také telefonní číslo na zákaznickou linku, kde s vámi obratem vyřeší všechny případné nesrovnalosti.

Samozřejmě můžete svoje problémy řešit také prostřednictvím e-mailu, který je na stránkách uveden.

Můžu tomu věřit?

Takových kalkulaček na internetu je. Kdo mi zaručí, že Tarifomat výsledky jenom neodhaduje, ale skutečně počítá? Tarifomat o sobě hrdě hlásá, že je, citujeme, největším online distribučním kanálem mobilních operátorů a významným partnerem dodavatelů energií.

Má navíc k dispozici i neveřejné nabídky. Pokud jste našli výhodnější nabídku než takovou, kterou vám vygenerovala služba, informujte o tom společnost. Nabídku vám dorovná. Protože hlídá i nejrůznější výhody, tou nejlepší nabídkou nemusí být automaticky ta s nejnižší cenou.

Stále ještě nejste přesvědčeni? Pro vás je tu stránka, která se zábavně nazývá tabule Cti a hanby. Co to je? Pamatujete si ze školy systém černých puntíků, obrázků, razítek a podobných veselých rekvizit? Tohle je něco skoro podobného. Jen v poněkud sofistikovanějším hávu. Z veškerých oblastí, které web umí porovnávat, vám taky dokáže vygenerovat žebříček nejlepších i nejhorších poskytovatelů. Nejcennější je reálná zkušenost. Abyste se nemuseli spálit sami, prostě si jednoduše přečtete recenze, které na webu nechali ostatní uživatelé.

Chcete-li světu sdělit vlastní zkušenost, můžete se k recenzujícím připojit. (My se přimlouváme za to, aby to bylo slušné. Ačkoli mnozí diskutující si servítky neberou.) Kliknete na tlačítko „přidat hodnocení”. Vyplníte jméno hodnoceného, oblast služeb, které nabízí, jméno svoje vlastní a místo, odkud jste. Aby bylo zřetelně vidět, co si myslíte, web využívá jednoduchý systém populárních palců. Palec nahoru či palec dolů a máte jasno.

Jaké jsou výhody?

Proč musím zadávat svoje telefonní číslo? V čem je Tarifomat lepší než jakákoli jiná kalkulačka na internetu? Tarifomat za vás vše spočítá a porovná. On-line a samozřejmě zcela zdarma. Ovšem tato sluba za vás zařídí i všechno ostatní. Vy si vyberete nejvýhodnější nabídku. No a zaměstnanci Tarifomatu vám ji pomohou zprostředkovat. A nemusíte kvůli tomu dokonce ani vyzout papuče, vše se odehraje v pohodlí vašeho domova, kam za vámi zástupci společnosti přijedou. Odpadnou vám rovněž i starosti s administrativou. Po dobu trvání této služby máte také zajištěno právní poradenství. A to zcela bezplatně. Spory je však samozřejmě nutno řešit výhradně se společností, která vám poskytla službu a vy s ní máte uzavřenou smlouvu. Tarifomat nabízí výhradně poradenství.

Z čeho berou zakladatelé peníze?

A proč to všechno dělají? Z čeho financují provoz? Láska k bližnímu je samozřejmě velmi krásná věc, to nepopíráme. Nicméně z něčeho se chod služby financovat musí. Provozovatelé mají provize od mobilních operátorů za uzavřené obchody. Což není nic proti ničemu, jde o běžnou praxi. Na stejném principu fungují i obdobné zahraniční kalkulačky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *